Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Listwy progowe podświetlane w Audi A4 B9

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Czy pomoże ktoś z podłączeniem zasilania listew sline?

mam wersje bez s line i nie widze tam wtyczki do podłączenia ;/

Opublikowano

Masz ambiente QQ2?

Opublikowano

Niech mnie ktoś poprawi jeśli się mylę ale świta mi że te listwy były podświetlane ze sterowników drzwi, może i dało by się je wysterować z Twoich sterowników ale konieczne było by poprowadzenie przewodów do drzwi od listew. Wiązki w Audi są dedykowane do wyposażenia, wszystko trzeba dorabiać w takich przypadkach. I były one też w QQ1 sline napewno 

Opublikowano

Listwy były z QQ1 i z QQ2. Pytałem o QQ2, bo tu jest prościej podpiąć. Oryginalnie listwy podpięte są do sterowników drzwi, czyli njajpierw do przelotki w karoserii na słupkach A, i dopiero do sterowników drzwi. Mając QQ2 można podłączenie wykonać prościej, bez konieczności podpinania się do sterowników drzwi, miamowicie można wpiąć  się w lampki ambiente przestrzeni nóg, ale tylko w przypadku QQ2. Przy QQ1 nie jest to możliwe.

Edytowane przez Muskel1

Opublikowano

Tak żeby kolega wiedział o co jest pytanie - QQ2 to kolorowe podświetlenie wnętrza.

 

Czyli były listwy progowe w wersji QQ2 sterowane z LIN? One miały kolory do wyboru?

Edytowane przez wuPiotrek

Opublikowano
5 minut temu, wuPiotrek napisał(a):

Czyli były listwy progowe w wersji QQ2 sterowane z LIN? One miały kolory do wyboru?

Nie, zarówno w QQ1 jak i w QQ2 listwy drzwiowe sterowane są przez sterowniki drzwiowe.

 

W pakiecie QQ2 natomiast, lampki ambiente przestrzeni nóg pełnią 2 funkcje i mają 4 przewody. Jedna funkcja to świecenie RGB, a druga funkcja to świecenie na biało po otwarciu drzwi, i tu podpinając się pod pin 1 i pin 4 podświetlanymi listwami progowymi, zaświecą one tylko w momencie otwarcia drzwi.

Opublikowano

Warto też zobaczyć czy w tzw. przelotce od drzwi nie ma już poprowadzonych przewodów . Ja w Q5 ( myśle że A4b9 może być to samo ) miałem oryginalnie poprowadzone przewody w drzwiach . Wpinałem się tylko od strony wewnętrznej . 

  • 1 rok później...
Opublikowano
W dniu 7.12.2023 o 09:24, Muskel1 napisał(a):

Nie, zarówno w QQ1 jak i w QQ2 listwy drzwiowe sterowane są przez sterowniki drzwiowe.

 

W pakiecie QQ2 natomiast, lampki ambiente przestrzeni nóg pełnią 2 funkcje i mają 4 przewody. Jedna funkcja to świecenie RGB, a druga funkcja to świecenie na biało po otwarciu drzwi, i tu podpinając się pod pin 1 i pin 4 podświetlanymi listwami progowymi, zaświecą one tylko w momencie otwarcia drzwi.

Witam posiadam qq1 i chce dołożyć listwy można prosić instrukcje jak najlepiej to zrobić? 

Opublikowano

Listwy wpięte są w łączniki/przelotki na słupkach A w nogach kierowcy (T28a) i pasażera (T28b) Po obu stronach jest to Pin 9 (zasilanie) oraz masa (obojętnie skąd, może być pin 14). Sprawdź czy nie masz tam już przygotowanych przewodów pod listwy, tak jak kolega @mariusz36 wyżej napisał.

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

 Cześć, czy wymiarami(długość / szerokość) listwy od b9 bardzo różnią się od b8? Zastanawiam się czy nie da się dołożyć takich listew z b9 właśnie do b8 ..ktoś już próbował ?

Edytowane przez Selim

Opublikowano

Są chyba inaczej wyprofilowane, ale są osoby na niemieckim forum, które założyły listwy z B9 do B8.

https://www.motor-talk.de/forum/b9-einstiegsleisten-im-b8-t6404674.html#post53917061

Edytowane przez Muskel1

Opublikowano
13 minut temu, Selim napisał(a):

 Cześć, czy wymiarami(długość / szerokość) listwy od b9 bardzo różnią się od b8? Zastanawiam się czy nie da się dołożyć takich listew z b9 właśnie do b8 ..ktoś już próbował ?

Da się pasuje bez problemu zobacz wątek Michu1996 pod koniec pierwszej strony on ma dawno załozone

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano
W dniu 25.01.2025 o 09:19, Muskel1 napisał(a):

Listwy wpięte są w łączniki/przelotki na słupkach A w nogach kierowcy (T28a) i pasażera (T28b) Po obu stronach jest to Pin 9 (zasilanie) oraz masa (obojętnie skąd, może być pin 14). Sprawdź czy nie masz tam już przygotowanych przewodów pod listwy, tak jak kolega @mariusz36 wyżej napisał.

I w którym miejscu wpiąć się tutaj bo nie widzę tej przelotki? Z tej grubej wiązki? 

20250215_163147.jpg

20250215_163153.jpg

20250215_163255.jpg

20250215_163606.jpg

Opublikowano

Przelotka jest w miejscu, w którym ta gumka/harmonijka z drzwi w karoserię wchodzi.

Opublikowano
4 minuty temu, Muskel1 napisał(a):

Przelotka jest w miejscu, w którym ta gumka/harmonijka z drzwi w karoserię wchodzi.

Czyli tutaj szukać jej ? A jak nie będzie to gdzie się wpiąć najlepiej ? 

20250215_163606.jpg

Opublikowano

Widzisz przecież gdzie harmonijka wchodzi w karoserię...

Opublikowano
40 minut temu, Muskel1 napisał(a):

Przelotka jest w miejscu, w którym ta gumka/harmonijka z drzwi w karoserię wchodzi.

Niestety nie ma przelotki pin nr 9 nie mam, pin nr 4 jest. Do którego pinów się podpiąć? 

20250215_172049.jpg

20250215_172041.jpg

Opublikowano
3 minuty temu, DamCho napisał(a):

pin nr 9 nie mam

Musisz dołożyć i dociągnąć dalej w drzwiach do sterownika drzwiowego.

Opublikowano

W drzwiach do której kostki sie wpiąć? 

Opublikowano
20 minut temu, Muskel1 napisał(a):

Musisz dołożyć i dociągnąć dalej w drzwiach do sterownika drzwiowego.

W drzwiach do której kostki sie wpiąć? Bo nie ma możliwości wykorzystać któryś z innych pinów które mam ? 

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.