Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Awaria systemu parkowania


Gapinski
Przejdź do rozwiązania Rozwiązane przez Gapinski,

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, Gapinski napisał(a):

Tak za bardzo nie wiem co z tym zrobić

Z czym? Nie rozumiem.  Piszesz, że udało się i jednocześnie, że nie wiesz co z tym zrobić?

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podeslałem Ci zdjęcia z odczytem vcdsa i przeliczeniem z kalkulatora wychodzi taka sama wartość  jak w górnym okienku powinienem tę wartość wpolsac do testowania ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Screenshot_2023-08-21-11-07-27-115_com.android.chrome.thumb.jpg.7ff45ab1ef82ec1408d2b613688f1f48.jpgPodeslałem Ci zdjęcia z odczytem vcdsa i przeliczeniem z kalkulatora wychodzi taka sama wartość  jak w górnym okienku powinienem tę wartość wpolsac do testowania ?

IMG_20230821_112512.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli 5838 to odczytana wartość w sterowniku 5F to przeliczona funkcją XOR daje ona wartość 57116

Czyli 5838 XOR 51666 = 57116

Tę wartość wpisujesz w okienku "Nowa wartość" następnie klikasz na testuj i dopiero na zapisz.

 

Uwaga, wartość odczytana może być za każdym razem po wejściu w sterownik 5F i odczycie inna. 

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Gapinski napisał(a):

Screenshot_2023-08-21-11-07-27-115_com.android.chrome.thumb.jpg.7ff45ab1ef82ec1408d2b613688f1f48.jpgPodeslałem Ci zdjęcia z odczytem vcdsa i przeliczeniem z kalkulatora wychodzi taka sama wartość  jak w górnym okienku powinienem tę wartość wpolsac do testowania ?

 

Nie wpisałeś w okienku " II. Wejście"  wartości 51666, więc nie dało się obliczyć funkcji.

Tu masz filmek.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak ty to zrobiłeś że wyszła Ci inną wartość próbowałem nal różne sposoby ale zawsze wychodziła mi taką sama wartość tak jakby jej nie przeliczył ...tak to było 5F idę do auta i wpisze twoja wartość i zatwierdze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko pamientaj o tym, że tak jak wyżej już napisałem, może być tak, że odczytana ze sterownika wartość może być przy każdym wejściu w sterownik inna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Gapinski napisał(a):

Sorry jest nadal za wcześnie się ucieszyłem

03276 jest nadal zapisany?

 

Czy wartość w kanale 15 zmienia się przy każdorazowej próbie odczytania?

 

Dziwi mnie tylko, że Twoja wartość jest 4-ro cyfrowa. Powinna być 5-cio cyfrowa.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wartosć5838 nawet po wpisaniu tej wartości co mi podeslałem 57116 wpisałem testowałem wszedłem ponownie i jest nadal 5838

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Być może 4-ro cyfrowa odczytana wartość jest zapisana w systemie szesnastkowym, w takim wypadku po obliczeniu funkcji XOR, da nam to  wartość 37354. Spróbuj taką wpisać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś na forum wyczytałem że błąd 03623 usuwa się ściagnietym skryptem ..ale to już czarna magia . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Gapinski napisał(a):

Gdzieś na forum wyczytałem że błąd 03623 usuwa się ściagnietym skryptem ..ale to już czarna magia . 

Też można. Lub w zielonym menu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...