Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Prośba o analizę logów 1.8t, BFB " mieszanka uboga"


michall51

Rekomendowane odpowiedzi

na pb korekty dlugie to odpowiedniio 1,1 dla niskich obciazen i 3.8 dla wysokich  

Ponad to autor pisze:

image.png.f986bce463914ef15e5b17499a3b1164.png

 

A Autor gdy kupil auto nie mial zamontowanej instalacji gazowej. 

Wiec sorry ale nie zgodze sie, ponad to nie mamy wgladu jakies są korekty dlugoterminowe (logi statyczne) po dluzszej jezdzie na LPG. Nie mamy w ogole zadnych logow z LPG w zasadzie, 

Wiec wnioski o zle wystrojonej instalacji sa na ten moment ZBYT pochopne. 

Edytowane przez soul87
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisał też, że zrobił 250km na pb i błędów nie było, a na gazie musiałby kasować co kilkadziesiąt km więc wnioski nasuwają się same..

Potrzebna dogłębna diagnostyka, a nie takie pisanie bez sensu jak dla mnie :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, soul87 napisał(a):

na pb korekty dlugie to odpowiedniio 1,1 dla niskich obciazen i 3.8 dla wysokich  

Ponad to autor pisze:

image.png.f986bce463914ef15e5b17499a3b1164.png

 

A Autor gdy kupil auto nie mial zamontowanej instalacji gazowej. 

Wiec sorry ale nie zgodze sie, ponad to nie mamy wgladu jakies są korekty dlugoterminowe (logi statyczne) po dluzszej jezdzie na LPG. Nie mamy w ogole zadnych logow z LPG w zasadzie, 

Wiec wnioski o zle wystrojonej instalacji sa na ten moment ZBYT pochopne. 

Dziękuję za odpowiedzi :)

Dokładnie tak jak pisze @soul87 gdy kupiłem auto, nie było w nim instalacji gazowej,
Ale w podkreślonym tekście który zaznaczyłeś czyli " Na pierwszy błąd nie patrzcie bo wywala go od kiedy piłem auto ... "
chodziło mi o pierwszy błąd, ale ze screena w pierwszym poście tematu czyli " przekaźnik główne przerwa, brak sygnału/ komunikacji" - ten błąd mi wywala od zawsze, czyli od czasu zakupu auta.
Przepraszam, źle się wyraziłem w pierwszym poście. 

a błąd P1128 właśnie wyrzuca na LPG.

A ostatnio zrobiłem trase 250 km w całości na pb i nie wyrzuciło błędów, ubogiej mieszanki

Ale tak jak mówisz, na lpg nie zrobiłem żadnych logów. Najpierw chciałem sprawdzić czy na pb jest wszystko ok, żeby wyeliminować czy błąd nie pochodzi z pb.
Więc proponujesz zrobić logi statyczne i dynamiczne na lpg, żeby określić gdzie tkwi problem? 

 

Godzinę temu, przem8 napisał(a):

Pisał też, że zrobił 250km na pb i błędów nie było, a na gazie musiałby kasować co kilkadziesiąt km więc wnioski nasuwają się same..

Potrzebna dogłębna diagnostyka, a nie takie pisanie bez sensu jak dla mnie :P

Tak jak piszesz, na PB nie wyrzuciło błędów przez 250 km, a na lpg kasowałem co kilkadziesiąt km więc pojawiał sie dość często.

Czyli według Ciebie również muszę zrobić logi na LPG, żeby dało się określić dlaczego wyrzuca błąd p1128 tylko na lpg?

Edytowane przez michall51
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrob komplet logow statycznych i dynamicznych na lpg 

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, soul87 napisał(a):

zrob komplet logow statycznych i dynamicznych na lpg 

okej, tylko tym razem chce zrobić vcds'em, a chwilowo walczę z laptopem :/ 
mam nadzieję, że zaraz to ogarnę i uda się zrobić dziś :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, soul87 napisał(a):

zrob komplet logow statycznych i dynamicznych na lpg 

Zrobiłem logi VCDS'em, przed każdym wykonanym logiem kasowałem błędy 

 

Dynamiczne LPG:

02+33 lpg

03+020 lpg

115+118 lpg

 

Statyczne LPG:

032 lpg bezpośrednio po skasowaniu błędów

001+003 LPG

002+033 lpg

 

statyczny na lpg po przejechaniu kilku km, około 3-4 km więc niewiele

032 lpg statyczny po przejechaniu kilku km na lpg

 

 

 

Dynamiczne PB98:

002+033 pb98

003+020 pb98

115+118 pb98

 

Statyczne Pb98:

032 pb98

002+033 pb98

001+003 pb98

001+003+032 pb98

 

 

zanim zacząłem logi jadąc na miejsce docelowe ( na lpg) kilka razy na 3 biegu dałem gaz w  podłogę i przy około 4-5,5 k obrotów odczułem szarpnięcia ( w sumie zrobiłem tak z 3 razy i za każdym razem były odczuwalne szarpnięcia) , dojechałem wykasowałem błędy i rozpocząłem logi na LPG i w trakcie ich wykonywania nie odczułem juz tych szarpnięć ani razu. Przed każdym logiem kasowałem błędy. 

 

Proszę o analizę i porady co dalej :)
Pozdrawiam :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porażka na tym lpg.

Do poprawki soft i koniecznie regulacja instalacji i zapomnij o jeździe na podtlenku biedy dopóki nie poprawisz strojenia gazu.

Edytowane przez przem8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LPG do totalnej regulacji, aczkolwiek nie wykluczam ze coś tam może byc mechanicznie sknocone bo instalacja się sama nie rozjezdza i przy sprawnych komponentach od chwili wyjazdu auta do montazysty takie rozjazdy nie sa normalne.

 

Co do logow dynamicznych, tutaj w sumie poprawka softu juz nie wystarczy, turbo koncy swoj zywot totalnie, a przynajmniej zeliwo jezeli nie wydaje z siebie dziwnych dzwiekow jeszcze.. 

Edytowane przez soul87
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, soul87 napisał(a):

LPG do totalnej regulacji, aczkolwiek nie wykluczam ze coś tam może byc mechanicznie sknocone bo instalacja się sama nie rozjezdza i przy sprawnych komponentach od chwili wyjazdu auta do montazysty takie rozjazdy nie sa normalne.

 

Co do logow dynamicznych, tutaj w sumie poprawka softu juz nie wystarczy, turbo koncy swoj zywot totalnie, a przynajmniej zeliwo jezeli nie wydaje z siebie dziwnych dzwiekow jeszcze.. 

Właśnie też się zastanawiam skąd te rozjazdy się wzięły, bo poza wymianą wtryskiwacza nr 4, nic nie było dotykane. 

Kwiatki z błędami zaczęły się po kilkukrotnym rozładowaniu akumulatora tak jak pisałem w pierwszym poście, ale nie wiem czy to możliwe, żeby to było przyczyną....;/ wcześniej wszystko było okej, błędów o ubogiej mieszance nie było, oraz nie wpadała w tryb awaryjny na lpg. 

Nie słyszałem niepokojących dźwięków pochodzących z turbo ( jakie te dźwięki mogą być ?)? 



 Jeżdże na PB98 od czasu kiedy tak poradziliście, żeby nie pogorszyć sytuacji.






 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, 
wrzucam logi statyczne na pb98 
statycznie 032 PB98
logi 001+003 statycznie PB98
logi 002+033 statycznie pb98

błędów brak 

prośba o analizę na pb98
 

Edytowane przez michall51
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...