Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Błędy od Adblue w A4 B9


TomXxx

Rekomendowane odpowiedzi

Super. Dzięki za pomoc chłopaki zaraz zamowie moduł i po wymianie dam znać czy jest ok. A wracając do błędów potrafisz opowiedzieć coś więcej o nich co tam jeszcze się dzieje? Bo widziałem że pisałeś że DPF może być uszkodzony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z pół roku temu podpinalem i pokazywało że jest delikatnie DPF zatkany ale minimalnie w garażu mi mowili. Powiedzieli że jest do wypalania albo żeby całkowicie usunąć dpf z adblue. Więc wziąłem auto przegoniłem i miałem z 2 tygodnie spokoju i problem znowu wrócił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez konkretnych danych z programu diagnostycznego nic dalej Ci nie pomogę, gdyż będą to spekulacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co myślicie o usunięciu adblue z komputera tzn wyłączenie go całkowicie? Czy jakieś konsekwencje tego są?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konsekwencje są takie, że tracisz homologację i nie otrzymasz przeglądu, gdyż auto nie trzyma normy emisji spalin dla której otrzymało homologację.

To po prostu druciarstwo a nie nanprawa. Należy usunąć przyczynę usterki a nie jej skutki.

Jak Cię palec zaboli też amputujesz sobie dłoń?

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko tak pytam bo ostatnie godziny dużo o tym adblue czytałem. Dzięki za odpowiedz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedź jest prosta, albo stać mnie na utrzymanie danego pojazdu i związane z tym koszta serwisowania i napraw albo mnie nie stać i zamiast naprawić rzeźbisz. System Adblue, wbrew krążących w sieci opini, nie jest czymś, co jest zbędne. W sprawnym i regularnie serwisowanym pojeździe spełnia bardzo dobrze swoją funkcję. Tylko druciarze w zajeżdzonych popsutych jednostkach usuwają AdBlue, bo na "Ałdi" wyskrobali ale na naprawy już brak.

 

Edytowane przez Muskel1
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do tego sterownika jak go już wymienię i podepne czy muszę coś resetować czy jechać na komputer? Czy poprostu po podpieciu wszystko normalnie powinno zacząć chodzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli była to wina sterownika, to po podmianie na sprawny, komunikat  wyświetlany na FISie powinien po pewnym czasie zniknąć. W sterowniku silnika pozostaną tylko stare błędy zapisane, które można bez problemu wykasować. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zamawiam sterownik znalazłem z modelu z 2018 po przebiegu 52000. Mam nadzieję że to pomoże. Chciałem zwrócić uwagę że po wyskoczeniu błędu z autem nic się nie działo wszystko poprawnie działało jak dotąd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo nie ma to pośredniego  lub bezpośredniego wpływu na pracę silnika. Po prostu system oczyszczania spalin nie funkcjonuje. Dlatego jest odliczanie końcowe i w ostateczności brak możliwości uruchomienia silnika, gdyż jazda tym pojazdem bez działającego systemu oczyszczania spalin jest niedozwolona.

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.11.2023 o 09:27, Muskel1 napisał(a):

Konsekwencje są takie, że tracisz homologację i nie otrzymasz przeglądu, gdyż auto nie trzyma normy emisji spalin dla której otrzymało homologację.

Z całym szacunkiem ale w mojej ponad 20 letniej karierze kierowcy na ani 1 stacji nie sprawdzono mi spalin, nigdy. To nie De ;)

Niech każdy robi jak uważa, jego wybór czy chce korzystać z narzuconych przez UE "dobrodziejstw". To moje prywatne zdanie, mam prawo je mieć. Pozdrawiam :D

PS zawsze proszę o porządne przetrzepanie samochodu, jak coś znajdą to tylko dla mnie na +

Edytowane przez jackq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, jackq napisał(a):

Niech każdy robi jak uważa, jego wybór czy chce korzystać z narzuconych przez UE "dobrodziejstw".

Nie do końca, poruszając się po drogach publicznych i w miejscach, których my wszyscy mieszkamy, nie jest to decyzja, którą każdy może podjąć jak mu się podoba. Otóż owocem ignorancji i krótkowzrocznego egoizmu jest to, że my wszyscy na tym "ucierpimi" wdychając Twoje tlenki azotu po deaktywowaniu systemu oczyszczania spalin. 

A zrobić jak uważasz możesz sobie w kwestiach, których nie szkodzisz innym. Oto moje zdanie i też mam do tego prawo:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Muskel1 z całym szacunkiem, ale ten artykuł sam mi się ciśnie na usta:

AUTOKULT.PL

Niemieckie miasta są obecnie jednym z najbardziej zaciekłych przeciwników diesli. Wprowadzają coraz bardziej rygorystyc…

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę równie dobrze kilka innych artykułów przytoczyć z innych źródeł pokazujących inne wyniki. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie jest tak, że sprawny silnik mający wtryski, układ korbowo-tłokowy, turbinę w dobrym stanie to spełni każdą normę bez tej całej ekologii.

Kolejnym przykładem jest Mercedes

SPIDERSWEB.PL

Spodziewałem się tego od dawna, ale wreszcie ktoś to potwierdził. Niemal 40-letni Mercedes W123 240d jest lepszy dla środowiska niż nowy SUV.
Nie żebym się licytował, ale jak widać na załączonym "obrazku" każdy kij ma 2 końce.

 

Edytowane przez Aleq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Aleq napisał(a):

Generalnie jest tak, że sprawny silnik mający wtryski, układ korbowo-tłokowy, turbinę w dobrym stanie to spełni każdą normę bez tej całej ekologii.

Mylisz się, NOx bez czynnika redukcyjnego nie pozbędziesz się zdrowymi wtryskami. Praw chemi i fizyki nie da się oszukać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...