Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Audi Q5 80A oświetlenie QQ1 na QQ2


kamulator

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Jako, że ostatnio obok A4 zaparkowała Q5 po dzyń dzyń w dość dobrym wyposażeniu, mając okazję kupując nowe elementy trochę pozmieniać i pomieszać, przyszła kolej na QQ2.

 

Wczoraj przez przypadek kupiłem zestaw kompletnych boczków pod B&O za 350zl, posiadaja one również oświetlenie pod QQ2.

Nowa deska widziałem, że ma taśmy led ppd listwami, które są na chwilę obecną nie podpięte bo na początku olałem temat, ale teraz mając już taki zestawik można by pomyśleć aby się tym zająć.

 

 

Teraz pytanie, czy ma ktoś jakąś wiedzę, schematy itd jak to wszystko pospinać i co by było potrzebne aby się tym zająć? 

Mam ori vcdsa, czy oprócz tego coś by hylo potrzebne? 

 

Kolejna kwestia. Na załączonych zdjęciach są dwa rodzaje wtyczek. Jedna z nowego boczku mała 4 pinowa (obsadzone 3 piny) oraz duża brązowa że starego boczku (osadzony jeden pin)

 

Również w moim starym boczku nad klamka jest dodatkowa dioda, nie wiem do czego ona ma służyć. Jest ktoś w stanie podpowiedzieć w tych kwestiach ??

 

 

Oczywiście zapłacę ewentualnie za poświęcony czas i pomoc.

 

Czy np można na razie obejść RGB i podpiąć nawet tak żeby zapaliło się podświetlanie nad listwami oraz B&O w panelach drzwiowych i podpięcia oświetlenia listw deski ? 

 

 

Z góry dzięki za odpowiedź 

 

 

20231106_111835_copy_1500x2000.jpg

20231106_112101_copy_1500x2000.jpg

20231106_112109_copy_1500x2000.jpg

20231106_115053_copy_2000x1500.jpg

20231105_233153_copy_2000x1500.jpg

20231106_111807_copy_1500x2000.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, kamulator napisał(a):

Mam ori vcdsa, czy oprócz tego coś by hylo potrzebne? 

Sam VCDS nie wystarczy. Należy wykonać parametryzacje sterownika BCM1 pod QQ2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Muskel1 napisał(a):

Sam VCDS nie wystarczy. Należy wykonać parametryzacje sterownika BCM1 pod QQ2.

Dzięki za odpowiedź,

 

Jeśli chodzi o samą instalacje czy będzie coś jeszcze potrzebne do zmiany ? Moduły itp? Miał byś może jakieś schematy, dzięki którym mógł bym ogarnąć sam cała instalacje a ewentualne kodowanie itp zostawić dla kogoś innego ?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Muskel1 napisał(a):

Było to już poruszane na forum. Poszukaj:wink:

 

Dzięki za odpowiedź, będę szukał. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,
Wstępnie dla testu podpiałem jedną tapicerkę oraz jedną kratke nawiewu pod BCM w celu przetestowania. 
W obu przypadkach działanie jest podobne. Kratka zapala się na czerwono w chwili otworzenia drzwi, gdy nie ma włączonego zapłonu, natomiast nie zapala się na ustawiony kolor. Jeśli chodzi o tapicerkę drzwi, dolna listwa zapala się po otwarciu drzwi na zapłonie, natomiast górna na czerwono w chwili otworzenia drzwi (wtedy gaśnie dolna, która świeci w zadanym kolorze). Jakieś pomysły ? Wina kodowania? czy to będzie typowo parametryzajca ?  Adaptacja dla kanalu 5F nie była wymagana, gdyż te 3 opcje są aktywne od strzała. 


Jest ktoś w stanie pomóc?
 

20231121_215334_copy_2000x1500.jpg

20231121_215245_copy_2000x1500.jpg

20231121_214845_copy_2000x1500.jpg

20231121_214948_copy_2000x1500.jpg

Edytowane przez kamulator
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bajt 10 aktywuj bit 4

Za oswietlenie konturowe odpowiada bit 6.

Przy aktywnym bit 1 powinno działać  powitanie. Po otwarciu centralnego do momentu otwarcia drzwi u mnie swieci na biało,a po wyłączeniu zapłonu do momentu otwarcia drzwi na czerwono

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, biały76 napisał(a):

Bajt 10 aktywuj bit 4

To jest aktywacja ambiente zależna od ustawienia trybu Audi Drive Select. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam troche na zagranicznych forach, to w Q5 oświetlnie konturowe zadziała tylko po poprawnej parametryzacji. Czekam na kompletą wiązkę pod QQ2 bo nie chce mi się samemu robić i składam do kupy. Z innej beczki. Wie, ktoś może czy da rade dobrać alkantare bardzozbliżoną do Audi ? Chciałem obszyć boczki w alca zamiast skóry tak jak miałem oryginalnie bo skóra w nowej tapicerce mi jakoś nie leży. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Dzisiaj jestem po parametryzacji QQ2 zrobionej przez kufatec DE bo w Polsce ciężko znaleźć kogoś kto wogole zechciał by się podjąć tego, odpisać na mejla czy odebrać telefon.... a co dopiero pomyśleć żeby zrobić to zdalnie :).  Wszystko działa jak należy. Dzięki za naprowadzenie w temacie. Coraz ciężej dostać jakąkolwiek pomoc w tej Polsce ...czasy się pozmieniały.... 

 

Tak się zastanawiam bo może ktoś wie, jak oni to ogarniają i czym oni to kodują? 

 

Z mojej strony chcieli tylko, żeby wpiąć ori VAS6514A w obd udostępnić im urządzenie za pomocą Flexihuba i 30 minut i pelne kodowanie zrobione.

 

ODIS czy coś innego ?

 

Edytowane przez kamulator
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ODIS ale parametryzację mogłeś też wgrać za pomocą VCP i w PL jest dużo osób, którzy to ogarniają. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Domyślam się, że sporo, ale Powiem Ci, że wysłałem z 30 e-maili. Jeden z allegro odpisał 400zl, ale mialem daleko do niego i brak czasu żeby podjechać.  Reszta bez odpowiedzi. Telefonu to chyba nikt nie odebrał... wszyscy za dużo kasy mają chyba.

 

Kupiłem vasa i wykupiłem pakiet od kufatec (co prawda kodowanie kosztowało mnie w sumie po przeliczeniach 5tysi ale przynajmniej mam przewód) może kiedyś się przyda... 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpisywanie na e-maile dla niektórych to stracony czs, za który im nikt nie zapłaci. Takie czasy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...