Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AVF] Kontrolka zużycia klocków


dlugi

Rekomendowane odpowiedzi

Mam B6 AVF z ograniczonym FISem (podaje tylko ilosc km do nastepnego tankowania), czy w takim razie powinienem miec rowniez kontrolke zuzycia klockow? Nie wiem czy mam jezdzic autkiem do momentu az pojawi sie taka kontrolka czy lepiej raz na jakis czas sprawdzac stan klockow / tarcz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że warto raz na kiedyś zajrzeć i osobiście oblukać jak tam wygląda stan naszych hamulców

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pewnie że dobrze jest samemu sprawdzić wizualnie stan klocków i tarcz, ale jak są podłączone czujniki do klocków to kontrolka też się zapali (jak naciskasz przycisk check to testuje poszczególne systemy auta w tym układ hamulcowy) :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wiem o tym, ale chcialem sie dowiedziec czy od klockow jest jakas osobna kontrolka jak np. od Airbaga, czy poprostu bedzie mi sie swiecic wtedy kontrolka od hamulcow (taka sama jak przy malej ilosci plynu hamulcowego)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to ważne która kontrolka się zaświeci, czy ta mała czy ta duża na FISie :gwizdanie: , najważniejsze że się zaświeci :wink4: .

Później sprawdzę w instrukcji to Tobie napisze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W niepełnym FIS-ie zapala się kontrolka jak się kończą klocki :hi:

klocki.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W niepełnym FIS-ie zapala się kontrolka jak się kończą klocki :hi:

klocki.jpg

tylko to dalej nie wyjaśnia która - na FISie czy mała :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mały FIS nie pokaże, ale i tak lepiej raz na miesiąc zajrzeć samemu (przcież to widać nawet bez zdejmowania koła) ile tych klocków zostało, wystarczy że uszkodzi się ten kabelek przy klocku i kontrolki już nic nie powiedzą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się do tematu i zapytam... Dziś wywaliło mi na FISie kontrolkę zużycia wykładzin. Nie na rękę mi teraz wymiana a w weekend czeka mnie trasa 800km. Pytanie czy klocki dadzą radę czy jednak lepiej zmienić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się do tematu i zapytam... Dziś wywaliło mi na FISie kontrolkę zużycia wykładzin. Nie na rękę mi teraz wymiana a w weekend czeka mnie trasa 800km. Pytanie czy klocki dadzą radę czy jednak lepiej zmienić?

Zobacz jaką grubośćmaja okładziny, jak jeszcze ze 4, 5 mm to spokojnie starczą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak znam zycie to jeszcze polatasz z pol roku na tych klockach. :wink4:

Jakis czas temu mialem podobny przypadek, zaswiecla sie kontrolka, klocki byly dobre i chyba po jakiejs akcji typu wymiana lozysk, czy rozrzadu - zniknela :decayed:

Auto hamuje tak samo, czy wyczuwalnie slabiej? Jesli slabiej, to dolej odrobine plynu hamulcowego. Ja mialem taki przypadek. Kontrolka + slabsze hamowanie i dolanie 50- 100ml plynu pomoglo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK. Dzięki za wskazówki - jutro spróbuję znaleźć jakiś podnośnik i dokładnie sprawdzę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co ma dolanie płynu do lepszego hamowania? Czy jest go mniej czy trochę więcej auto ma hamować tak samo. Komunikat o zbyt małym poziomie płynu jest inny niż zużycia klocków i ten po dolaniu oczywiście zgaśnie.

Jak ktoś ma zużyte tarcze to kontrolka zapali się szybciej, i tu się nie dziwcie że macie jeszcze grube klocki.

Jeżeli chcesz się jej pozbyć to wyjmij czujniki z klocków, jak nie będą chciały wyjść obetnij i połącz druciki, bo pewnie wyjęcie wtyczki nic nie da.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no aż tak zdesperowany to ja nie jestem :) Myślę że te 800km wytrzymają jeszcze - jak wrócę z trasy wymieniam okładziny na nowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie wytrzymają, ASO przewiduje 500 km, a jak czujnik dał sygnał przez rant na zużytej tarczy to spokojnie więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK. Dzięki za wskazówki - jutro spróbuję znaleźć jakiś podnośnik i dokładnie sprawdzę...

Spokojnie dojeździsz bez paniki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...