Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem ze znikającym olejem


_n3onix_

Rekomendowane odpowiedzi

Średnio raz w tygodniu czeka mnie trasa od 200 do 360 kilometrów. Trasa prowadzi w 70% autostradą gdzie jadę z prędkością ok 140/150 km/h. Praktycznie co każdy wyjazd po przejechaniu 3/4 trasy wyświetla się komunikat o niskim stanie oleju i zawsze w tej sytuacji dolewam ok 1/4 litra oleju. Niestety stało się to dla mnie bardzo kosztowane i uciążliwe więc postanowiłem szukać przyczyny. Pacjentem jest A4 B6 z 1.8T BFB pod maską (ośka, 5 biegów). Silnik nie ma wycieków ani nie kopci. Gdzie mogę szukać przyczyny? Czy odma? Czy może turbo siada? Dodam, że auto jakieś 2 miesiące temu czasami odcinało całkowicie doładowanie turbo, lecz po ponownym wciśnięciu gazu turbo normalnie dmuchało. Problem z doładowaniem ustał i auto normalnie podaje bez zastrzeżeń.

Edytowane przez _n3onix_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobny przypadek miałem u siebie. Raz odcinało turbo, raz nie. okazało się że po prostu turbo skończyło żywot (żeliwo po ciepłej stronie popękane, grucha na śmietnik, wirnik z luzami). Po regeneracji pobieranie oleju ustało. Ze starego setupu została praktycznie tylko obudowa zimnej strony.

sprawdź też czy eżektor nie jest zaolejony. Pada czasami eżektor zawór odpowietrzania skrzyni korbowej jeżeli nie są OEM. No i sprawdź zaworki jednokierunkowe. Miesiąc temu u siebie 2 wymieniłem bo okazało się że puszczały w obie strony. Nie powodują może one wcinania oleju na takim poziomie, ale mogą być częścią problemu

 

Edytowane przez stenek121
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...