Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Migająca kontrolka ciśnienia oleju


Piotrula22

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam taki problem od dwóch dni zaczęła zapalać mi się kontrolka ciśnienia oleju Ale poziom oleju jest w normie. Silnik to 1,6 z LPG. Dodam że po wymianie oleju silnik spalił mi olej do minimum dolałem tak aby był w normie i od tamtej pory przejechałem nim około 2500 km i nic oleju nie bierze tylko właśnie ta migająca kontrolka się pojawia. Nie wiem co to może być za przyczyna jak ktoś miał podobny problem i go naprawił to dajcie znać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki olej zalany? Wyświetla się kontrolka z ciśnieniem oleju, czyli ta:

image.png.468bab98710cfa449880aeb76975a957.png

 

Czy o zbyt niskim poziomie oleju, czyli ta:

image.png.6c70046eb5458ca968dfa1f2e2386935.png

 

W tym pierwszym przypadku, najlepiej podpiąć się manometrem w miejscu czujnika ciśnienia oleju i na 100% upewnić się, czy to faktycznie wina niskiego ciśnienia, czy czujnik wadliwy. W drugim przypadku trzeba wymienić czujnik poziomu oleju w misce lub przejrzeć jego wiązkę, bo może być uszkodzona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujnik poziomu oleju mam wymieniony. Pojawia się migająca kontrolka ciśnienia oleju (czerwona). Wlany jest olej 10W40 Mobil Półsyntetyk 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolor jest normalny jak sprawdzałem na bagnecie, zbliżony do takiego świeżego oleju 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brak ciśnienia oleju, uszkodzone zegary albo czujnik ciśnienia oleju do wymiany.

Co tu więcej filozofować? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko co mnie bardzo zastanawia to to że kontrolka nie pali mi się cały czas tylko w losowych momentach. Po pierwszym zapaleniu się kontrolki przyjechałem może 40 km i nic się nie działo. A teraz kontrolka zapala się w losowych momentach. Więc na moje może głupie logiczne myślenie jeśli nie byłoby ciśnienia oleju w silniku to powinna kontrolka cały czas się palić a nie na jej własne widzi mi się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może tak być, ale dla świętego spokoju lepiej zmierzyć ciśnienie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ogóle co mnie zastanawia to to że zaobserwowałem że jak jadę na piątym biegu 70 km na godzinę i przy nagrzanym silniku pojawia się ta ikonka ale jak przyśpieszę do minimum 80 na godzinę ona znika i się więcej już nie pojawia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy to czasem nie od obrotów zależy a nie od prędkości? bo moim zdaniem prędkość nie ma tu znaczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzn bardziej mi chodziło o obroty, poniżej 2000obr/min pojawia się a powyżej gaśnie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Piotrula22 napisał(a):

Tzn bardziej mi chodziło o obroty, poniżej 2000obr/min pojawia się a powyżej gaśnie 

no i tak trzeba było pisać od razu a nie że losowo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie podepniesz manometru to sie nie dowiesz, aczkolwiek te czujniki rzadko padają, co sugerowało by przytkany nagarem któryś kanał olejowy, zatkany smok olejowy lub padającą pompę olejową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaprowadziłem samochód do mechanika i mechanik stwierdził uszkodzony czujnik ciśnienia oleju no i też spod niego się lało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to samo miałem wadliwy był czujnik ciśnienia oleju.Tylko orginalny volkswagen audi .Bo jak  miałem zamienił to problem pojawiał się cały czas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...