Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Wypalanie DPF co 50 km ?

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Hej   Audi a4 b8 2.0 tdi CGLC 177  kuni  270 nalotu  ogólnie sytuacja wygląda tak że wypala mi dpf co 50 km średnio   

zawartość popiołu w oleju 0.21 L

  obliczona masa sadzy  3.96
zmierzona masa sadzy  12.45  
 km od ostatniej regeneracji  - I TUTAJ takie cos.... 17 km ... a juz mamy 12.45 masy sadzy ?    dać do prania? filtr czy może jakiś czujnik umarł ? 

ostatnio zrobiłem również wypalanie na postoju przez vcds/ ( w zasadzie właśnie te 17 km temu ) 

Żadnego błędu nie pokazuje nigdzie ani na fisie ani na vcds.  
    

 

Dodam że czasami podczas jazdy gdy wypala dpfa to pierdnie dymkiem siwo niebieskim jakby i tylko gdy wypala dpf    nie ubywa płynu ani oleju/  

Rozwiązane przez Muskel1

Przejdź do rozwiązania
Opublikowano

Filtr już dawno nadaje się do wymiany/czyszczenia.

Jak wyglądają końcówki wydechu? okopcone sadzą?

 

 

 

Opublikowano
  • Autor

Okopcone// czyli zostało dac do prana  :)

Opublikowano

To możliwe, że Ci olej żre.

Filtr do czyszczenia i diagnostyka silnika, co jest nie tak, zanim wsadzisz nowy/wyczyszczona filtr i go po krótkim czasze zapcha.

Opublikowano
  • Autor

jakies porady co sprawdzac w silniku ?   na daną chwile oleju nie ubywa ani nie przybywa  

Opublikowano
1 minutę temu, Muskel1 napisał(a):

To możliwe, że Ci olej żre.

Filtr do czyszczenia i diagnostyka silnika, co jest nie tak, zanim wsadzisz nowy/wyczyszczona filtr i go po krótkim czasze zapcha.

Co sądzisz o plukaniu chemicznym tych dpf-ow? Ostanio usłyszałem, że te filtry taka metoda zabija, jedyna skuteczna dla tego dpfa to wypalanie wysoka temp pod ciśnieniem 

Opublikowano
  • Autor

ja zamierzam dać do profesjonalnej firmy zajmującej się tym//  Krymar   

Opublikowano
  • Rozwiązanie

Żadnych chemicznych czyszczeń bo uszkodzisz dpf.

Filtr należy oddać do firmy profesjonalnie zajmującej się czyszczeniem dpf.

Nie wiem jak w PL ale tu u mnie w Niemczech takie firmy wsadzają najpierw dpfy do pieców i wypalają je w określonych temperaturach. Następnie czyszczą mechanicznie (pewnie plukając).

 

Edytowane przez Muskel1

Opublikowano
2 minuty temu, Muskel1 napisał(a):

Żadnych chemicznych czyszczeń bo uszkodzisz dpf.

Filtr należy oddać do firmy profesjonalnie zajmującej się czyszczeniem dpf.

Nie wiem jak w PL ale tu u mnie w Niemczech takie firmy wsadzają najpierw dpfy do pieców i wypalają je w określonych temperaturach. Następnie czyszczą mechanicznie (pewnie plukając).

 

Właśnie to miałem na myśli. 

Opublikowano
  • Autor

muskel jakies rady? co do sprawdzania silnika? ;) czy jest wszystko bangla?    

PS
Okopcone koncówy w 2.0 tdi  to częsty przypadek i uważam ze jest to normalne  samochód nie kopci jedynie jak wypala dpf to czasem cos pierdnie na siwo 

Opublikowano

ilość

15 minut temu, GoldJunge napisał(a):

jakies porady co sprawdzac w silniku ?   na daną chwile oleju nie ubywa ani nie przybywa  

Pozornie, może być tak, że ilość  oleju nie zmniejsza się, bo olej spala a auto przez częste wypalanie dpfu dotryskuje paliwo, które nie całkiem zostaje spalone i dostaję się do oleju, czyli rozrzedzenie oleju paliwem.

Analiza oleju może wykazać czy tak jest.

Te silniki niestety mają także wadę olejową.

 

 

Opublikowano

Tam masz kolego na bank zarośnięty dolot od egr, to na początek.

Opublikowano
  • Autor

Własnie jutro zamierzam  wyczyścić  egr  i zobacze  czy zarosło ;)   czy po czy  czyszczeniu egr  musze jakąś adaptacje robic?  czy nie jest to wymagane? 

Opublikowano
15 minut temu, GoldJunge napisał(a):

Własnie jutro zamierzam  wyczyścić  egr  i zobacze  czy zarosło ;)   czy po czy  czyszczeniu egr  musze jakąś adaptacje robic?  czy nie jest to wymagane? 

W tym silniku czyszczenie egr przez jego budowę mija się z celem. To nie tak prosto jak w przedlifcie. Patrząc na ilość pracy przy jego demontażu lepiej założyć nowy 

Opublikowano

Tam trzeba kolektor i kanały w głowicy wyczyścić także i tak demontaż.

Opublikowano
  • Autor

Przeciez kanały moge wyczyscic preparatem nie rozbierając głowicy ;) a kolektor ssacy wyciągnąć to jakies 1 h  roboty panowie :) wiec nie przesadzajmy :D

 

Opublikowano

Twoje auto.

Opublikowano
  • Autor

Wracając do mojego wczesniejszego pytania ? Czy po czyszczeniu egr musze robic adaptacje ? ?

Opublikowano

Nie , ale czyszczeniem zmywaczem w spraju nic dobrego nie zdziałasz.

Opublikowano
  • Autor

są preparaty typu TUNAP Premium 933  jezeli chodzi o  kanały  do głowicy a  sam egr i kolektor wystarczy  nawet jakimś płynem do czyszczenia np // kominków czy hamulców      i nic złego się nie dzieje :) 

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.