Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Obsługa skrzyni biegów S-Tronik


Marian3

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem kierowcą od 35 lat i zawsze auta miałem w manualu, od 3 miesięcy posiadam Audi A4 z automatyczną skrzynią S-Tronik, i mam pytanie wiem że morze śmieszne dla niektórych ale nie chciał bym skrzyni zrobić krzywdy, bo zawsze dbałem o auta technicznie i wizualnie.

Czy można S-Tronikiem jeździć głównie w trybie sport  S , jakie mogą być konsekwencje mowa o normalnej eksploatacji (jeździe), chodzi mi o to że są wyższe obroty silnika na poszczególnych przełożeniach kiedy jadę w trybie D są tak niskie obroty kiedy automat zmieni na wyższy bieg od razu słychać rezonans na aucie w przedziale od 50 km/h do 110 km/h oczywiście zaraz po zmianie na wyższy bieg.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak dla mnie to te obroty w a4 b9 2.0 sa az za niskie przy delikatnej jezdzie, warto zrobic program skrzyni tylko u kogos kto ma pojęcie. no albo wlasnie jezdzic na S

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Marian3 napisał(a):

od razu słychać rezonans na aucie w przedziale od 50 km/h do 110 km/h oczywiście zaraz po zmianie na wyższy bieg.

no z biegiem czasu takie objawy to znak na poczatek konca dwumasy...

Natomiast z uwagi na normy spalin i samo spalanie to tak to niestety jest ze bardzo szybko zmienia biegi - faktycznie moglby troche wyzej z obrotami. Ja ogolnie jezdze spokojnie na D i nie jest zle - choc u mnie dwumasa juz byla wymieniana przez poprzedniego wlasciciela.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mnie to drażniło, ale nauczyłem się z tym żyć. Na D trzeba jeździć delikatnie, jak tylko muskam gaz to nie ma rezonansu, jak się robi pod górkę to tykam łopatkę i bieg w dół, a jak chcę dynamiczniej to włączam S.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja głównie jeżdżę na S, jazda na tak niskich obrotach w szczególności na 6 i 7 to nieporozumienie.

A z tym spalanie to i tak jest dobrze, przy dojazdach do pracy mam średnie spalanie 6l.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, patryciusz napisał(a):

Ja głównie jeżdżę na S, jazda na tak niskich obrotach w szczególności na 6 i 7 to nieporozumienie.

A z tym spalanie to i tak jest dobrze, przy dojazdach do pracy mam średnie spalanie 6l.

Tak trochę niskie te obroty masz rację, no ale cóż zrobić, jedynie faktycznie na s, choć jakos daje radę na d, kwestia przyzwyczajenia.

Spalanie oki.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...