Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ADP] Mam 16" ale myślę nad wiekszymi tylko co z osiągami auta ?


zaba84

Rekomendowane odpowiedzi

Siemka.

Mam w tej chwili zalozone fele 16" u siebie i jest git... nie odczuwam roznicy w jezdzie i osiagach.. moze dlatego ze poprzednie 2 moje 15"z opona wazyly prawie tyle co jedna ta 16" z opona.. ale mniejsza o to....

Chodzi o to ze mam silnik 1.6 czyli nie zawiele i chcialbym zalozyc 17" ewentualnie 18" tylko nie wiem jak bedzie z osiagami itp. Przerabial juz to ktos w tym silniku??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 17'' 235 szerokość. Auto daje radę, choć trzeba się liczyć z tym, że osiągi lekko spadną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega ma 1.6 i też śmiga na 17". Ogólnie na osiągi nie narzeka. Pamiętaj też że wiele zależy od felgi bo felga feldze nierówna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do B5 17" jest optymalna > 18 juz bym nie zakladal

jest sposob na to aby osiagi nie pogorszyly sie po zmianie na 17":

1. lekka felga > np OZ superleggera lub ultarleggera > uzywki mozna dosc tanio wygarnac

2. do tego lekka opona 225/40/17

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2. do tego lekka opona 225/40/17

Nigdy takich opon!

To tylko złudne wrażenie zachowania osiągów, bo przekłamanie na liczniku jest duuuże. Jak już to szukałbym felg 7jx17 i opona 205/50 (kilka osób jeździło na takich).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tylko złudne wrażenie zachowania osiągów, bo przekłamanie na liczniku jest duuuże. Jak już to szukałbym felg 7jx17 i opona 205/50 (kilka osób jeździło na takich).

Ja mam 17x7J ale do tego opony 215/45/17 i to jest według mnie lepsze rozwiązanie :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli chyba najrozsadniej bylo by zalozyc 17, ale chyba na 7,5"...

a co do oponek to chyba 205/50 tak jak mowicie... ale czy bedzie widac roznice miedzy 16 a 17?

Najfajniej wygladaja chyba 18 no ale osiagi :(....

A tak na marginesie jakiej firmy fele sa najlzejsze chodzi mi tu o jakos i mala cene, oczywiscie mowie o uzywkach ;)

Teraz mam taka fele swiezo po renowacji, jest fajna i bardzo lekka ale mala:(

4b23c111d4c55e14med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co do oponek to chyba 205/50 tak jak mowicie... ale czy bedzie widac roznice miedzy 16 a 17?

Oczywiście, dlaczego miałoby tak nie być?

A tak na marginesie jakiej firmy fele sa najlzejsze chodzi mi tu o jakos i mala cene, oczywiscie mowie o uzywkach ;)

OZ zapewne[br]Dopisany: 04 Maj 2009, 20:00_________________________________________________Nie musisz się przejmować tak wagą, ja mam ori Audi, z oponą 235/45R17 i jedno koło waży ponad 25kg. I jakoś żyję ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:mysli:

A powiedzcie mi jeszcze jak wyglada komfort jazdy na 17....??

Wsumie kiedys mialem 17 przez tydzien i zaciekawie sie nie jezdzilo moze dlatego ze felga byla 8,5cala a opona byla na nia naciagnieta 205/50...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A powiedzcie mi jeszcze jak wyglada komfort jazdy na 17....??

Jest ok, większej różnicy nie odczujesz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaba84 kiedyś jak jeszcze nie miałem :audi::a4fan: to posiadełem Golfa 4 z super mocnym silnikiem 1.4 75KM :kox: i tam przez jakiś czas miałem koła 205/50R17, później je dobrze sprzedałem i kupiłem koła 205/55R16 i ja żadnej różnicy nie odczułem i w osiągach, spalaniu czy komforcie. Jedynie różnica była pomiędzy zimowymi kołami 175/80R14 a letnimi ww. na kożyść zimowych w niższym spalaniu o około 1.5l/100km, wyższym komforcie i lepszych osiągach, natomiast minusem prowadzenie auta.

Także jak kupić to bierz 17" auto ładnie wygląda, a jak 1.4 w golfie dawał rade z takimi naleśnik to A4 z 1.6 też da.

POLECAM 17"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie mam 17" przód 7,5" 215/45 tył 9" 235/40 i jest ok. Nie odczułem znacznej różnicy pomiędzy zimówkami 195/65/15

Więc zakładaj 17" a jeśli chcesz 18" to też bym sie jakoś specjalnie nie obawiał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak na marginesie jakiej firmy fele sa najlzejsze chodzi mi tu o jakos i mala cene, oczywiscie mowie o uzywkach

Nie da się jednoznacznie tego stwierdzić. Firmy mają w ofercie lżejsze i cięższe felgi dlatego musisz poszukać parametrów w sieci konkretnego modelu. Co do komfortu to przy 17" nie ma z tym problemu :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

205/50/17 śmiesznie wyglądają... są strasznie wąskie, jak już to maksymalnie typowe w rozmiarze i umiarkowane cenowo 225/24/17 i to chyba max na jaki możesz sobie pozwolić przy tym silniku... ja mam lato 225/50/16 i czuję róznicę po założeniu np. po zimie... a mam mocniejszy silnik... także przemyśl sprawę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

205/50/17 śmiesznie wyglądają... są strasznie wąskie, jak już to maksymalnie typowe w rozmiarze i umiarkowane cenowo 225/24/17 i to chyba max na jaki możesz sobie pozwolić przy tym silniku... ja mam lato 225/50/16 i czuję róznicę po założeniu np. po zimie... a mam mocniejszy silnik... także przemyśl sprawę

Jak już to 225/45/17 :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam lato 225/50/16 i czuję róznicę po założeniu np. po zimie... a mam mocniejszy silnik... także przemyśl sprawę

Jeszcze do niedawna jeździłem na 205/55/16 (lato i zima), teraz na 225/45/17, i tak jak Kolega pisał, czuję sporą różnicę jeśli chodzi o osiągi (w sensie przy większych prędkościach 150->, do setki różnica raczej nie odczuwalna jak dla mnie).

Komfort na "-"

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do felg mam u siebie założone przód 225/40/18 a tył 235/40/18 różnicy dużej nie ma w jeździe jak i w spalaniu ale co do szerokości 235 na tył jest ciut za szerokie ponieważ przy obciążonym tyle obciera o mocowanie sprężyny jeździ się fajnie i fajnie się trzyma a różnica w zużyciu paliwa to jakieś 2 litry na 100/km

http://www.vpx.pl/zdjecie,img_00522.html

http://www.vpx.pl/zdjecie,img_00474.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołączę się do tematu mianowicie chodzi mi czy na felgę o takich wymiarach 8 x 17 5x112 35 mogę założyć oponę 215/45/17?Chodzi mi żeby nic nie tarło na skręconych kołach itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołączę się do tematu mianowicie chodzi mi czy na felgę o takich wymiarach 8 x 17 5x112 35 mogę założyć oponę 215/45/17?Chodzi mi żeby nic nie tarło na skręconych kołach itd.

Możesz założyć :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...