Audi A6 C6 - wersja PRO-LINE - co oznacza ?

lutas

Kiedyś sobie w ASO rozkodowałem VIN i wg opisu wynika że moje A6 C6 ze Szwecji (z 2007 roku) posiada taki wpis wyposażenia:

• 144 WKI VWGROUP Pro Line for Sweden

Czy ktoś ma jakąś wiedzę co to konkretnie oznacza ?

Dodam że auto ma kilka ciekawych elementów wyposażenia wnętrza, takich jak sportowe fotele z wysuwanym podnóżkiem, kierownicę sportową 3-ramienną ze sterowaniem, gałkę biegów sportową. Wszystkie elementy wyposażenia zgadzają się z VINem.

Gdzieś się już spotkałem z tym określeniem, to wersja chyba tylko na Szwecję , przeszukaj może a6klub tam może coś znajdziesz

Proszę :

A6KLUB.PL

Witam serdecznie. Przeglądając zdjęcia zamieszczone w ogłoszeniach zaintrygowała mnie sprawa oznaczeń (srebrnych literek) na tylnej klapie, dotyczących rodzaju

Ale czy wiarygodne ? - nie wiem.

Dzięki, też mi wygląda że to jakaś limitowana wersja, bo auto ma wnętrze stylizowane na "sportowo", oprócz tego xenony plus i druk w kolorze Quartz Grey, który w C6 zbyt popularny nie jest.

14 minut temu, lutas napisał(a):

druk w kolorze Quartz Grey

Jaki druk?

Xenon plus czy xenon nie mają nic wspólnego z wersją wyposażenia i są dodatkowym odpłatnym wyposażeniem, które wybiera się opcjonalnie przy konfiguracji. Tak więc możesz mieć wersję s-ine i lampy na żarówkach H7 :wink:

17 minut temu, Muskel1 napisał(a):

Jaki druk?

Druk - znaczy kolor lakieru, zgodnie z nomenklaturą w filmach Smarzowskiego, jak np. Wesele, czy Drogówka ?

Muskel przekomarza się z Tobą.

Nie wierzę, aby znając jęz. niemiecki, nie domyślił się o czym piszesz :wink:

Edytowane przez Tomnik

9 minut temu, Tomnik napisał(a):

Muskel przekomarza się z Tobą.

Nie wierzę, aby znając jęz. niemiecki, nie domyślił się o czym piszesz :wink:

Nie wpadłem na to, bo taka pisownia jest błędna:wink:

Myślałem, że to słowo ma w PL jakieś inne znaczenie. Wymienionych filmów także nie znam.

Edytowane przez Muskel1

Wiedziałem, że to napiszesz :D

:acute:

A wracając do tematu - Oficjalny cennik/konfigurator nic nie wspomina o "pakiecie Pro Line".

Edytowane przez Tomnik

2 minuty temu, Tomnik napisał(a):

Wiedziałem, że to napiszesz :D

:acute:

:decayed:

Znalazłem tylko jeden artykuł opisujący wersję pro line w A6 ale dotyczy on C5.

https://www.autokiste.de/psg/archiv/a.htm?id=1818#:~:text="ProLine Style" bietet Metallic-%2F,Gesamtpreis der Einzelextras 1.800 Euro).

W b5 też byly pro line style i pro line sport

Z tego co @Muskel1 wrzucił to po prostu jakiś pakiet wyposażenia który był tanszy niż pojedyńcze opcje i tyle .

Co do info to w oficjalnych broszurach o a6 c6 na Polskę ( bo taki tylko mam ) nic o pro line  nie ma , trzeba znaleźć szwedzkie katalogi albo cenniki.

W katalogu na PL jest tylko o sline i jego opcje -

IMG_20230217_160527.jpg

Edytowane przez Banan

Tak to wygląda w mojej konfiguracji samochodu, ale rzeczywiście bardzo ciężko w necie coś znaleźć na ten temat.

zrzut.jpg

W dniu 17.02.2023 o 12:49, lutas napisał(a):

• 144 WKI VWGROUP Pro Line for Sweden

Czy ktoś ma jakąś wiedzę co to konkretnie oznacza ?

Pro skrut z ang. Product czyli Produkowane na Szwecję.

3 godziny temu, Gollopik0211 napisał(a):

Jaki silnik masz?

Pro skrut od Product z ang.

Produkowane inaczej montowane w Szwecji akurat ty masz montaż całego wyposażenia przez VW Group w Fabryce w Szwecji . Wszystkie te dodatkowe wyposażenie masz z Homologacja i standardami Szweckimi. Sportowe siedzenia napewno masz podgrzewane no ogólnie zrobiona dla komfortu i wygody jazdy po Szwecji wzmocniona podłogę masz napewno  Xenony Plus oznaczaj przy światłach mijania szerszy zasięg promienia światła i mocniejszy  a przy włączeniu drogowych szerszy większy i mocniejszy lutas  wiesz o czym pisze i jaka jest różnica   drogowych świateł jak włączysz A wszystko oczywiście przystosowane do warunków Szweckich (więc panie kolego Muskel1 nie znasz się wogole pisząc że nie ma różnicy pomiędzy Xenon a Xenon Plus jest i to bardzo duża różnica

Ostatnia pozycja pisze ewidentnie że sprzedaż tylko na rynek Szwecji.

Nie wiem jak to właśnie jest bo nie ma nigdzie info ile takich modeli jak masz wyszło na Szwecję itp.

Wydaje mi się jak chcesz kupić A6 w Szwecji to napewno w Salonie klientowi przedstawiają że taka wersję i wyposażenie mogą zrobi ale napewno koszt takiej A6 Pro-Line jest za***iście drogi i nie liczni właśnie taki model kupili.

Jednym słowem kupiłeś wersję limit Edition a Polsce to nie mam pojęcia ile takich jest ale wszystko wskazuje na to że tylko ty masz taką wersję A6 Pro-Line  więc gratulacje szczęśliwego zakupu bo napewno nie wiedziałeś że kupujesz takie Cudeńko.

Rozkodowales VIN to patrz

Wyposażenie :

Ale jeszcze bardzo mnie interesuje jaki masz silniki w Tym Audi.

Tyle odemnie Pozdro

Edytowane przez Gollopik0211