Skocz do zawartości
IGNOROWANY

1.8T BFB - płukanka silnika TAK czy NIE


kgracjank

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

Kupiłem taką audiczkę z silnikiem 1.8T BFB 2003 rok. Audi od początku do końca czyli początku 2022 (przebieg 218000 km) było regularnie serwisowane w ASO Audi - Szwajcaria. Z historii serwisowej wyczytałem, że olej jaki był stosowany przez całą eksploatację to AVIA LONGLIFE 5W30. No i niestety ale alej był wymieniany co 30000 km. Ostatnia wymiana oleju była w 2021 przy przebiegu 213000 km, olej nie jest czarny, taki miodowy ciemniejszy.

I teraz pytanie czy płukanka nie zaszkodzi? bo jeśli już coś się pozapiekało, pouszczelniało to czy teraz nie pogorszę sprawy. Auto jeździ pięknie, ma moc, nie pamiętam ile dokładnie, ale ponad 220 wycisnołem a zapomniałem dodać, że to quattro.

 

Czy olać te płukanki i zalać porządny olej i po prostu często zmieniać, auto nie będzie robić więcej niż 10000 km rocznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porzadny olej bez plukanki.

Po plukance obowiazkowo miska olejowa w dół i czyszczenie smoka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może zamiast od razu miskę olejową w dół zrzucać, to najpierw ciśnienie oleju sprawdzić? Jak będzie dobre to nie ma co pchać się w koszta.

 

Co do płukanek.. one rozrzedzają olej i po ich zastosowaniu możemy się pozbyć jedynie świeżego osadu. Stary nagar zostanie nietknięty także to plaster na tyłek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest możliwość sprawdzenia ciśnienia po kablu? Kabel mam. Czy tylko manometr w magistrale? Jeśli manometr to w którym miejscu najłatwiej? Dwóch lewych rąk nie mam.

 

PS: ma ktoś schemat obiegu oleju w tym silniku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, kgracjank napisał(a):

Czy tylko manometr w magistrale? Jeśli manometr to w którym miejscu najłatwiej?

Tylko manometr, wkręcasz zamiast czujnika ciśnienia oleju.

Edytowane przez pelonek1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...