Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zsuwający się pasek rozrządu w A4 B5 1.9 AFN


Cieniq

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam problem z rozrządem w samochodzie ( robione to już bedzie z 6 raz .. )

Paski nie dojeżdżają 10tys km 

 

Poniżej wrzuce film od mechanika oraz po krotce opiszę przebieg tego co sie dzialo ciekawego z tą audi

 

2023.02.20 - Zakup samochodu 

 

ETAP 1 -Auto ściągnięte na lawecie z pod Wrocławia z paskiem w stanie jak na filmiku poniżej ( To był świeżo robiony rozrząd 5tys km )Nie zaglądałem pod oslony no bo to już 2 raz gdzie jest on robiony na tą usterkę i tym razem miało byc wszystko dobrze a jak się okazalo nie było.. 

Etap II

Wymiana tym razem jeszcze pompy wtryskowej znowu kapletny nowy rozrząd poniżej zamieszczam filmik co i jak wyglądało gdy było poskładane 

 

No i tym razem kontrola paska w formie zdjęć i wysylania do mechanika co 200KM i znowuż podobna sytuacja pasek jest sciagany z koła.. 

20230908_101307.thumb.jpg.89f45eef64523d2dbfeab76de6fbaf09.jpg

 

20230912_141821.thumb.jpg.38094e2e5360537276e7bc32fda0d97a.jpg

 

Zdjęcie poniżej to przebieg 850 km na NOWYM PASKU ORAZ CALYM KAPLETNYM ROZRZĄDZIE.. 

20230918_111259.thumb.jpg.1857dad4f0646a727d849eb302bd5c65.jpg

 

 

Na tą chwilę chyba już 6 raz auto zostało oddane do mechanika na robote rozrządu ma ktoś może jakiekolwiek pomysł co jest nie tak i dlaczego tak się dzieje bo osobiście to chyba nikt nie sprawdza rozrządu co wyjazd w jakąkolwiek trase to ma być coś co wystarcza na 10 tysiecy kilometrów bez zaglądania pod osłony 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to koło z wałka nie powinno być napisami do środka zamiast na zewnątrz? Napisami do środka głębiej wchodzi i nie ścina klina na kole.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.09.2023 o 14:45, Lolek napisał(a):

Sprawdź samo mocowanie pompy, może ono być powodem. Że pompa nie jest w osi 

 

Ale tam zbytnio nie ma możliwości skrecenia innaczej jest blok silnika pompa no i klasycznie otwór i śruba zresztą to jest 2 pompa obie byly by nie osiowo skręcone? 

 

22 godziny temu, Langista napisał(a):

A to koło z wałka nie powinno być napisami do środka zamiast na zewnątrz? Napisami do środka głębiej wchodzi i nie ścina klina na kole.

Chodzi o koło na wałku pompy ( prawe ) czy to na wałku silnika ( lewe ) 

Jak zerkniesz na 1 film rozrząd jest jakgby skoszony tak ze lewa strona cala okej a z prawej jest pasek sciagany nie wiem jak to dobrze opisać ale jest jagdyby rozrząd ze skosa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Cieniq napisał(a):

 

Ale tam zbytnio nie ma możliwości skrecenia innaczej jest blok silnika pompa no i klasycznie otwór i śruba zresztą to jest 2 pompa obie byly by nie osiowo skręcone? 

 

Skręcone może być prawidlowo, chodzi o samą łapę, może ona jest krzywa. Skoro wymieniasz x razy pasek a nadal to samo. Ewentualnie wałek posredni one też lubią mieć luz na panewce ale czy to jest powód nie wiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Lolek napisał(a):

 

Skręcone może być prawidlowo, chodzi o samą łapę, może ona jest krzywa. Skoro wymieniasz x razy pasek a nadal to samo. Ewentualnie wałek posredni one też lubią mieć luz na panewce ale czy to jest powód nie wiem?

Sprawdzę ta łape co do samego wałka także był wymieniany ;( 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Cieniq napisał(a):

Chodzi o koło na wałku pompy ( prawe ) czy to na wałku silnika ( lewe ) 

Jak zerkniesz na 1 film rozrząd jest jakgby skoszony tak ze lewa strona cala okej a z prawej jest pasek sciagany nie wiem jak to dobrze opisać ale jest jagdyby rozrząd ze skosa

Chodzi o koło zębate na wałku rozrządu, często je źle montują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam że tak długo ale miałem tez przeprowadzkę na gloqie już śpieszę z dalszym postepem prac 

 

Oto co tym razem zostało zrobione 

 

 

 

A tak wygląda stan paska po 1200km oczywiście już po tej naprawie 

20231008_154807.thumb.jpg.1d4d07d755c69ee65b3547b42d18a06f.jpg

 

I teraz jedyne co mnie martwi to z prawej strony patrząc na zdjęciu krawędź paska jest swietlista 

 

Chyba trzeba bedzie sie udać jeszcze do innego mechanika bo rozrząd w 1.9 afn widocznie to sprawa nie do rozwiązania no chyba ze to normalny objaw ze pasek sie nie wiem delikatnie zużywa  na krańcu od strony pasa przedniego 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...