Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Auto sprowadzone z USA, i w lewym schowku ucięte kable z "czegoś"


bartoqo

Rekomendowane odpowiedzi

Czyli będę musiał podmieniać te kable co mam wprowadzone czy jak? Wolałbym kupić wzmak obrobić końcówki wpiąć i tyle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie masz przewodów do zasilania wzmacniacza, więc musisz kupić i dołożyć. Na podstawie tych zdjęć nie mogę powiedzieć, czy masowy już jest wyprowadzony, bo dokładnie tego na zdjęciach nie widać.

Brakuje przewodu plusowego z bezpiecznikiem z aku do wzmaka i masowy jest chyba ucięty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Muskel1 napisał(a):

Nie masz przewodów do zasilania wzmacniacza, więc musisz kupić i dołożyć. Na podstawie tych zdjęć nie mogę powiedzieć, czy masowy już jest wyprowadzony, bo dokładnie tego na zdjęciach nie widać.

Brakuje przewodu plusowego z bezpiecznikiem z aku do wzmaka i masowy jest chyba ucięty.

Ale to dziwne jeśli nie jest wyprowadzony ten kabel, wydaje mi się że ten wzmacniacz był poprostu wykradziony na placu aukcyjnym bo wątpię żeby kable demontowali 🤔

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic w tym dziwgo nie ma. Nie pozostawia się luźnego kabla z aku. Dotknięcie do masy może w skrajnym wypadku spowodować pożar.

Wyciągnij podłogę z bagażnika. Pod podłogą jest aku. Sprawdź czy masz tam podpięty przewód do bieguna plusowego, który miał służyć jako zasilanie wzmacniacza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Muskel1 napisał(a):

Nic w tym dziwgo nie ma. Nie pozostawia się luźnego kabla z aku. Dotknięcie do masy może w skrajnym wypadku spowodować pożar.

Wyciągnij podłogę z bagażnika. Pod podłogą jest aku. Sprawdź czy masz tam podpięty przewód do bieguna plusowego, który miał służyć jako zasilanie wzmacniacza.

Ah, faktycznie zapomniałem że Aku jest w bagażniku widać skomplikowany demontaż tego nie jest, sprawdze jak będę przy aucie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Muskel1 napisał(a):

Nie no bez przesady. Gdzie Ty chcesz wsadzić tam 4mm²?

 

Przewody OFC czyli w pełni z miedzi mają najlepszy współczynnik przewodzenia, nie ma na rynku nic lepszego (poza złotem).

Zgodnie z prawem Ohma masz wzmacniacz o mocy 750 W : 14.4V = 52,08 A. 

Dla takiej wartości prądu musisz zastosować przynajmniej 16mm² przewodu miedzianego.

 

WWW.OLX.PL

399 zł: 399 zł: Witam na sprzedaż wzmacniacz samochodowy renomowanej marki Crunch seri gti 750...

czy taki dałby radę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, bartoqo napisał(a):
WWW.OLX.PL

399 zł: 399 zł: Witam na sprzedaż wzmacniacz samochodowy renomowanej marki Crunch seri gti 750...

czy taki dałby radę ?

Dałem Ci wcześniej trochę tańszy na którym też zagra ten sub.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minut temu, Langista napisał(a):

Dałem Ci wcześniej trochę tańszy na którym też zagra ten sub.

Podrzuciłeś koledze wzmak o mocy 240 W @ 4 Ohm do suba, który ma 350 W @ 4 Ohm. Zagrać zagra ale jak pogłośnisz będziesz miał gwarantowany clipping. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Muskel1 napisał(a):

Podrzuciłeś koledze wzmak o mocy 240 W @ 4 Ohm do suba, który ma 350 W @ 4 Ohm. Zagrać zagra ale jak pogłośnisz będziesz miał gwarantowany clipping. 

Tak, to był pierwszy w którym na szybko nie zwróciłem uwagi, że te 1000W to on ma pobieranej energii a nie wytwarzanej. Później był drugi o mocy 540W RMS przy 4Ohm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Langista napisał(a):

Później był drugi o mocy 540W RMS przy 4Ohm.

No ten już bardziej. wzmak powinien być o co najmniej faktor 1.5 a najlepiej 2 x mocniejszy niż sub.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według producenta to ustrojstwo ma 350W RMS, czyli 540 w sam raz pasuje 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Langista napisał(a):

Tak, to był pierwszy w którym na szybko nie zwróciłem uwagi, że te 1000W to on ma pobieranej energii a nie wytwarzanej. Później był drugi o mocy 540W RMS przy 4Ohm.

Pokaż go jeszcze raz bo nie umiem go znaleźć ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W poście z kablami jest odnośnik powyżej do allegro 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Muskel1 napisał(a):

Podrzuciłeś koledze wzmak o mocy 240 W @ 4 Ohm do suba, który ma 350 W @ 4 Ohm. Zagrać zagra ale jak pogłośnisz będziesz miał gwarantowany clipping. 

WWW.OLX.PL

529 zł: 529 zł: Witam. Do sprzedania mam wzmacniacz samochodowy monoblok crunch gti1500 o mocy...

 ten chyba jest mocniejszy niż ten co wysłałem wcześniej nie ? Co o tym myślisz ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy nie czytasz tego co tutaj napisane, czy po prostu Cię to nie obchodzi? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaa sory popatrzyłem na rms przy 2ohm, teraz widze że ma 400rms 4 ohm zamiast 540 + przynajmniej 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...