Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ADR] Głośny odgłos przy ostrym ruszaniu po wymianie/waleniu młotkiem w wahacze


moskal

Rekomendowane odpowiedzi

Siema Pany , wymieniałem ostatnio wachacze w moim pasztecie i niestety przy dwóch górnych śruba była tak zapieczona że musiałem troche w nią ponap...lać młotkiem 5 kg. W zasadzie dopiero palnik i woda zrobiły swoje i śruba puściła. Ale to nie o tym. Od tamtego czasu gdy ruszam i przy puszczaniu sprzęgła dam troche wiecej gazu z auta wydobywa sie głośne rzężenie , tak około 1 sekundy i spokój. dochodzi gdzies z centralnej części przodu auta , tak jakby tryby skrzyni sie nie zazębiały , nie mam pojęcia co to jest , miał ktoś takie coś czy od razu walić do mechanika ?? w normalnej spokojnej jeździe nie występuje , dopiero przy ostrym dodaniu gazu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteś pewien że to nie abs'y ja po tych zabiegach miałem czujniki na śmietnik :mysli:

a mozna je jakos odłączyc zeby spradzic jak sie to zachowuje bez ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteś pewien że to nie abs'y ja po tych zabiegach miałem czujniki na śmietnik :mysli:

a mozna je jakos odłączyc zeby spradzic jak sie to zachowuje bez ???

Czujniki ABS-u dają o sobie znać przy hamowaniu ja miałem to samo po waleniu młotkiem w tą śrubę jak zwalniało się prawie do zera to włączał się abs wystarczyło wyjąć czujnik i dobrze go ustawić natomiast ty piszesz że podczas ruszania więc to na pewno nie abs

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujniki ABS-u dają o sobie znać przy hamowaniu ja miałem to samo po waleniu młotkiem w tą śrubę jak zwalniało się prawie do zera to włączał się abs wystarczyło wyjąć czujnik i dobrze go ustawić natomiast ty piszesz że podczas ruszania więc to na pewno nie abs

przy hamowaniu nic sie nie dzieje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można sprawdzić vagiem czujniki abs .. podczas jazdy pokazują prędkość obrotową kół .. ja miałem cały czas zero i po wymianie czujników wszystko wróciło do normy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi czujniki ABS sa niepotrzbne :kox:, wk***ia mnie rzeżenie ze skrzyni :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...