Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Hamowanie lewą nogą - o co z tym chodzi


Nacek

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć jak w temacie na czym polega ten patent że działa to w każdym samochodzie jakim jeździłem, że przy wciśnięciu lewą stopą pedału hamulca, hamulec jest o wiele bardziej efektywny i można w cudzysłowiu zęby wybić o szybę nie wciskając z jakąś dużą siłą ten pedał hamulca? Słyszałem że to jest jakiś patent, trik ale w sumie nigdy bardziej się w tym nie zagłębiałem co i jak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brak po prostu czucia i wprawy w lewej stopie/nodze.

Prawa jest od początku styczności z autem trenowana aby właśnie obsłużyć należycie pedał gazu i hamulca. 

Podobnie jak z pisaniem długopisem. Wszystko kwestia treningu. 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stosowane przy jednostkach z turbodoładowaniem i w rajdach. Hamuje się lewą stopą, a prawą ciągle utrzymuje podwyższone obroty aby zachować boost.

 

Tak samo robią zmiany biegów, redukują szybko wciskając sprzęgło i hamulec lewą stopą.

Edytowane przez Langista
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hamowanie lewą noga pomaga też balansować masą auta przy pokonywaniu zakrętów(dociążamy przednią oś).

Przy odpowiedniej wprawie można hamując lewą nogą nadrzucać tył auta jak przy zaciąganiu hamulca ręcznego.

W przednionapędowym aucie hamowanie lewą nogą działa też podobnie do szpery co pomaga zacieśniać zakręt przy szybkiej jeździe.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...