Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem z odpalaniem na zimnym silniku Audi A4 B6/7 1.8t


zafirr

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z odpalaniem na zimnym silniku po nocy bądz jak dłużej postoi ,na ciepłym pali na dotyk. Trzeba kręcić przynajmniej 3-4 razy dosyć długo ,rozrusznik kręci ,wymieniałem już pompe paliwa, 2 lata temu filtr paliwa ,czujnik temperatury płynu .Mam też LPG po zakręceniu zaworu przy butli pali nieco lepiej bądz tak mi się wydaje a czasami tak samo jak na odkręconym zaworze .Byłem już u gazownika na sprawdzeniu ,nic nie stwierdził wszystko podobno jest okej . Samochód jeździ normalnie nie zauważyłem żadnych spadków mocy ,zero błędów po podpięciu kompa .  Jak jeszcze mógłbym zdjagnozować przyczyne ,zanim zaczne wymieniać wszystko po kolei ,albo może ktoś miał podobną sytuacje co by to mogło być ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypalam oczywiście z całego obiegu gdy już mi zacznie piszczeć przełącznik o braku lpg gasze i jeszcze raz odpalam żeby nic nie zostało 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, pelonek1 napisał(a):

Tą butlę to tylko zakręcasz czy też wypalasz gaz z instalacji?

 Wypalam oczywiście z całego obiegu gdy już mi zacznie piszczeć przełącznik o braku lpg gasze i jeszcze raz odpalam żeby nic nie zos

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, pelonek1 napisał(a):

Logi zrób na początek.

Postaram się zrobić gdzieś na tygodniu , podejrzewasz coś może bądz miałeś podobną sytuacje ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mniej więcej zdiagnozwoałem problem , otóż usterka siedzi w układzie paliwowym . Przy odpalaniu awaryjnie na LPG samochód pali od strzała czyli układ zapłonowy można wyeliminować . Nadmienie że pompke paliwa wkład wymieniałem jakieś dwa tygodnie temu, filtr paliwa dwa lata temu . Dziś byłem u mechanika aby sprawdził ciśnienie paliwa ,okazało się , że po przekręniu kluczyka na zapłon słychać pompke jak podaje paliwo ale na manometrze wpiętym w listwe wtryskową pokazuje kompletne zero sprawdzane kilka razy. Kiedy auto z trudem odpali ciśnienie na biegu jałowym jest na poziomie 3.5 bara z tego co pamiętam na zapłonie powinno być 3.5 bara a na odpalonym silniku 4.0 bara . Może ktoś wie gdzie znajduje się jakiś zaworek zwrotny/powrotny paliwa ,albo regulator ciśnienie lub ma ktoś pomysł od czego zacząć ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filtr paliwa wymień na początek na nowy, tylko z ASO, nie zamiennik, jak nie pomoże wymiana to pompa paliwa pozostaje, nic więcej tam nie ma do wymiany w przypadku braku ciśnienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem rozwiązany winny był filtr paliwa , pali teraz od strzała . Niestety słychać głośne piszczenie oraz inne dzwięki z okolic pompy paliwa co to może być zły filtr ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Muskel1 napisał(a):

Jaki filtr wsadziłeś?

Purfluxa w sklepie powiedzieli mi że jakościowo bardzo dobry 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.08.2023 o 08:47, Muskel1 napisał(a):

Miałeś oryginalny wsadzić.

W sklepie mi powiedzieli że nie robi jakieś różnicy ,jednak co widać możliwe ze to wina filtra zgadza się ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sklepie to Ci wszystko powiedzą byle sprzedać.

Filtr paliwa tylko ori. Podobnie jak wszelakiego rodzaju czujniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Muskel1 napisał(a):

W sklepie to Ci wszystko powiedzą byle sprzedać.

Filtr paliwa tylko ori. Podobnie jak wszelakiego rodzaju czujniki.

Wcześniej zakładałem filtr knechta i bardzo dobrze się sprawdzał zero dźwięków obecnie ciężko dostępny ,może coś polecisz podobnego o takiej jakości podobnej jak ori ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może w dieslu te filtry są inaczej robione, a może pompy wytrzymują więcej z racji samej ropy. W benzynie te filtry nawet w oryginale są wadliwe, nie jeden się już przejechał na ori filtrze za 200 zł a efekt taki sam, jak przy filtrze za 50.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...