Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana skraplacza


franc321

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Muszę wymienić skraplacz w swoim a4 b6, jaka firma jest godna polecenia? Denso, nissens, nrf? Najwięcej wpisów polecanych jest dla nissens. W tamtym roku wymieniałem dławik i osuszasz na mahle/behr + ori oringi. Czy teraz przy wymianie skraplacza powinienem ponownie wymienić osuszacz?

pozdrawiam :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, franc321 napisał(a):

Najwięcej wpisów polecanych jest dla nissens.

Nie tak dawno montowałem w jednym z aut NRF. Nie wiem czemu ale Nissens u mnie w mieście nie był polecany przez znajomego z Inter Carsu oraz w dwóch zakładach naprawiających układy klimatyzacji.

 

11 minut temu, franc321 napisał(a):

Czy teraz przy wymianie skraplacza powinienem ponownie wymienić osuszacz?

Jak miałeś nieszczelność to wymień, majątku nie kosztuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytalem na różnych forach i jednak nissens ma opinię średnią, kiedyś bardzo dobry a teraz różnie. Czesto przewija sie termotec jako polecany. Zakład w którym stwierdzono mi nieszczelność skraplacza również montuje głównie termotec. Jak Wasze doświadczenia? Termotec będzie ok czy brać nrf? Nie mam doświadczenia z tymi firmami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz możliwość to bierz z Valeo - te szły na pierwszy montaż. Nissens jest ok ale trzeba te chłodnice naginać, bo nie pasują mocowania. Kompresor z Denso tylko, ewentualnie nissens.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie widzę valeo w intercarsie, a wolałbym tam zakupić. A jak ten thermotec czy nrf? Jednak nissensa chyba odpuszczę. Jeśli w tamtym roku przy wymianie osuszacza montowałem nowe oringi z aso, to teraz przy kolejnej wymianie powinienem zastosować znowu nowe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja rok temu montowałem nissens, i był ok. Oring załóż nowy, zielony, dedykowany do układów klimatyzacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nissens ma jednak lepszą jakość od tej reszty. Co do oringów, powinni dać komplet ze skraplaczem, jedynie do osuszacza musiał byś sobie zamówić i pod czujnik na skraplaczu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, jmk napisał(a):

Ja rok temu montowałem nissens, i był ok. Oring załóż nowy, zielony, dedykowany do układów klimatyzacji.

Nissens który montowaleś był pomalowany na czarno czy zwykly kolor szary aluminium bez malowania? Wolalbym pomalowany, na pewno trochę to wpłynie na trwałość. Oringi już mam komplet z ASO. Czyli jednak polecacie nissens :eusathink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, franc321 napisał(a):

Nissens który montowaleś był pomalowany na czarno czy zwykly kolor szary aluminium bez malowania? Wolalbym pomalowany, na pewno trochę to wpłynie na trwałość. Oringi już mam komplet z ASO. Czyli jednak polecacie nissens :eusathink:

Nissens był pomalowany na srebro/jasny szary. Kilka lat temu wymieniałem parownik w VW Golfie 4  też na nissens i działa do dziś. Także jeżeli chodzi o mnie to polecam.

Edytowane przez jmk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak wygląda kwestia reklamacji w razie jakiejś wady? Czy montując samodzielnie pozbawiam się drogi reklamacji bądź skutecznej reklamacji niż montowałby to warsztat? Pytam bo sumie nigdy nie musiałem nic reklamować a o tych skraplaczach jak czytam to loteria :eusathink:A wiadomo, dochodza koszty jak ponowne nabicie itd. w razie potencjalnej wady, usterki zakupionego skraplacza. Czy z Waszego doświadczenia np. w takim IC często odrzucają reklamacje? Choć to pytanie może być zbyt ogólne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj muszę zamówić skraplacz, chciałem nissensa, ale naprawdę dużo jest w necie negatywnych opinii.  Mam wrażenie, że większość części to jest robiona teraz na jedno kopyto :kwasny: Mimo wszystko brać nissensa czy nrf, thermotec?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...