Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kolorowe oznaczenia sprężyn w A4 B8


sebek_rta

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie jaki to zawias sprężyny mają z przodu oznaczenie x1 różowy i x3 szary kolor. Z góry dzięki 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś byłby w stanie wyjaśnić mi pozycje w tabeli "Axle Road Rating" rozumiem że jest to jakaś kategoria wagowa bo znalazłem w specyfikacji swojego auta kategorię 0JF

 

ale czy to znaczy ze im wyzsza cyfrta tym sprężyna twardsza czy dłuższsza?

 

W katalogu IC znalazłem że spręzyna 8k0411105EB odpowiada numerowi róznież 8k0411105EC jednak wartość w "Axle Road Rating" jest już inna

 

z góry dzięki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to kategoria wagowa auta, a dokładniej są to parametry, określające maksymalne obciążenie przedniej i tylnej osi.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Muskel1 napisał(a):

Jest to kategoria wagowa auta, a dokładniej są to parametry, określające maksymalne obciążenie przedniej i tylnej osi.

 

Czyli przykładowo jeżeli mam obecnie 0JF i chciałbym zastoswoać sprężyne 0JG (co w katalogu IC podaje te same numery dla sprezyn 8k0411105EB i 8k0411105EC)

To czy auto będzie twardsze czy nie będzie to jakaś istona zmiana? Szukam infomacji bo chciałbym założyć amotyzatory ze sprzeżynami z potestowego A58T, ale nie wiem czy jest sens czy poprostu kupić nowy komplet Sachs na przód (tu też nie miem czy 313 363 czy 313 364, mam zawieszenie 1BE) i założyć na starej sprężynie, mógłbyś coś poradzić? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup nowe części po VINie i zamontuj a nie kombinuj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Muskel1 napisał(a):

Kup nowe części po VINie i zamontuj a nie kombinuj.

No i może masz racje. Sugerowałem się tylko tym że to oryginał i nie wiem jak obecna jakość amortyzatorów Sachs.

W takim razie kupie Sachs tylko nie wiem które amortyzatory 313 363 czy 313 364.

 

z amortyzatora odycztałem - 8T0 413 031 AF

i tu wczytuje mi dwa

MOTOSTACJA.COM

2*313 363 + 900 223 ➤ SACHS AMORTYZATORY+OSŁ PRZÓD AUDI A4 B8 ➤ już od 621.00 zł ➤ - najtańsze części samochodowe premium, szybka dostawa z gwarancją.
MOTOSTACJA.COM

2*313 364 + 900 223 ➤ SACHS AMORTYZATORY+OSŁ PRZÓD AUDI A4 B8 / AVANT ➤ już od 603.00 zł ➤ - najtańsze części samochodowe premium, szybka dostawa z gwarancją.

 

 

VIN: WAUZZZ8K7AA084043 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...