Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zamek centralny B7 jak działa?


FabianB

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć jak działa ta centralka w B7. Bo po zamknięciu samochodu i ponownym jego otwarciu pilotem, ale braku otworzenia drzwi kierowcy po jakiejś chwili sam zamyka się automatycznie? I czy wystarczy obojętnie które drzwi otworzyć nie koniecznie kierowcy lub klapę bagażnika żeby centralka nie zamknęła auta? A w przypadku uchylonej szyby moduł komfortu sam dosunie tą szybę, jakbym tak zostawił? (Ta funkcja mi działa pilotem.) Bo dziś i kiedyś już miałem taką sytuację że łapie za klamkę, a tu zamknięty a przecież ja samochodu nie zamykałem. I sobię myślę strach zostawić klucze w środku.. Alarmu chyba w nim nie mam takiej opcji, albo nie wiem bo jeszcze nigdy tego nie uruchomiłem. W innym samochodzie miałem w tylnych drzwiach zamek popsuty i pomimo zamknięcia pilotem były te jedne zawsze i tak otwarte. Wystarczyło je otworzyć za klamkę normalnie i odrazu w aucie alarm się uruchamiał. To jedynie tylko o tym wiem że można w ten sposób to uruchomić.

Edytowane przez FabianB
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, FabianB napisał(a):

Cześć jak działa ta centralka w B7. Bo po zamknięciu samochodu i ponownym jego otwarciu pilotem, ale braku otworzenia drzwi kierowcy po jakiejś chwili sam zamyka się automatycznie?

tak

9 minut temu, FabianB napisał(a):

I czy wystarczy obojętnie które drzwi otworzyć nie koniecznie kierowcy lub klapę bagażnika żeby centralka nie zamknęła auta?

jak jest wszystko sprawne - tak, często jest tak że w autach może być uszkodzona krańcówka w zamku (ze starości), jeżeli moduł nie zauważy otwartych drzwi to po mimo ich otwarcia, bądź zamknięcia i tak zamknie auto ponownie tak jak pkt 1 Twojego pytania... trzeba poznać auto aby  nie było niespodzianki... ja się raz naciąłem i byli wzywani Panowie od otwierania.... po otwarciu otworzyłem tylne drzwi których auto nie widział, położyłem klucze na siedzeniu i zamknąłem a po chwile cyk auto się zamknęło...

9 minut temu, FabianB napisał(a):

A w przypadku uchylonej szyby moduł komfortu sam dosunie tą szybę, jakbym tak zostawił? (Ta funkcja mi działa pilotem.)

zależy jak zakodowane, można zmienić...

 

Edytowane przez sahipp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, FabianB napisał(a):

po jakiejś chwili sam zamyka się automatycznie?

Jest to zabezpieczenie przed nieumyślnym otrwarciem pojazdu. Tak ma być.

36 minut temu, FabianB napisał(a):

A w przypadku uchylonej szyby moduł komfortu sam dosunie tą szybę, jakbym tak zostawił?

Nie ma takiej możliwości. Szyby dosunie tylko jak przytrzymasz dłużej przycisk zamknięcia na pilocie.
Sam z siebie tego nie wykona.

 

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...