Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Popularna usterka w A4 B9. Tuleja lub sworzeń wahacza


Blazey

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Jakiś czas temu byłem w serwisie ze swoją A4 B9 1.4 TFSI, przebieg 110k. Serwisant powiedział, że "coś" się zerwało i za jakiś czas będzie trzeba to naprawić. Teraz jest ten czas naprawy, ale już nie pamiętam co on miał na myśli i nie wiem co mówić umawiając się na serwis. Wspominał, że jest to popularna usterka w A4 B9. Pamiętam, że to było połączenie dwóch słów, czyli np. "tuleja wahacza" lub "sworzeń wahacza". Wspominał, że ta część znajduje się zarówno z tyłu jak i z przodu samochodu. Chodziło o przód auta, ale mówił, że w obrębie tej części wyróżnia się jeszcze przód i tył. Czyli np, tuleje wahacza przedniego ale sam wahacz ma 2 tuleje (z przodu i z tyłu, ale nie chodzi o przód i tył auta tylko o przód i tył tej części). Czy to możliwe, że to wahacz czy może o coś innego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co to w ogóle za pytanie .. jedź do mechanika niech zdiagnozuje i wymieni. 

może to być guma wahacza górnego przedniego zawieszenia, są dwa te wahacze (drążki) i każdy ma dwa elementy ruchome (gumę i końcówkę). 

ale to w ogóle temat bez sensu, oddaj auto do naprawy 

Edytowane przez wuPiotrek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z pewnością miał na myśli tuleje górnych wahaczy. Z przodu masz 2 górne wahacze, przedni i tylni i tam właśnie pękają gumy w tulejach tych wahaczy. Można kupić same tuleje, są poprawione wersje. Też u siebie wymieniałem przy niecałych 60.000 km z tego co pamiętam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie jak pisze Muskel1, tuleje górnych wachaczy, u mnie też ostatnio przy zmianie opon mechanik zauważył pęknięcia na tulejach i tak jak piszesz, powiedział że to częste w B9. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...