Skocz do zawartości
IGNOROWANY

1.8T AVJ Wysokie spalanie, chwilowe spadki mocy


Speedeer

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,  pacjent A4B6 silnik 1.8T po programie . Od jakiegoś czasu borykam się z nadmiernie dużym spalaniem (dziś trasa 50km cykl mieszany  dało wynik 15l/100km 😮, dzień wcześniej podobna trasa a spalanie ~12.8l ) W wydech strzela aż "miło" W niedługim okresie czasu naprawdę dużo było robione, rozrząd+napinacz na łańcuszku, turbo po regeneracji, nowy ezektor(ori), odma, świece + 1 cewka (ngk), filtr paliwa, nowe gumki na wtryski, nowy termostat+ 2x czujniki temp silnika, czuj. prędkości obrotowej silnika, blow off wywaliłem założyłem dv'ke (podrabianiec ori z allegro) ... 

Zrobiłem dziś logi na szybko żeby mieć jakiś pogląd lecz ręce mi już opadają do tego auta ..

 

Logi 002 i 033

Logi 003 i 020

Logi 090 i 093

Logi 115 i 117

Logi 001 i 003 

 

Jakieś pomysły ? 😵

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaraz silnik usmazysz. Wtryskiwacze pętlą okrutnie. Padła pompa paliwa albo taki soft, a prędzej jedno i drugie.

Edytowane przez przem8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, przem8 napisał(a):

Zaraz silnik usmazysz. Wtryskiwacze pętlą okrutnie. Padła pompa paliwa albo taki soft, a prędzej jedno i drugie.

Soft wydaje mi się że jest dobry, sprawdzę ciśnienie paliwa na listwie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, Speedeer napisał(a):

Soft wydaje mi się że jest dobry

 A na jakiej podstawie jak nawet prostych parametrów po logach nie potrafisz ocenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.10.2023 o 16:14, Łukasz13 napisał(a):

Są błedy od sondy? bo nie działa, przeładowuje turbo, generalnie dramat.

Sondy wyłączone, co do turbo ciekawi mnie czy mogło by to być spowodowane podgiętą osłoną termiczną która wadzi o sztange gruszki ? Nadmuchana teoria wiem ale może jednak ? :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Speedeer napisał(a):

Sondy wyłączone, co do turbo ciekawi mnie czy mogło by to być spowodowane podgiętą osłoną termiczną która wadzi o sztange gruszki ? Nadmuchana teoria wiem ale może jednak ? :D

 

Co to znaczy sondy wyłączone? weż nas nie załamuj, na gażnik bedziesz go przerabiał ze sondy wszystkie wyłaczone? wez wgraj seryjny program bo to co opisujesz bardzo zle świadczy o tym kto to robił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak, minęły 3 lata spokojnie od momentu oddania auta na program, przy założeniu że chłop zrobił to lipnie czemu dopiero teraz jest problem ?  

 

Powinienem od nowa zrobić logi bo tamte mocno odbiegają od parametrów które są aktualnie i wszelkie anomalie z autem raz są raz raz nie i tego nie potrafię sobie wytłumaczyć 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...