Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Dopisanie wtryskiwacza po wymianie w A4 B8 2.7TDI

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam po długiej nie obecności.
Audi a4 b8 z silnikiem 2.7 tdi 190 km wymieniany był jeden wtrysk i słyszałem , że trzeba go wpisywać do komputera.
Po podłączeniu pod komputer mam takie wyniki:

1.jpg

Opublikowano

W adaptcjach musisz wpisać nowy numer wtryskiwacza. Obejrzyj jakiś filmik na YouTube, dla 2,7 i 3,0 TDI będzie tak samo.

Opublikowano

Tak jak kolega już wyżej napisał. Musisz wpisać nowe numery. Bez tego sterownik silnika nie będzie poprawnie nim sterował.

https://youtu.be/sQe-Ay-UUOk?si=3jkyOCpDlDhCzjM-

Opublikowano
  • Autor

Na 4 cylindrze chyba za duża dawka. Wtryski zaczynają się od od strony rozrządu. Jak zlokalizować 4 cylinder?

Myślę o wymianie tego czwartego wtrysku na nowy regenerowany.

Opublikowano

Pierwszy cylinder jest przy rozrządzie, czwarty przy ścianie grodziowej.

Opublikowano
4 minuty temu, Tom@sz napisał(a):

Na 4 cylindrze chyba za duża dawka. Wtryski zaczynają się od od strony rozrządu. Jak zlokalizować 4 cylinder?

Myślę o wymianie tego czwartego wtrysku na nowy regenerowany.

To w końcu wymieniłeś czy masz zamiar?

Numeracja cylindrów

           Kabina

           3        6

           2        5

           1        4

          Zderzak

Opublikowano
1 minutę temu, pelonek1 napisał(a):

To w końcu wymieniłeś czy masz zamiar?

Numeracja cylindrów

           Kabina

           3        6

           2        5

           1        4

          Zderzak

Ach, zapomniałem, że to V6:wink:

Opublikowano
  • Autor

Sprawa wygląda następująco auto kupiłem od kolegi który próbował wymienić miedzianą podkładkę pod jednym z tych wtrysków ale urwał tą górną plastikową część od wtrysku. Wymienił wtrysk na używany. Ale nie podobają mi się te wykresy z komputera. Autem jeździ córka obecnie audi jest w Niemczech. Za 2 tygodnie będzie w Polsce I zastanawiam się jak to naprawić. Czy wpisanie do komputera pomoże czy ten używany wtrysk jest uszkodzony. Ewentualnie chcę wymienić na regenerowany.

Opublikowano

Czy wtrysk jest sprawny można sprawdzić tylko na stole probierczym.

Wpisz kod wtryskiwacza i sprawdź czy się coś zmieni.

Opublikowano
  • Autor
3 minuty temu, Muskel1 napisał(a):

Czy wtrysk jest sprawny można sprawdzić tylko na stole probierczym.

Wpisz kod wtryskiwacza i sprawdź czy się coś zmieni.

Czy kod wtrysku jest widoczny bez wyciągania go?

Na 4 cylindrze 2,45 to chyba nie jest dobrze.

Opublikowano

Jest widoczny, na poniższym zdjęciu CBTL...

 

Screenshot_20230910_135803_Opera.jpg

Opublikowano
Godzinę temu, Tom@sz napisał(a):

Na 4 cylindrze chyba za duża dawka.

Jest zawyżona.

Opublikowano

Ich suma daje u Ciebie 0,03 - więc nie jest źle. Ich suma powinna być bliska zeru.

Opublikowano
  • Autor
2 godziny temu, Muskel1 napisał(a):

Ich suma daje u Ciebie 0,03 - więc nie jest źle. Ich suma powinna być bliska zeru.

Dzięki za odpowiedz. Czy mogą z takim wtryskiem zjechać bez obaw do polski?

 

Opublikowano
12 minut temu, Tom@sz napisał(a):

Dzięki za odpowiedz. Czy mogą z takim wtryskiem zjechać bez obaw do polski?

 

Tak myślę, ale ale weryfikacja czy wtrysk jest uszkodzony może odbyć się tylko na stole, więc nie dam Ci gwarancji, że może śmiało z tym jeździć.

Opublikowano
  • Autor

Podłączyli komputer wpisali numer z wtrysku i wyskoczyło , że jeszcze większą dawkę podaje:

received_679798523728592.jpeg

Opublikowano

Możliwe, że coś kuleje ten wtrysk.

Opublikowano
  • Autor
13 minut temu, Muskel1 napisał(a):

Możliwe, że coś kuleje ten wtrysk.

Przyjadą do pl to wymieni się na regenerowany. Wyskoczyło jeszcze coś takiego:

 

received_689269389735824.jpeg

Opublikowano

To żaden błąd. Możesz zarówno na tak, jak i na nie kliknąć. Chodzi tylko o numer warsztatu WSC, który zostanie lub nie zapisany w sterowniku. 

Opublikowano

To nie musi być usterka wtryskiwacza.

W cylindrze nr 4 generowane może być zbyt małe ciśnienie (dziura w tłoku, uszkodzony zawór, itp.), co powoduje jego słabszą pracę, na co sterownik reaguje podaniem większej ilości paliwa na wtryskiwacz nr 4. I w tym przypadku tą wersję właśnie obstawiam. 

Przed wymiana wtrysku trzeba sprawdzić ciśnienie sprężania w cylindrach.

Pokaż dane z grup 72-77.

Edytowane przez Tomnik

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.