Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

A4 B6 1.9TDI dusi się i gaśnie

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano
  • Autor
6 godzin temu, Langista napisał(a):

A gniazda wtrysków nie będą już do wymiany? Jedyne co mi na myśl przychodzi to nieszczelność na tym jednym, łapie lewe powietrze po rozgrzaniu i przez to gaśnie.

Myślisz, że gniazdo? Czy może najzwyczajniej w świecie mogło rozwalić uszczelnienie? :V

Opublikowano

Zgaduję tylko bo nie znam się zbytnio na dieslu, tyle tylko co tu opisywali i przy wywalonych podkładkach pod wtryskami dzieją się różne akcje.

Opublikowano
  • Autor
W dniu 6.07.2023 o 00:09, Langista napisał(a):

A gniazda wtrysków nie będą już do wymiany? Jedyne co mi na myśl przychodzi to nieszczelność na tym jednym, łapie lewe powietrze po rozgrzaniu i przez to gaśnie.

No nic, jak nikt nie ma innego pomysłu to będzie trzeba to sprawdzić. A co do samego czujnika g28 to czy on może po prostu po nagrzaniu wskazywać błędne dane tym samym nie zgłaszając błędu czy to raczej nie możliwe? 

Edytowane przez Falafel123

Opublikowano

Jesli korekty wskakiwaly na 2,99 to wskazuje to na uszczelnienia PD. Nie koniecznie na tym wtrysku na ktorym takie korekty wystepowaly- wszystkie do wymiany razem.

Czujnik polozenia walu w 99% przypadkow przestaje dzialac po porzadnym rozgrzaniu auta. Auto gasnie i nie odpala przez kilka, kilkanascie minut. Czesto przy tym nie ma zadnych błędów. 

W jaki sposob egr jest wywalony?

Do glowy mi przychodzi jeszcze pompa paliwa w baku ale wtedy wystepuja sporadyczne braki mocy i poszarpywania przy wiekszym obciazaniu.

Edytowane przez nadybek

Opublikowano
  • Autor
4 minuty temu, nadybek napisał(a):

Jesli korekty wskakiwaly na 2,99 to wskazuje to na uszczelnienia PD. Nie koniecznie na tym wtrysku na ktorym takie korekty wystepowaly- wszystkie do wymiany razem.

Czujnik polozenia walu w 99% przypadkow przestaje dzialac po porzadnym rozgrzaniu auta. Auto gasnie i nie odpala przez kilka, kilkanascie minut. Czesto przy tym nie ma zadnych błędów. 

No to wszystko wskazuje na uszczelnienie, bo w momencie kiedy gaśnie, to pali normalnie.

Opublikowano

Zrob jeszcze takiego loga:

Auto rozgrzane. Zacznij logowanie kanalu 013 na biegu jalowym- ze 20s. Nastepnie podnies obroty do 2,5-3 tysiace obrotow- loguj kolejne 10s. Po tym pusc pedal gazu i loguj kolejne 20s. 

Jeden log 013 trwajacy 50s.

Edytowane przez nadybek

Opublikowano
  • Autor
17 minut temu, nadybek napisał(a):

Zrob jeszcze takiego loga:

Auto rozgrzane. Zacznij logowanie kanalu 013 na biegu jalowym- ze 20s. Nastepnie podnies obroty do 2,5-3 tysiace obrotow- loguj kolejne 10s. Po tym pusc pedal gazu i loguj kolejne 20s. 

Jeden log 013 trwajacy 50s.

Postaram się ogarnąć to później, a tak z ciekawości co to ma na celu?

Opublikowano
  • Autor
10 godzin temu, nadybek napisał(a):

Zrob jeszcze takiego loga:

Auto rozgrzane. Zacznij logowanie kanalu 013 na biegu jalowym- ze 20s. Nastepnie podnies obroty do 2,5-3 tysiace obrotow- loguj kolejne 10s. Po tym pusc pedal gazu i loguj kolejne 20s. 

Jeden log 013 trwajacy 50s.

VAGLOGS.COM

VAGLOGS is a fast and easy to use application for displaying, storing, managing and sharing VCDS / VAG-COM logs.

Zrobione tak jak mówiłeś, dodam, ze dzis po odpaleniu znów spokojnie, przejechałem sie co by tarcze lekko oczyscic, nagrzał sie, zrobiłem przegazówke, właczyłem logowanie i sie zaczeło. Pozniej po skonczonych logach auto zgasło 2x, odpaliło jak zwykle bez problemu i juz tak szalało cały czas. 

Opublikowano

Uszczelnienia do wymiany. Po przegazowanu widac ile spalin jest w paliwie i silnik sie dusi/szarpie/przerywa.

Jak chcesz to mozesz zlac z ciekawosci paliwo z filtra. Pewnie bedzie czarne od sadzy.

 

Opublikowano
  • Autor
54 minuty temu, nadybek napisał(a):

Uszczelnienia do wymiany. Po przegazowanu widac ile spalin jest w paliwie i silnik sie dusi/szarpie/przerywa.

Jak chcesz to mozesz zlac z ciekawosci paliwo z filtra. Pewnie bedzie czarne od sadzy.

 

Na filtrze przejechane jakieś 6km, więc pewno będzie czysty ? czyli bankowo te uszczelki?

Opublikowano
  • Rozwiązanie

Na 100% przebija Ci spaliny do paliwa. Trzeba wytargac wtryski i obejrzec jak wyglada glowica w miejscu styku z oringami i podkladna termiczna. Czy to jedyna bolaczka Twojego auta to nie potrafie w 100% odpowiedziec.

Opublikowano
  • Autor
6 godzin temu, nadybek napisał(a):

Na 100% przebija Ci spaliny do paliwa. Trzeba wytargac wtryski i obejrzec jak wyglada glowica w miejscu styku z oringami i podkladna termiczna. Czy to jedyna bolaczka Twojego auta to nie potrafie w 100% odpowiedziec.

No to muszę zacząć szukać serwisu, bo nie mam niestety miejsca by się tym zająć, czy cena 500zl+ części jest cena oke?

Opublikowano

Jak za wymianę uszczelnień.. trochę drogo ale jak za poprawę gniazd (robią to bez demontażu głowicy) to ok.

Opublikowano
  • Autor
4 minuty temu, Langista napisał(a):

Jak za wymianę uszczelnień.. trochę drogo ale jak za poprawę gniazd (robią to bez demontażu głowicy) to ok.

Teraz jak dzwoniłem do innego serwisu to usłyszałem cenę 1200 więc no chyba drogo :v niestety tu w Lublinie chyba nie ma za dużego wyboru w mechanikach.

Opublikowano

Ale za jaką usługę konkretnie? Bo nie piszesz.

Opublikowano
  • Autor
5 minut temu, Langista napisał(a):

Ale za jaką usługę konkretnie? Bo nie piszesz.

Konkretnie wymiana uszczelnienia pd nic więcej na daną chwilę. 

Opublikowano

Gdzie tak sobie zażyczyli ? Tylko wymiana uszczelek czy poprawa gniazd wtrysków także ?

Opublikowano
  • Autor
2 godziny temu, dekiel 13 napisał(a):

Gdzie tak sobie zażyczyli ? Tylko wymiana uszczelek czy poprawa gniazd wtrysków także ?

Wspominałem tylko i wyłącznie o wymianie uszczelnień, w jednym 1200zl, w drugim 550+ części, trzecie 500+ części inni się tym nie zajmują, nie mają narzędzi albo odległe terminy. Jutro jadę do serwisu koło mojej pracy, więc może coś po "znajomości" się ugra, Pany kupiłem dziś Ori śruby pd i zestaw naprawczy z bosha do Pd coś jeszcze warto dokupić? Pewnie jeszcze śruby mocujące wałek, ale akurat tego nie mieli.. myślicie montować to na starych a w późniejszym czasie zmienić na nowe czy odłożyć sprawę znaleźć śruby i dopiero robić wszystko?

Edytowane przez Falafel123

Opublikowano

Ten za 1200 na jakiej ulicy a ten drugi 500 na jakiej ?

Opublikowano
  • Autor

Ten za 500 na Skrzetuskiego bodajże koło nauki jazdy wiraż, a ten za 1200 to był albo Kruszyński albo Turbodiesel24, któryś z tych dwóch, nie wiem dokładnie który bo do tyłu dzwoniłem, że głowa mała.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.