Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana Lusterka wstecznego ze zwykłego na fotochromatyczne w A4 B9


yocker

Rekomendowane odpowiedzi

Witam przeszukałem całe forum odnośnie zmiany lusterka w A4 B9 ze zwykłegomanualnego na fotochrom i znalzłem bardzo rozwinięty temat ale tylko przy wykonaniu tej operacji w A4 B9 nikt nic nie opisuje odnośnie wymiany w B9.

a więc może wspnymi siłami stworzymy jakieś manuala który komuś omoże

kupiłem:

lusterko 8W0857511 

w lusterku  są 4 piny 

1

2

6

7

Z opisu z tematu wymiany w b8 wiemże 

pin 1 to +

pin 2 to masa

pin 6 (podłączony do pinu 7 wtyczki od lampki kostki 8-mio pinowej)  nie wiem jaka jest lampka i wtyczka w A4 b8

pin 7 (podłączony do gateway) nie wiem czy Gateway jest takie same jak w A4 B8

 

Nie ukrywam że chciał bym podłączyć wszystko jak w oryginale więc interesuje mnie dokłade miejsca połączeń wszystkich przewodów , temat kieduś wrzuciłem ale nie został pociągnięty może teraz się uda .

lusterko wtyka.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minuta temu, Muskel1 napisał(a):

Tak.

Kodowanie lusterka 🙂

Jeśli mam zwykłe lusterko, kamerę . To zmieniając na foto trzeba kupować nową wiązkę a jeśli tak to dużo mnie czeka rozbierania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiązkę musisz dokupić. Są gotowe zestawy, lusterko i wiązka. Wiązkę musisz puścić z lusterka, lewym słupkiem A do BCM1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minut temu, Muskel1 napisał(a):

Wiązkę musisz dokupić. Są gotowe zestawy, lusterko i wiązka. Wiązkę musisz puścić z lusterka, lewym słupkiem A do BCM1.

Dzięki. Myślałem że w przypadku kiedy jest kamera jest też podciągnięta wiązka do lusterka 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.11.2023 o 21:37, fafiks napisał(a):

@Muskel1 orientujesz się czy po wymianie na lusterko fotochrom należy je zakodować?

Jako ciekawostkę napiszę, że montowałem u siebie w polifcie lusterko fotochrom i zadziałało bez kodowania :) nawet nie znalazłem info gdzie miałbym to włączyć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 31.12.2023 o 09:38, Muskel1 napisał(a):

Bo z pewnością masz już czujnik deszczu i jest już zakodowany.

A czy jest możliwość  że przy pewnych opcjach wyposażenia była dociągnięta wiązka do lusterka foto ? (Przygotowanie) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, fafiks napisał(a):

A czy jest możliwość  że przy pewnych opcjach wyposażenia była dociągnięta wiązka do lusterka foto ? (Przygotowanie) 

Wiązkę kupiłem na stronie Vaginstal. Szczerze polecam koszt to coś koło 120zł. Wygląda jak oryginał i jest bardzo czytelna instrukcja gdzie podłączyć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Muskel1mam pytanie. Sprawdziłem na liście bezpieczników, w podstopnicy. ST4 poz1, jest tam bezpiecznik Do lusterka wstecznego, podgrzewanie foteli, panelu klimatyzacji tylnej. Nie mam żadnego z tych komponentów za instalowanego fabrycznie a bezpiecznik jest wpięty i w chodzi tam żółty kabelek.

 

Czy możliwe jest że na tym bezpieczników może być jeszcze coś innego ? 
A może faktycznie jest gdzieś pod prowadzona ta wioska do lusterka i jest ukryta w podsufitce tylko nie wiem gdzie ją szukać 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten bezpiecznik jest odpowiedzialny za dużo więcej funkcji, między innymi także złącze OBD2, tylny panek klimatyzacji itp. Nie masz na 100% wiązki pod lusterko fotochromatyczne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Muskel1 napisał(a):

Ten bezpiecznik jest odpowiedzialny za dużo więcej funkcji, między innymi także złącze OBD2, tylny panek klimatyzacji itp. Nie masz na 100% wiązki pod lusterko fotochromatyczne. 

Dziękuję 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, A4B9 napisał(a):

@Muskel1mam pytanie. Sprawdziłem na liście bezpieczników, w podstopnicy. ST4 poz1, jest tam bezpiecznik Do lusterka wstecznego, podgrzewanie foteli, panelu klimatyzacji tylnej. Nie mam żadnego z tych komponentów za instalowanego fabrycznie a bezpiecznik jest wpięty i w chodzi tam żółty kabelek.

 

Czy możliwe jest że na tym bezpieczników może być jeszcze coś innego ? 
A może faktycznie jest gdzieś pod prowadzona ta wioska do lusterka i jest ukryta w podsufitce tylko nie wiem gdzie ją szukać 

Poza tym masz też kamerę na przedniej szybie i ona też jest zasilana z tego bezpiecznika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, podłączę się więc pod ten bezpiecznik .

 

możesz napisać jak zakodować lusterko foto? No chyba że nie trzeba tego robić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten przewód z bezpiecznika idzie między innymi do kamery na przedniej szybie, więc do bezpiecznika nie musisz ciągnąć przewodów. Tylko z lusterka do BCM1.

Masz czujnik deszczu i światła na szybie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minut temu, Muskel1 napisał(a):

Ten przewód z bezpiecznika idzie między innymi do kamery na przedniej szybie, więc do bezpiecznika nie musisz ciągnąć przewodów. Tylko z lusterka do BCM1.

Masz czujnik deszczu i światła na szybie?

Tak mam czujnik deszczu , a czy światła to nie wiem 🙂

 

wiązka była już przewodami do BCM, masy i bezpiecznika .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...