Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6] Przestały działać piloty centralnego zamka


paypal

Rekomendowane odpowiedzi

Dzis ni z tego ni z owego przestał działać pilot centralnego. Pomyslałem, eh pewnie bateria, wiec przyjechałem do domu i poszukałem drugiego kluczyka - niestety takze echo. Zamykanie kluczykiem oczywiscie działa bez problemu. Nie bardzo wiem od czego zaczac i za co sie zabrac - baterie na pewno odpadają. Wyczytałem na forum ze mogł pasc moduł komfortu. Czy piloty poprostu mogły sie same rozkodować ?? Ewentualnie jak to sprawdzic ?? Jestem juz troszke ostronzy gdyz ostatnie moje zabawy rok temu z resetowaniem kopa i odpinaniem akumulatora skonczyły sie w serwisie i 250zł za programowanie 2 kluczyków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podjedz na spota w okolicy,poszukaj kogos z Vagiem i sprawdzisz,czy piloty wysylaja sygnal i czy modol je odbiera,jesli tak-zsynchronizowanie-jak to zrobic,w dziale"warsztat-zrob to sam" jest film nakrecony przeze mnie :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, mam Vag-a tylko kwestia jak to sprawdzic czy wysyłają te sygnały ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki wielkie, po podłaczeniu Vag wykrył 2 błedy 3500 i jakis jeszcze. Skasowałem je i jeden klucz zaadoptowałem na inne miejsce (były 1100 a ja zrobiłem 1010) i zaczeło wszystko normalnie działać. Nie wiem czemu tak samo z siebie sie zepsuło, ale na pewno oszczedziłem 200zł na serwis :decayed:

Dzieki wielkie - film bardzo pomocny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wymianie akumulatora"nic" sie nie rozkodowało.Radio ok., ESP świeciło do momentu aż przejechałem sam. ok 1km.Wystąpił natomiast problem z pilotem centr.zamka,bo przestał działać,więc zamykałem z kluczyka.Miałem zamiar pytac na forum co jest przyczyną.Wyczytałem gdzieś że należy włożyc kluczyk do stacyjki i przytrzymać przez 10sek.otwieranie/zamykanie drzwi.Jednak nie zastosowałem tej opcji bo wyczytałem również że nie należy tak robić,bo może się pogorszyć układ elek.zamiast poprawić.Więc po 3 dniach otwierania kluczykiem postanowiłem wybrac się na VAG-COM.Z przyzwyczajenia nacisnąłem otwieranie pilotem i się otworzyły.Zdziwienie było wielkie :shocked: Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli po trzech dniach problem sam się rozwiązał? Dobrze rozumiem czy musiałeś coś vagiem kombinować?

U mnie po odpięciu aku miałem dokłądnie taką samą sytuację, radio ok a pilot przestał działać :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Dopadł mnie podobny problem z pilotami. Nagle przestały działać (mam 2 szt. + plastikowy z numerem ale nie wiem gdzie go schowałem :mysli:.

Do tego jeszcze alarm wyje jak otworzę z kluczyka :wallbash: i oczywiście nie mogę nawet uruchomić silnika bo nie reaguje na rozruch :wallbash:.

Próbowałem takiej metody (ktoś na forum pisał) żeby włożyć kluczyk do stacyjki, włączyć zapłon i "bawić się przyciskami" wciskać po kilka sekund każdy z nich - nic to nie dało.

Czy jest jakiś sposób, żeby wyłączyć ten alarm bez pilota samym kluczykiem czy jakoś inaczej ?

Wtedy przynajmniej mógłbym coś pokombinować w spokoju albo może odpalić brykę i pojechać do warsztatu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam podobny problem - 2 piloty i żaden nie działa. Adaptacja też sie nie udaje, w VCDS'ie widzę, że nie ma żadnej reakcji na wciskanie przycisków na pilotach. Moduł komfortu wymieniany i bez zmian - zero reakcji. Jedyne co mi zostało to sprawdzenie pilotów czy wysyłają sygnał, tylko trochę dziwne żeby 2 padły tak samo.. :mysli: Może jest ktoś z Łodzi albo Zgierza z B7 chętny do pomocy przy zdiagnozowaniu moich pilotów..? :wink4:

Kolego sepol spróbuj może podłączyć pod komp. i zdezaktywować alarm zmieniając kodowanie modułu komfortu. Tutaj masz wątek na ten temat: http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=129290.0;topicseen Tylko nie jestem pewien czy alarm już wyje to czy da się go zdezaktywować kodowaniem, ale myślę że możesz spróbować.. A jak nie chce odpalić to pewnie immo się rozkodował.. :confused4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie.

Dziś walczyłem samotnie z pilotami/kluczykami i alarmem.

Żaden ze znajomych mi magików elektryków nie miał czasu dziś podjechać i coś z tym zrobić.

Najpierw zlokalizowałem syrenę alarmu żeby ją odłączyć bo w tym hałasie nie mogłem się skupić.

Niestety nie było żadnej złączki przy syrenie (kabel na stałe) a nie miałem czasu szukać gdzie on idzie więc przeciąłem bocznymi :naughty: i po sprawie.

W ciszy i spokoju wypróbowałem co najmniej pięć różnych metod typu włożyć kluczyk do drzwi, przekręcić pięć razy, przycisnąć otwieranie, zmówić trzy zdrowaśki i za 30 sekund splunąć przez lewe ramię

. Niestety żadna z nich nie zadziałała - na 2 pilotach zero poprawy.

W końcu jeden z pilotów zaskoczył - rozbroił alarm i zaczął zamykać i otwierać tak jak powinno być.

Najgorsze, że nie wiem w którym momencie to się stało i próbowałem z drugim kluczykiem zrobić to samo co z pierwszym ale bez efektu.

Wydawało mi się, że po włożeniu do stacyjki i uruchomieniu zapłonu (nie startując silnika) wciskałem zamykanie przez dłuższy czas 30-60 sek.

Później przycisk od klapy a później otwieranie, próbowałem też 2 razem albo 3 razem. Do tego wszystkiego znalazłem pod siedzeniem kierowcy jakiś przycisk/switch wiszący na dwużyłowym kabelku.

Też go wcisnąłem razem z zamykaniem na kluczyku i przez 30-60 sek. trzymałem to razem wciśnięte. Za cholerę nie wiem co to za switch ale nie szkodzi spróbować :>

Jednak na drugi pilot to nie poskutkowało. :(

Sam nie wiem jak to zrobiłem ale jestem :> że wreszcie się z tym uporałem.

Pokombinuję jeszcze z tym drugim kluczykiem bo cholernie mnie męczy ta sprawa.

Co będzie jak mi się to znów spieprzy ale nie na podwórku tylko gdzieś w trasie ? :shocked:

Przydałoby się znać całą tą procedurę. Jak uda mi się to rozgryźć na pewno o tym napiszę.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam taki problem jak kolega który założył temat... czyli ni z tego ni z owego pilot przestał działać... dzisiaj podłaczyłem kompa i jak chce sie połaczyć z CENTRALNYM ZAMKIEM to VCDS 908 nie chce sie z nim połaczyc i wyswietla komunikat "No RESPONSE FROM CONTROLLER"... jak wchodzę w moduł komforu i patrze czy sygnal od kluczyka jest widoczny (metodą ta co pokazana na filmiku) ani w 1 ani w 2 okienku nic sie nie zmienia... bateria w kluczyku nowa i nie mam żadnych innych problwmów z centralnym zamkiem po za właśnie tym ze nie działa pilot w kluczyku (żaden z trzech przycisków)

ktoś podrzuci jakieś rozwiązanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mam starszego zreszta u mnie przecież jest CAN wiec starszym VAGiem nie podejde...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mam starszego zreszta u mnie przecież jest CAN wiec starszym VAGiem nie podejde...

zgadza sie ale z modulem komfortu sie połączy bo nie wszystko jest po CAN :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z modułem komfortu to ja się łączę bez problemu, nie moge połaczyc sie tylko z centralnym zamkiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...niema centralnego zamka w B6/B7 jest moduł komfortu :cool1: i połączysz sie tylko z tym sterownikiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...niema centralnego zamka w B6/B7 jest moduł komfortu :cool1: i połączysz sie tylko z tym sterownikiem

zgadza sie ...to nie B5 :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to ok :) w takim razie łacze sie z modułem komfortu naciskam przyciski na kluczyku i nic... co robic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..robisz tak jak na filmiku i nic sie nie dzieje????

może bakteria w pilocie padechła :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...