Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Rozpoznawania znaków drogowych w Audi

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Mam pytanie odnoście VZE .

chodzi mi o to jak uruchomić pokazywanie miniatury znaków obok asystenta kierowcy/czy licznika ?

Tak jak na załączonej fotografii . (zwykły licznik )

 

kodowanie jakie wykonałem to 

 

STG 5F 

STG adaptation
Vehicle function list

Select BAP-traffic_sign_recognition_0x21 -> adjust value to active
Select Vehicle menu Operation-menu_display_road_sign_identification -> Adjust value to enabled
Select Vehicle Menu Operation-menu_display_road_sign_identification_over_thresho ld_high -> adjust value to enabled


STG A5 (front / apron camera)

STG access authorization  code 20103
STG Long Coding
Byte 16 -> Bit 4 (with the current VCDS the bit is labeled)

 

STG 17 (dash panel insert) 

STG Long Coding
Byte 5 -> enable bit 2

 

do tego została zrobiona parametryzacja kamery przez VCP.

 

Rozpoznawanie znaków działa , (ostatnie dolne menu) ale nie widzę małych miniaturek kiedy przełączam na asystenta drogowego czy na pokazywanie prędkości .

 

Jakieś pomysły czy mogę to uruchomić ? 

pozdrawiam

 

 

VZE audi.jpg

Opublikowano

W sterowniku 17 

w  bajcie 5 odznacz bit 2

w bajcie 14 zaznacz bit 6

 

Zamknij auto pilotem na 15 min, sprawdź czy działa.

 

Opublikowano
  • Autor
1 godzinę temu, Muskel1 napisał(a):

W sterowniku 17 

w  bajcie 5 odznacz bit 2

w bajcie 14 zaznacz bit 6

 

Zamknij auto pilotem na 15 min, sprawdź czy działa.

 

w bajcie 14 mam zaznaczony bit 6 

zaraz pójdę odhaczyć bajt 5 bit 2 , ale testy zrobię jutro i dam znać

Opublikowano
  • Autor

Nie wiem za co odpowiada bit 2 w bajt 5 ale jest bez zmian.

VZE działa ale znaki widzę tylko w dolnym ostatnim menu bez miniatur.

 

Zastanawiam się czy to nie jest czasem kwestia software  modułu 17 .

ja mam 0523 a ostatnia dostępna to 0524.

 

Zapewne nie da się zrobić update bez VCP:kox:

W moich warunkach mam niezłą barierę...

 

Czy ma ktoś może firmware do tego ?

 

system description  TDIeGB

Identifier J285

Hardware 8W6920971

Long coding 24A54CD6698000000120E9601000400000000000

ODX name EV_DashBoardAU736

ODX ver 001022

 

 

 

 

Opublikowano

Parametryzcja VCP jest niezbędna do aktywacji VZE.

 

Opublikowano
4 godziny temu, shaqal napisał(a):

Parametryzcja VCP jest niezbędna do aktywacji VZE.

 

Kolega pisze u góry, że została wykonana.

Opublikowano
  • Autor
W dniu 15.03.2023 o 23:40, shaqal napisał(a):

Parametryzcja VCP jest niezbędna do aktywacji VZE.

 

VZE mi działa . 

nie pokazuje miniatur jak na W/załączonym zdjęciu .

Wydaje mi się że to musi być kwestia software zegarów .  

  • 2 miesiące temu...
Opublikowano

Luk@, jak to się zakończyło?

Opublikowano
  • Autor
18 godzin temu, Andrzejx napisał(a):

Luk@, jak to się zakończyło?

No tak że nie mam miniatur . A szkoda bo ogólnie widzę że lubię z tego korzystać ( w menu musze przesunąć na maxymalnie dolną kartę )

cały czas utwierdzam się w myśli że chodzi tu o software zaegarów .

Przeglądałem Internet w wzdłuż i w szerz nie znalazłem odpowiedniego wasdu.... obecny nr to 0523 poszukiwany 0524   - 8W6920971

 

Może ktoś z dostępem do VCP mógł by zerknąć czy są takie pliki .

Pozdrawiam 

 

 

Edytowane przez Lukaa5

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano
W dniu 27.05.2023 o 15:25, Lukaa5 napisał(a):

Może ktoś z dostępem do VCP mógł by zerknąć czy są takie pliki .

Pozdrawiam 

 

 

Na dzień dzisiejszy, musisz mieć fizycznie podpięty VCP i wgrać parametryzację jak koledzy pisali. Może się coś zmieniło, ale wątpię.

Opublikowano
W dniu 27.05.2023 o 15:25, Lukaa5 napisał(a):

No tak że nie mam miniatur . A szkoda bo ogólnie widzę że lubię z tego korzystać ( w menu musze przesunąć na maxymalnie dolną kartę )

cały czas utwierdzam się w myśli że chodzi tu o software zaegarów .

Przeglądałem Internet w wzdłuż i w szerz nie znalazłem odpowiedniego wasdu.... obecny nr to 0523 poszukiwany 0524   - 8W6920971

 

Może ktoś z dostępem do VCP mógł by zerknąć czy są takie pliki .

Pozdrawiam 

 

 

Zrób zdjęcie i wrzuć co masz zaznaczone w zegarach w Byte 5.

Opublikowano
  • Autor

tak to wygląda :

 

1.jpg

2.jpg

3.jpg

4.jpg

5.jpg

6.jpg

7.jpg

Edytowane przez Lukaa5

Opublikowano

Zaznacz na próbę Bit 2 w Byte 5 w zegarach (sterownik 17).

Po zaznaczeniu rozłącz się, zarygluj auto pilotem na 15 min. (odczekanie uśpienia sterowników), następnie sprawdź czy działa.

Opublikowano
  • Autor
5 godzin temu, Muskel1 napisał(a):

Zaznacz na próbę Bit 2 w Byte 5 w zegarach (sterownik 17).

Zmieniłem to , dodatkowo na próbę zmieniłem też trrafic_sign_recognition_0x21_msg_bus   z Databus extendent do comfort data bus .

Jutro sprawdzę czy się zmieniło...

Nie ma kogoś na forum kto ma sign recognition i klasyczne zegary ?

Opublikowano

Car_Function_List_BAP_Gen2-traffic_sign_recognition_0x21_msg_bus - oryginalnie ustawiony jest na zacisk 15 ale u niektórych musi być ustawiony na Datenbus.

Opublikowano
  • Autor

niestety , 0 zmian.

 

Próbowałem również Terminal 15 

 

Opublikowano

Odczekałeś uśpienie po zmianie?

Opublikowano
  • Autor

tak , 2 dni czy 3 temu to zrobiłem . No musi to być coś z firmware samych zegarów . Może później dodali taką opcję ...

Jedynie ktoś mógł by to potwierdzić co ma zwykłe zegary i działające te miniatury 

Edytowane przez Lukaa5

  • 3 miesiące temu...
Opublikowano
W dniu 11.06.2023 o 18:35, Lukaa5 napisał(a):

Jedynie ktoś mógł by to potwierdzić co ma zwykłe zegary i działające te miniatury

Rozwiazales już ten problem?

Opublikowano
  • Autor
4 godziny temu, Koalakm napisał(a):

Rozwiazales już ten problem?

na razie nie , nie mam update firmware . Czekam na Odisa . jak go będę miał i znajdę pliki flash to może nieśmiało spróbuje 

szukam 0524

 

@Koalakm jaki masz firmware teraz ? też nie pokazuje miniatur ? 

Edytowane przez Lukaa5

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.