Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] Zapach nowego samochodu we wnętrzu


Piero

Rekomendowane odpowiedzi

Gdy odbierałem swoją B7 przy przebiegu 164.000km zakochałem się w zapachu wnętrza...

Fakt, że auto było przygotowane do sprzedaży przez salon Audi w DE, nie mniej - 3 letnie auto z przebiegiem 164.000km na pewno nie pachnie już z fabryki "nowością", a mój egzemplarz po prostu powalał zapachem :wink4:

Pytanie do was: czy macie jakieś sprawdzone preparaty lub dojście do produktów kosmetycznych/zapachowych, których używają salony/serwisy samochodowe i nadające zapach "nowości" w kabinie ?

Czy jest to kwestia użycia odpowiednich środków piorących do tapicerki czy może spryskania czymś samej tapicerka lub wentylacji/klimatyzacji? Bardzo zależy mi na przywróceniu tego cudownego zapachu, ale nie mogę nigdzie doszukać się takich środków. Znalazłem tylko zapach używany przez salony Renault, ale nie wiem jak pachnie nowa renówka :wink4: więc bez przetestowania na pewno bym nie kupił. Może znacie na to patenty/środki itp.?

PS. Nie interesuje mnie choinka/sitko na wlot klimatyzacji o zapachu "NEW CAR" itp. BAJERY :decayed: - tylko profi środki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy odbierałem swoją B7 przy przebiegu 164.000km zakochałem się w zapachu wnętrza...

Fakt, że auto było przygotowane do sprzedaży przez salon Audi w DE, nie mniej - 3 letnie auto z przebiegiem 164.000km na pewno nie pachnie już z fabryki "nowością", a mój egzemplarz po prostu powalał zapachem :wink4:

Pytanie do was: czy macie jakieś sprawdzone preparaty lub dojście do produktów kosmetycznych/zapachowych, których używają salony/serwisy samochodowe i nadające zapach "nowości" w kabinie ?

Czy jest to kwestia użycia odpowiednich środków piorących do tapicerki czy może spryskania czymś samej tapicerka lub wentylacji/klimatyzacji? Bardzo zależy mi na przywróceniu tego cudownego zapachu, ale nie mogę nigdzie doszukać się takich środków. Znalazłem tylko zapach używany przez salony Renault, ale nie wiem jak pachnie nowa renówka :wink4: więc bez przetestowania na pewno bym nie kupił. Może znacie na to patenty/środki itp.?

PS. Nie interesuje mnie choinka/sitko na wlot klimatyzacji o zapachu "NEW CAR" itp. BAJERY :decayed: - tylko profi środki.

Meguiars NXT Tech Protect :good: Czyni cuda!

Więcej tutaj http://www.a4-klub.pl/smf/wszystko_o_pielegnacji_auta_wwwmeguiarspl_znizka_10_dla_klubu-t1514.0.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Malik - ale zależy mi głównie na zapachu - z czystością nie ma problemu.

Czy w takim wypadku NXT Tech Protect czyni cuda? :wink4: Jeśli tak, to super! :naughty:

Właśnie składam zamówienie na produkty Meguiars - mamy 3 auta w rodzinie do pielęgnacji, więc warto zrobić porządne zamówienie.

Podany przez Ciebie wątek przeglądałem już 2 razy i non stop wprowadzamy jakieś poprawki...

Zostało tylko coś do zapachu wnętrza i będzie komplet!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OOO tak! Podłączam się do tematu. A co do Renault... chyba pachnie ładnie. Ok. Miesiąc temu u wulkanizatora przechodziłem obok nowego dostawczego Renault, była otwarta szyba i aż się zatrzymałem. Coś pięknego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja proponuje ori choinke o zapachu NEW CAR :good: w przeciagu 2 lat kupilem 4 szt i daje az milo nie wiem jak dla innych uzytkownikow ale dla mnie jedyny a jak jest ladna pogoda i otwieram drzwi do sprzatania to tak jak przy otworzeniu nowego zapachu i utrzymuje sie barzdo dlugo i nie muli przy dluzszym siedzeniu w srodku jak po vanilii :sick3:

Jak nie mozesz kupic nowego samochodu to chociaz kup zapach :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Apropo choinek to przyjemna i nie meczaca jest czarna z wunderbum'a... black classic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie! Darujcie sobie choinki czy inne śmierdzidełka. Nie jarajcie w środku fajek, nie spożywajcie w aucie fastfoodów czy wogóle żadnego żarcia, odkurzajcie i regularnie sprzątajcie wnętrze. Do tego kosmetyki Meguiarsa Tech Protect i Rich Leather Aloe Cleaner i nie tylko będziecie mieli zapach nowego auta ale i wygląd :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie! Darujcie sobie choinki czy inne śmierdzidełka. Nie jarajcie w środku fajek, nie spożywajcie w aucie fastfoodów czy wogóle żadnego żarcia, odkurzajcie i regularnie sprzątajcie wnętrze. Do tego kosmetyki Meguiarsa Tech Protect i Rich Leather Aloe Cleaner i nie tylko będziecie mieli zapach nowego auta ale i wygląd :good:

Również taką zasadę wyznaję. Porządnie wystarczy wysprzątać i nie robić chlewu.

Będzie świeżość na długo

:cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

choinka najlepsza i najtansza - po co sie meczyc ze sprzataniem :tongue4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

choinka najlepsza i najtansza - po co sie meczyc ze sprzataniem :tongue4:

Wyznając taką zasadę to po co się myć jak wystarczy się psiknąć dezodorantem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozna tez samochod postawic na kolkach i biegac ze szmatka wkolko niego - jezdze nim prawie 2 lata i jeszcze tapicerki nie czyscilem zadnymi plynami tylko odkurzacz raz w miesiacu i jest czysciutko i nie jestem niedzielnym kierowca - 53k przejechalem i z dzieckiem jezdze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozna tez samochod postawic na kolkach i biegac ze szmatka wkolko niego - jezdze nim prawie 2 lata i jeszcze tapicerki nie czyscilem zadnymi plynami tylko odkurzacz raz w miesiacu i jest czysciutko i nie jestem niedzielnym kierowca - 53k przejechalem i z dzieckiem jezdze

Nikt nie sugeruje przeginania w jakąkolwiek ze stron. Jak zwykle trzeba podchodzić do tego z rozsądkiem.

Ja generalnie przeciwny jestem wszelkim choinkom i śmierdzidełkom montowanym na nawiewach.

Wole likwidować przyczynę problemu a nie maskować skutki dodatkowymi zapachami.

No ale to oczywiście to moje podejście a Ty zrobisz jak uważasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

choinka najlepsza i najtansza - po co sie meczyc ze sprzataniem :tongue4:

:polew:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja radze uważać na te zapachy przypinane do kratki nawiewu, bo u mnie to wyciekło i stopiło/wypaliło włącznik do świateł :) a znajomy powiesił sobie ambi pur na środkowej kratce i ma pięknie wypalony kokpit włącznie z radiem na całej długości ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie! Darujcie sobie choinki czy inne śmierdzidełka. Nie jarajcie w środku fajek, nie spożywajcie w aucie fastfoodów czy wogóle żadnego żarcia, odkurzajcie i regularnie sprzątajcie wnętrze. Do tego kosmetyki Meguiarsa Tech Protect i Rich Leather Aloe Cleaner i nie tylko będziecie mieli zapach nowego auta ale i wygląd :good:

Czyli mi brakuje tylko 1 ze wspomnianych przez Ciebie kosmetyków - skór nie mam więc jeden odpada :wink4: Dzięki za info Malik - o to mi chodziło!

Też nie tolerują choinek czy innych flakonów w kratkach - to taki syf, że potrafi zeżreć plastik, nie mówiąc już o piekących oczach, alergii itp. skutkach ubocznych dla zdrowia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

choinka najlepsza i najtansza - po co sie meczyc ze sprzataniem :tongue4:

siebie też tak traktujesz? :polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie od czasu do czasu na deszczu postoje :kox:

NO nie wiem co koledzy tak sie czepiaja tej chonki - bylo pytanie o zapach taki jak w nowym samochodzie wiec odpowiedzialem grzecznie - choinka o zapachu NEW CAR :angry::tongue4:

Jak jedziesz na stacje po ON to zalewasz samochod benzyna ?

A jak koledze jest niedobrze od tych zapachow i ma alergie na nie to proponuje wiecej ich nie stosowac

Popieram przedmowce aby zamznac temat :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...