Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Napięcia na kostce od modułu sterowania szyb w A4 B6


Audi.
Przejdź do rozwiązania Rozwiązane przez Skowrix,

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mierze się z problemem jakim jest nie działające podnoszenie szyb w audi a4 b6 w przodu bo z tyłu mam na korbkę , wymieniłem silniczki na nowe te gdzie jest mniej pinów i nic zero reakcji kable między słupkiem sprawdziłem, dodam jeszcze że z pilota otwierają się wszystkie odrzwi ale nie od strony kierowcy co to może być ,albo jakie jakie mają być napięcia na te kable od auta , brązowy masa czerwony 12 v a ta 4 małe też 12 na każdym ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz zapewne uwalone CANy. Odczytaj błędy czy jest komunikacja ze sterownikiem drzwi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to zrobić podpiąć do kompa jak podpinałem to miałem tylko uszkodzone lewe drzwi zamek zmieniłem nawet i nic 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki konkretnie miałeś kod? Skoro wszystkie drzwi się otwierają ale nie od kierowcy to źle te kable przejrzałeś bo na bank są zerwane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kable nowe zrobiłem i nic , a na tych pomarańczowych ma być napięcie? Bo jest tylko na jednym ? Kod 01331 taki miałem 

IMG20231229142453.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jaki sposób je nowe zrobiłeś? Ta wtyczka jest dobra w ogóle? Jakiś kawałek taśmy izolacyjnej budzi pewne wątpliwości...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minut temu, Langista napisał(a):

Zlutowalem je i dałem termokurczki

 

Edytowane przez Audi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I dalej nic ,ciekawi mnie które to kable od modułu są i ile masz ich być ja tych pomarańczowych mam 4 ? To dobrze chyba ale jakie tutaj ma być napięcia i kiedy to nie wiem 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Rozwiązanie
31 minut temu, Audi. napisał(a):

Zlutowalem je i dałem termokurczki

Pomarańczowe kable to magistrala CAN i do prawidłowgo działania jej przewody mają być ze sobą skręcone. Łączenie/naprawa przewodów CAN musi być zrobiona zgodnie ze sztuką aby komunikacja przebiegała poprawnie. Tutaj więcej informacji na ten temat:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki panowie teraz wiem że te pomarańczowe kable to can to mi pomogło okazało się jednak że nie zawierają kable z modułem te can kupię nowa wtyczkę do modułu i zlutuje , dziękuję za pomoc 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lutowania w samochodzie unika się jak ognia, a to dlatego, że amatorów lutownicy jest wielu a niestety niewielu wie jak poprawnie lutować kable. W takim połączeniu gdzie kable ciągle się zginają, szczególnie unika się lutownicy bo kabel dużo łatwiej ułamie sie za lutem, jak gdyby nie był zlutowany w ogóle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...