Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] Obniżone zawieszenie a badanie techniczne - przegląd


Gość Brytol

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Brytol

Witam :hi:

Czy któryś z forumowiczów mógłby podzielić się "doświadczeniami" zdobytymi podczas badania technicznego samochodu z obniżonym zawieszeniem?

Chodzi mi o to jak trudny jest przejazd przez rolki testujące sprawność hamulców autem niższym o 35, 40, 60mm? :naughty:

O ile w ogóle jest możliwy :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na niektórych stacjach nie da się wjechać jak masz za bardzo obniżone i odsyłają cie z kwitkiem. Brat miał problemy przy przodzie -60mm poprostu się nie dało wjechać na jednej ze stacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Brytol

na niektórych stacjach nie da się wjechać...

to znaczy, że są różne?

odsyłają cie z kwitkiem.

co masz na myśli? - "prosze zmienic zawieszenie na seryjne i wtedy wrócić" ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na niektórych stacjach nie da się wjechać...

to znaczy, że są różne?

odsyłają cie z kwitkiem.

co masz na myśli? - "prosze zmienic zawieszenie na seryjne i wtedy wrócić" ?

albo podnosisz auto albo szukasz stacji kontroli na którą możesz wjechać

ja tak miałem ale moje mk2 za wysoko od ziemi nie stoi :evil:

b6cdb26fc0ffe982m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zawieszenie ma być sprawne i musi spełniać pewne normy, nikogo nie obchodzi jak nisko jest nad ziemią.

Nie miałem problemu z wjechaniem (-60) na badanie oraz nikt nie robił problemu, po prostu było sprawne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, niedawno chciałem wjechać na SKP w innym celu niż przegląd. Jak zobaczyłem rolki to odpuściłem, bo bym sobie ładnie miskę olejową załatwił... Jeszcze nie wiem co zrobię jak przyjdzie mi robić przegląd z hamulców. Zabiorę diagnostę na próbę hamowania poza SKP :decayed::naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zawieszenie ma być sprawne i musi spełniać pewne normy, nikogo nie obchodzi jak nisko jest nad ziemią.

Nie miałem problemu z wjechaniem (-60) na badanie oraz nikt nie robił problemu, po prostu było sprawne :)

ja jak kolega niemam problemu przy -60 na stacji, miski napewno nie urwe bo srodkiem leci kanal,a hamulce sprawdzaja na plycie plaskiej takze jest luz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba co niektórzy mnie źle zrozumieli. Nie chodzi o to że stacja nie chce zrobić badania bo zawieszenie obniżone tylko o to że się fizycznie nie da wjechać na przyrządy bo auto za niskie - jak często się takie stacje trafiają to nie wiem bo ja jeżdżę na seryjnym.

odsyłają cie z kwitkiem.

co masz na myśli? - "prosze zmienic zawieszenie na seryjne i wtedy wrócić" ?

litości, nie wiesz co znaczy "odesłać z kwitkiem" - my Panu nie zrobimy bo się u nas nie da niech Pan jedzie gdzie indziej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na niektórych stacjach nie da się wjechać...

to znaczy, że są różne?

chodzi o konstrukcje rolek do pomiaru skutecznosci hamulcow. jedne sa takie ze trzeba dosc gleboko wjechac kolami i wtedy mozesz uderzyc podwoziem o ranty biegnace wzdluz kanalu badz o sama obudowe rolek.

inne rolki sa montowane wyzej przez co auto musi na nie wjechac (a nie wpasc) wtedy ryzyko przytarcia jest mniejsze... tak czy siak trzeba uwazac i wziasc pod uwage ze podczas hamowania przod auta "siada" a w koncowym efekcie pomiaru zostaje "wypchniety" w tyl...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Brytol

litości, nie wiesz co znaczy "odesłać z kwitkiem"

jeszcze mi sie nie zdażyło... ja groźnie wyglądam :tongue4:

Czyli generalnie najlepiej poszukać Stacji z rolkami na które sie wjeżdża a nie z tymi w które sie wpada :przebiegly:[br]Dopisany: 04 Maj 2009, 19:41_________________________________________________P.S.

b6cdb26fc0ffe982m.jpg

Stary powiem Ci normalnie rzeźnia :kox:

Zapodaj fotkę całego autka :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...