Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Otwieranie szyb w A4 B7


FabianB

Rekomendowane odpowiedzi

Witam znalazłem coś takiego o co dokładnie chodzi z tym bajerem "na raty" że można zakodować te szyby w ten sposób wytłumaczy ktoś na czym to polega?: 

 

Otwieranie okna i zamykanie poprzez lekkie podniesienie lub wciśniecie przycisku:

 

Nalezy wcisnac i trzymac do gory przycisk okna az okno sie zamknie i dalej trzymac przez 5s. Nastepnie wciskamy i trzymamy przycisk okna w dol i dalej trzymamy wcisniety w dol przez 5s. Teraz natychmiast ponownie wciskamy i trzymamy przycisk okna do gory az sie okno zamknie. Od tej pory powinno dzialac otwieranie okna "na raty"  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na jakie raty? Klikasz, że chcesz otworzyć okno a jak chcesz zatrzymać w aktualnej pozycji, klikasz jeszcze raz w dół, to samo w górę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest procedura przyuczania domykania i otwierania szyb, okna w dachu z pilota (kluczyka), po wymianie baterii w kluczyku lub po odpięciu aku. Na forum była gdzieś dokładnie opisana procedura.

Edytowane przez tass
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Langista napisał(a):

Na jakie raty? Klikasz, że chcesz otworzyć okno a jak chcesz zatrzymać w aktualnej pozycji, klikasz jeszcze raz w dół, to samo w górę.

No ja żeby otworzyć szybę muszę trzymać przycisk i mi otwiera jak puszczę zatrzyma w danej pozycji, natomiast w górę jak jest otwarte na maksa i dłużej przytrzymam guzik samo zamknie na full ale jeśli tylko chwilę trzymam to sb przymykam ile tam mi potrzebne.. Przynajmniej u mnie tak działa 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w B6 działa tak, że krótkie przyciśnięcie w dół czy w górę otwiera na maksa lub zamyka szybę, chyba że ją zatrzymam, w tedy muszę przytrzymać tak długo, aż szyba się nie zamknie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest otwieranie komfortowe, które należy najpierw przyuczyć aby działało prawidłowo. Przy nieprzyuczonych sterownikach szyb trzeba palucha do końca na przicisku trzymać, aby całkiem zamknąć lub całkiem otworzyć szybę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.01.2023 o 21:19, Muskel1 napisał(a):

To jest otwieranie komfortowe, które należy najpierw przyuczyć aby działało prawidłowo. Przy nieprzyuczonych sterownikach szyb trzeba palucha do końca na przicisku trzymać, aby całkiem zamknąć lub całkiem otworzyć szybę. 

No tak przyuczyłem te szyby ale o dziwo jak po stronie pasażera z przodu działa w taki sposób jak mówisz chwilkę palucha na przycisk w dół i samo do końca opuszcza podobnie z zamykaniem, tak po stronie kierowcy nie działa otwieranie w dół automatyczne w sensie jak opuszczę ale trzymając palucha na przycisku natomiast zamykanie działa samo jak chwilkę przytrzymam palca i domknie samo, próbowałem to zakodować i nie działa od kierowcy to w dół otwieranie ale może tak ma być? W celach jakiś bezpieczeństwa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otwieranie komfortowe powinno po przyuczeniu na wszystkich szybach jednakowo funkcjonować.

 

Wypróbuj następująco.

Usiądź na fotelu kierowcy, włącz zapłon, zamknij drzwi, naciśnij i trzymaj przycisk szyby w dół, trzymając cały czas aż szyba zjedzie na sam dół, ciągle trymając przycisk przez 5 sek po zjechaniu szyby. Następnie to samo tylko w górę, trzymaj przycisk cały czas aż szyba zamknie się do końca, przytrzymaj cały czas 5 sek po zamknięciu szyby. Po tej operacji sterownik powinien zostać przyuczony i szyba powinna zamykać się i otwierać po jednym kliknięciu przycisku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Muskel1 napisał(a):

Otwieranie komfortowe powinno po przyuczeniu na wszystkich szybach jednakowo funkcjonować.

 

Wypróbuj następująco.

Usiądź na fotelu kierowcy, włącz zapłon, zamknij drzwi, naciśnij i trzymaj przycisk szyby w dół, trzymając cały czas aż szyba zjedzie na sam dół, ciągle trymając przycisk przez 5 sek po zjechaniu szyby. Następnie to samo tylko w górę, trzymaj przycisk cały czas aż szyba zamknie się do końca, przytrzymaj cały czas 5 sek po zamknięciu szyby. Po tej operacji sterownik powinien zostać przyuczony i szyba powinna zamykać się i otwierać po jednym kliknięciu przycisku.

Spróbowałem i dalej nic wg twojej instrukcji, tak jak wyżej pisałem od kierowcy w dół nie działa do góry jest okej a u pasażera jest dobrze.. więc nie wiem może coś się popsuło i nic z tym nie zrobię no ale w sumie to szczegół 

Edytowane przez FabianB
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...