Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Auto sprowadzone z USA, i w lewym schowku ucięte kable z "czegoś"

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam, sprowadziłem niedawno b8 z USA, i w lewym schowku mam jakiś brakujący element, przypuszczam że to może być jakiś wzmacniacz bodajże, bo w półce z bagażnika mam chyba nieori subwoofer. Czy jakiś czarodziej jest w stanie mi powiedzieć czego tam brakuje, i co bym mógł zakupić żeby przywrócić coś co kolega z USA tu miał? ? Nagłośnienie tutaj mam te zwykłe, nie b&o 

IMG_20240210_094220.jpg

IMG_20240210_094148.jpg

IMG_20240210_094143.jpg

Edytowane przez bartoqo

Opublikowano

Zdjęcia?

Opublikowano
  • Autor
1 minuta temu, Muskel1 napisał(a):

Zdjęcia?

Właśnie edytowalem posta ?

Opublikowano

Przewody RCA i przewód do głoŝnika. Zapewne do suba. Niebieski to pewnie remote do wzbudzenia wzmacniacza. Brakuje tylko wzmacniacza.

Edytowane przez Muskel1

Opublikowano
  • Autor
17 minut temu, Muskel1 napisał(a):

Przewody RCA i przewód do głoŝnika. Zapewne do suba. Niebieski to pewnie remote do wzbudzenia wzmacniacza. Brakuje tylko wzmacniacza.

W takim razie, jakiegoś wzmacniacza szukać? Jakieś parametry? Konkretniejsze? Znasz się na tym aż tak? 

Opublikowano

Wzmacniacz musi być dobrany pod  głośnik. Wszystko zależy od tego jakie parametry ma głośnik.

Opublikowano
  • Autor
3 minut temu, Muskel1 napisał(a):

Wzmacniacz musi być dobrany pod  głośnik. Wszystko zależy od tego jakie parametry ma głośnik.

Tylko jak dowiedzieć się parametrów głośnika jeśli wiem tylko że to ma 4ohm ?

Opublikowano

Nie da się fotki zrobić? Powinna być naklejka.

Opublikowano
  • Autor
1 minuta temu, Muskel1 napisał(a):

Nie da się fotki zrobić? Powinna być naklejka.

Właśnie nie bo z drugiej strony jest przykryty maskownicą ale wpisałem model tego w internecie i mam taką informację 

Screenshot_2024-02-10-10-44-04-806_com.android.chrome.jpg

Opublikowano
  • Autor
Teraz, bartoqo napisał(a):

Właśnie nie bo z drugiej strony jest przykryty maskownicą ale wpisałem model tego w internecie i mam taką informację 

Screenshot_2024-02-10-10-44-04-806_com.android.chrome.jpg

Przypuszczam że po wpisaniu modelu powinen być identyczny sub, nie ? 

Opublikowano

Nie załadowało mi pierwszej fotki, dlatego pytałem o fotkę. Teraz widzę naklejkę. Zgodnie z opisem sub ma 350 Watt RMS, czyli dobrze by było żeby wzmak był większy o faktor 2, czyli musisz szukać wzmaka (monoblock) o mocy 700 Watt (RMS) przy 4 Ohm.

Opublikowano
  • Autor
Godzinę temu, Muskel1 napisał(a):

Nie załadowało mi pierwszej fotki, dlatego pytałem o fotkę. Teraz widzę naklejkę. Zgodnie z opisem sub ma 350 Watt RMS, czyli dobrze by było żeby wzmak był większy o faktor 2, czyli musisz szukać wzmaka (monoblock) o mocy 700 Watt (RMS) przy 4 Ohm.

Kurde zetknął byś może na olx za ile mógłbym kupić jakąś używkę ? Czy nie bardzo masz na to czas ? 

Opublikowano

Używki nie polecam.

Opublikowano
  • Autor
12 minut temu, Muskel1 napisał(a):

Używki nie polecam.

Szkoda, a nówka ile kosztuje taka średniej półki, żeby to miało sens w miarę ? 

Opublikowano
ALLEGROLOKALNIE.PL

Kup teraz: Wzmacniacz MAC Audio 1000W Mono Monoblock za 380,00 zł i odbierz w mieście Warszawa. Szybko i...

To używka, nowe od 800 zł się zaczynają.

 

 

Opublikowano
26 minut temu, Langista napisał(a):
ALLEGROLOKALNIE.PL

Kup teraz: Wzmacniacz MAC Audio 1000W Mono Monoblock za 380,00 zł i odbierz w mieście Warszawa. Szybko i...

To używka, nowe od 800 zł się zaczynają.

 

 

1. Za słaby (tylko 240 RMS @ 4 Ohm), będzie gwarantowane zjawisko clippingu.

2. Z używanymi wzmakami jest zawsze ryzyko.

Edytowane przez Muskel1

Opublikowano
45 minut temu, bartoqo napisał(a):

Szkoda, a nówka ile kosztuje taka średniej półki, żeby to miało sens w miarę ? 

https://allegro.pl/oferta/alpine-r-a75f-wzmacniacz-monofoniczny-750w-12268894292

Opublikowano

Oprócz tego widzę, że brakuje przewodów zasilających wzmak. Jeżeli dobrze widzę, to w peszlu jest chyba ucięty czarny przewód (pewnie masowy).

Do tego wzmacniacza co podałem musisz zastosować przewody przynajmniej 16mm² (jeżeli będą to przewody z pełnej miedzi OFC).

Jeżeli będą to przewody aluminiowe powlekane miedzią CCA to przekrój tych przewodów musi być 1.6 x grubszy, czyli przynajmniej 25mm².

Przewody z pełnej miedzi są dużo droższe ale lepsze i taki zestaw do wzmacniacza kosztuje 309 zł. 

Jest to 20mm² bo 16mm² z pełnej miedzi nie znalazłem na allegro. 

 

https://allegro.pl/oferta/zestaw-kablowy-20mm2-czysta-miedz-ofc-audio-system-5937719992

 

 

Tutaj jest zestaw 25mm² z przewodów powlekanych miedzią, czyli CCA.

 

 

https://allegro.pl/oferta/crunch-crk25-zestaw-przewodow-okablowanie-do-montazu-wzmacniacza-25mm2-14855537654?bi_s=ads&bi_m=listing:mobile:queryandcategory&bi_c=Y2MyY2E0OWQtZGI1Zi00NTgwLWJiMGEtMWI0MDVkZjNhNDc1AA&bi_t=ape&referrer=proxy&emission_unit_id=1bb161d0-8e09-4184-bb8d-3e70cf216f71

Opublikowano

Mogą być jeszcze przewody sylikonowe miedziane ale powlekane cyną. Mam taki 0,75 mm2 i przy 3A ciągłego poboru jest zimny, według producenta do 7-8A jest w stanie sobie poradzić. Przewody do 30A chyba były 2,5 mm2, także takie 6mm2 by spokojnie starczyły. Nie ma co szaleć dodając tak grube przewody jak tam będzie przy ostrym dudnieniu maks 30-40A poboru o ile ten sub w ogóle ma taką moc jak deklaruje naklejka..

 

Tak, używki są ryzykowne ale dobre firmy to praktycznie żadne ryzyko

 

Tu masz coś tańszego a też zagra z tym subem.

ALLEGRO.PL

 

 

MODELE.SKLEP.PL

MSP Silikonowy przewód prądowy 11AWG 4,0mm2 1m CZARNY

4mm2 na 100A chociażby, dobre mają te przewody i warto spróbować.

 

 

Edytowane przez Langista

Opublikowano

Nie no bez przesady. Gdzie Ty chcesz wsadzić tam 4mm²?

 

Przewody OFC czyli w pełni z miedzi mają najlepszy współczynnik przewodzenia, nie ma na rynku nic lepszego (poza złotem).

Zgodnie z prawem Ohma masz wzmacniacz o mocy 750 W : 14.4V = 52,08 A. 

Dla takiej wartości prądu musisz zastosować przynajmniej 16mm² przewodu miedzianego.

 

Edytowane przez Muskel1

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.