Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Turbo późno wstaje


lisek120
Przejdź do rozwiązania Rozwiązane przez przem8,

Rekomendowane odpowiedzi

Witam czy jest mi ktoś w stanie pomóc. Pacjent audi A4 b6 po programie od 8 lat, turbinka wstawała od 1400 obrotów, wszystko ładnie pięknie aż około 4 miesiące temu coś się pokickalo i turbo wstaje od 2 tysi i to odrazu z pełną mocą. Tydzień temu zrobiłem turbo bo puszczało olej w ciepła stronę. Problem dymu znikł ale turbo dalej wstaje od 2 tysi. Podciśnienie ok. Zrobiłem logi odczyta ktoś? 

VAGLOGS.COM

VAGLOGS is a fast and easy to use application for displaying, storing, managing and sharing VCDS /...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

N75 wymieniony? Log jest bezużyteczny, zrób go na trzecim biegu od najniższych obrotów do odcinki.

Edytowane przez Langista
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Langista napisał(a):

N75 wymieniony? Log jest bezużyteczny, zrób go na trzecim biegu od najniższych obrotów do odcinki.

Kolego wcześniej podmieniałem N75 z n18 i nie było różnicy. Podciśnienie na gruszce około 0.7 więc dobre. Mówisz że od 900 obrotów lipa? Te same logi zrobić? Wczoraj wymieniłem. Mapsensor i bez zmian. Już niewiem czego się czepić przecież kontra na gruszce sama po 8 latach nie mogła się poluzować. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrób z większą częstotliwością, bo bardzo rzadko odczyty łapało. Gruszka powinna być ustawiona tam, gdzie turbo było regenerowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Langista napisał(a):

Zrób z większą częstotliwością, bo bardzo rzadko odczyty łapało. Gruszka powinna być ustawiona tam, gdzie turbo było regenerowane.

Zrobić te same logi czy jeszcze jakieś?  N75 sprawdzony na postoju, i zamieniony z n18 więc chyba nie ma wątpliwości że jest dobry. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

VAGLOGS.COM

VAGLOGS is a fast and easy to use application for...
VAGLOGS.COM

VAGLOGS is a fast and easy to use application for...
VAGLOGS.COM

VAGLOGS is a fast and easy to use application for displaying, storing...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

VAGLOGS.COM

VAGLOGS is a fast and easy to use application for displaying, storing, managing and sharing VCDS /...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę tylko dziwne zachowanie przepływki, która ma stały przepływ 850 w całym zakresie obrotów ale nie wiem, czy to soft zepsuty czy przepływka uszkodzona. No i zapłon mega opóźniony + wtryski dużo leją. Jakie masz korekty?

 

@przem8

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Langista napisał(a):

Widzę tylko dziwne zachowanie przepływki, która ma stały przepływ 850 w całym zakresie obrotów ale nie wiem, czy to soft zepsuty czy przepływka uszkodzona. No i zapłon mega opóźniony + wtryski dużo leją. Jakie masz korekty?

 

@przem8

 

 

Korekty 1.3, 0 3, - 0.3, - 1.3. Czy takie wartości przeplywki mogą mieć wpływ na wstawanie turbo? Co z tym zapłonem, jak to zmienić? Ogólnie auto dobrze chodzi nic się nie dzieje fajnie jedzie ale od 2tys obrotów. I to jest główny ból. Już nie wiem czego się czepić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wstawiam logi na podmienionej przepływce

VAGLOGS.COM

VAGLOGS is a fast and easy to use application for displaying, storing, managing and sharing VCDS /...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co może być, że masz zadany stały przepływ i przez to możesz nie mieć mocy, trzeba pytać.kogos bardziej obeznanego, bo według mnie to coś z ECU lub softem.

 

@Dev@przem8 @DarekS4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez bym tam celował. A jak zapieczona na beton bo mówi że tak jeździł  to odepnij gruszkę i zobacz jak pójdzie z odpiętą. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.06.2023 o 13:19, DarekS4 napisał(a):

Tez bym tam celował. A jak zapieczona na beton bo mówi że tak jeździł  to odepnij gruszkę i zobacz jak pójdzie z odpiętą. 

Geometria na bank nie zapieczona bo turbo robione 2tyg temu. Program od 8 lat wszystko było ok. Dopiero jakieś 3 miesiące temu zaczęło się pierdzielić. Ale myślałem że jak zrobię turbo to pomoże a tu lipa. Przed regeneracja ściągnięte przepływy z turbo i ustawione po regeneracji tak jak było. 

 

W dniu 12.06.2023 o 11:57, Langista napisał(a):

Nie wiem co może być, że masz zadany stały przepływ i przez to możesz nie mieć mocy, trzeba pytać.kogos bardziej obeznanego, bo według mnie to coś z ECU lub softem.

 

@Dev@przem8 @DarekS4

Jak dla mnie nic się nie dzieje a od 2 tysi auto startuje pełna mocą. Trochę to wygląda tak jakby cały zakres pracy turba był przestawiony o jakieś 600 obrotów wyżej. Sztanga się raczej sama z siebie nie przestawiła po 8 latach no nie? Jak sprawdzić to ECU lub program. Mamy tu jakiegoś fachowca? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra pany wszystko sprawdzone... Chyba nie ma co gdybać i czekać tylko turbo do wyciągnięcia, i trzeba je zawieźć do ustawienia no nie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinno iść na gwarancję do firmy wykonującej regenerację, oni mieli ustawić sztangę jak należy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Langista napisał(a):

Powinno iść na gwarancję do firmy wykonującej regenerację, oni mieli ustawić sztangę jak należy.

Będę miał to zrobione od ręki za darmo. Tylko niewiem co teraz powiedzieć żeby ustawił tak jak katalog mówi czy jak? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Langista napisał(a):

Mają to po prostu ustawić zgodnie z danymi technicznymi tej turbawki, a nie na oko.

Źle nie chcieli bo stwierdził że ściągnie przepływy takie jakie były wcześniej i po regeneracji ustawi tak samo. Ale widocznie wcześniej coś było nie tak że teraz po ustawieniu na to samo auto wstaje od 2 tys. Mam nadzieję że teraz będzie dobrze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...