Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Podatek emisyjny


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Jest już jakiś temat na forum w sprawie tego podatku ? Nie mam czasu za bardzo szukać a bardzo mnie interesuje realność tego tematu. 

Wiem że gorąco jest w śród właścicieli 1.8T i Euro 4. Znajomy dosyć oczytany gość twierdzi że patrząc na ceny ubezpieczeń w innych państwach podatek wejdzie na 100% 

ma Tourana 1.4 Tsi to tam akurat wychodzi wdg. kalkulatora ok 200zł 

Ale biorąc pod uwagę np 2,7 Biturbo czy ASN którego ciągle mam to wychodzi 6000zł .... Tego już nikt nie kupi więc zostaje wyciągnąć wartościowe części i auto oddać na złom. 

Kto mi dopłaci do samochodu np z normą euro 5 bo nie mam w tej chwili budżetu na nowy samochód. Warsztat też mogę zamykać bo kto będzie chciał naprawiać ? 

Edytowane przez DarekS4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te kalkulatory są z czapy wzięte, kiedyś jakiś gościu opracował wzór według którego powinno się ten podatek liczyć ale został odrzucony. W jakiś sposób ktoś go znalazł i zrobił na jego podstawie kalkulator. 

 

W każdym razie jak ten podatek wyjdzie za duży, będzie masa osób rejestrujących auta poza granicami Polski, gdzie tego durnego podatku nie będzie, a ja na bank będę jednym z nich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie takie proste jak Ci się wydaje.

Są ustawy regulujące pobyt stały, tymczasowy oraz obowiązek rejestracji pojazdu:wink:

https://www.infor.pl/prawo/powiat/rejestracja-samochodu/312936,Rejestracja-samochodu-a-pobyt-czasowy-i-staly-w-UE.html.amp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że to nie będzie takie łatwe, ale jak przyjdzie mi zapłacić podatek wysokości połowy wypłaty za czelność posiadania auta, to będę kombinować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego się nie ominie , ekologia , elektryfikacja motoryzacji będzie coraz szybsza i mocniej zaostrzana , żeby jak najszybciej wykluczyć z rynku stare auta ,  dlatego nadal się dziwie ze ktoś świadomie chce Sobie kupić 3 litrowego diesla 15-20 letniego. Niektórzy zamiast szukać mitycznych 1.8t lub 1.9 TDI w b6-b7, albo skrajnie w B5, powinni poprostu poszukać za tą kasę młodszych  Seatów, WV,  peugeota, Kia , Hyundai itp.  Trzeba poprostu zmienić myślenie na pewne sprawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...