Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Szarpanie 1.8T podczas robienia logów


PiotrekEXEO

Rekomendowane odpowiedzi

witam panowie , postanowiłem sobie wczoraj zrobic logi ,posprawdzać co w trawie piszczy i zaznacze po raz drugi juz zadarzyło sie że zaczeło mi szarpać autem podczas drugiego logowania, tak jakby odcinało paliwo , za chwile wracał na sekunde i znowu i tak pare raz z gazem wciśnietym w podłoge, po odpuszczeniu gazu wszystko wracało do normy i samochód normalnie jechał ale już bez wcisnietego na maksa. Błedu żadnego nie zapisało w sterowniku, sprawdziłem tez wypadania zaplonów żadnego zapisanego wszedzie same zera. Zaznacze tez ze poczułem wtedy smród jakby spalonego sprzegła z kratek nawiewu.

02+33 pierwszy log jest z marca drugi z wczoraj przed szarpnieciem zapiany w jednym pliku

LOG.TUNEZILLA.COM

115+118 podczas tego logu zaczeło szarpać

LOG.TUNEZILLA.COM
stary log przy którym pierwszy raz sie to satało z zeszłego roku
LOG.TUNEZILLA.COM

 

Edytowane przez PiotrekEXEO
nie dopisanie loga
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przem zauwazyłeś że na ostatnim logu to spalanie stukowe sie pojawiło razem z krektami dochodzacymi do 20 % , na logu z wczoraj korekty i czas wtrysku wygladaja bardzo dobrze , na jakiej podstawie można sadzic ze cos z n75 , siwece cewki nowe niecałe 10 tys temu , wymieniałem tez filtr paliwa na oryginał , zastanawiałem sie nad pompa paliwa ale czasy sa okej, nowe dv tez ponad 10 tys przebiegu, gniazda wtryskow oringi nowa odma cała z trójnikiem i zaworkiem. mam zrobic jeszcze jakies logi dodatkowe? wszytsko zaczeło sie po wymianach ktre sam zleciłem w m4k katowice i załuje ze do tych ytbowych gwiazd pojechalem bo spierdzieli mi pare rzeczy

Edytowane przez PiotrekEXEO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, PiotrekEXEO napisał(a):

krektami dochodzacymi do 20 %

 Ciężko powiedziec dlaczego, bo w tym zestawieniu grup, gdzie to wystapiło, brak podglądu na niezbędne parametry.

Edytowane przez przem8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, przem8 napisał(a):

 Ciężko powiedziec dlaczego, bo w tym zestawieniu grup, gdzie to wystapiło, brak podglądu na niezbędne parametry.

dzis go przegoniłem , nic się nie działo nie krecilem do odciny ale pod czerwone pole , czyli może to być n75? w jednym momencie jest lekkie niedoładowanie a pozniej jak zaczał szarpać to już posypał się log. Możliwe jest że filtr cos takiego powoduje? albo objaw że cos z pompa paliwa jest nie tak? czy logi to wykluczaja na 100 % zawsze ? albo jakas nieszczelnosc ? i zawsze w 020 mam jakies stuki ale przeważnie na 2 cylidnrach i sa w normie choc wiem ze 0 powinny byc tego przyczyny tez nie mogę rozgryźć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, PiotrekEXEO napisał(a):

Możliwe jest że filtr cos takiego powoduje?

Trzeba uchwycić to w logu, bo tak to wróżenie z fusów. Jeśli rosną czasy wtrysków, korekty na ubogo, a doładowanie nie przekracza seryjnego to w kręgu podejrzanych układ paliwowy. Chyba, że przeplywka wtedy zaniża

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, przem8 napisał(a):

Trzeba uchwycić to w logu, bo tak to wróżenie z fusów. Jeśli rosną czasy wtrysków, korekty na ubogo, a doładowanie nie przekracza seryjnego to w kręgu podejrzanych układ paliwowy. Chyba, że przeplywka wtedy zaniża

dziekuje @przem8 za pomoc i fatyge ,ok porobie w którys dzień precyzyjnie z druga osoba cała paczke logów żeby było wszystko czarno na białym i dokładnie i ci tutaj podrzuce , zainteresuje się jeszcze do tego czasu kilkoma rzeczami przy aucie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...