Skocz do zawartości
IGNOROWANY

AVJ problem z temperaturą płynu


Morius

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam problem z temperaturą płynu chłodzącego. 

Samochód strasznie długo się nagrzewa oraz spada temperatura podczas jazdy, na postoju dobija do 90. Wymieniłem termostat na nowy ale dalej to samo się dzieje. 

Jak widać po zdjęciach na zimnym silniku oba czujniki startują z innej temperatury, lecz ostatecznie na koniec oba pokazują taka samą temperaturę 81, która spada do 79.

Ciekawe jest to że jak zjeżdżam z obwodnicy skręcając w prawo to wskazówka opada bardziej (nie wiem czy to ważne ) 

Proszę o pomoc bo już ręce opadają :(

IMG20221203145737.jpg

IMG20221203145825.jpg

IMG20221203152403.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujnik do wymiany i tak, chyba że faktycznie miałeś ok -15 w nocy? Termostat jakiej firmy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Termostat kupiłem z tej aukcji. Temperatura była 0 stopni tak jak pokazuje zdjęcie z zegarów 

Screenshot_2022-12-10-09-57-01-06_a038fdda0361bc57fee075193df50ddc.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniłem czujnik na ten z allegro ( podróba zapewne ) i samochód nagrzewa się lekko ponad 50 stopni teraz, muszę pojechać do serwisu i kupić nowy oryginalny.

Mam pytanie bo mechanik, który to robił mówił, że możliwe że poszła uszelka pod głowicą. Czy może być to prawda, że nie dogrzewanie się samochodu może być przyczyną uszczelki pod głowicą ? Czy po prostu chce na mnie zarobić ?

 

 

Edit 

Po przejechaniu 20 km wskazówka lekko podskoczyła do góry (lekko ponad 50), na gaz bardzo szybko się przełącza ( jakby wszystko było sprawne, nie zdążyłem z wioski wyjechać, ale tak zawsze było ) i po 20 km kolektor zimny a wąż od silnika do chłodnicy gorący 

Edytowane przez Morius
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie masz wartości temp. po zmianie czujnika, bo tego to juz nie pokazałeś. Jesli odczyt g62 jest taki jak z g2 oraz po długim postoju temp. są zbliżone do otoczenia to czujnik działa raczej poprawnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra wiadomo że to czujnik tylko który, bo dzisiaj podłączyłem komputer aby sprawdzić błędy i magiczne temperatura się odblokowała. Wskazówka poleciała na 90 lecz po odpaleniu auta spadła na zegarze do 74 i tak się zatrzymało  , a czujnik poszedł od 88 i  podskoczył do 95 tak jak na zdjęciu 

IMG20221215150637.jpg

IMG20221215150537.jpg

IMG20221215150348.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...