Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Potrzebuję porady - co dla młodego chłopaka ?


PLZ!

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Co wybralibyście dla młodego chłopaka (19 lat):

Audi A4 B5 Avant 1998, 1.9 TDI 110 KM, 245 tys. przejechane.

czy może

Golf IV 1999, 1.9 TDI, 90 KM, 170 tys. przejechane

Cena jest taka sama. Napiszcie jakieś swoje uwagi, będę wdzięczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak 19lat to takiego dobrze zajechanego poloneza z 1.5+lpg coby się przez jakiś czas podszkolił w jeździe jak już ogarnie poloneza to poradzi sobie z każdym innym autem :cool1:

jak nie potrzebuje dużego auta to golf :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe, pytam poważnie :)

Chłopak ma prawko ponad rok, szaleństwo za kierownicą raczej go nie cieszy :) jeździ spokojnie.

zastanawiam się jak ten silnik 90 konny ciągnie tego Golfa. Czy to nie jest trochę za słaba moc jak na takie auto.

Trzeba zwrócić uwagę też na koszty eksploatacji.[br]Dopisany: 06 Maj 2009, 12:27_________________________________________________

Bierz golfa tu nikt Audi nie lubi :guma:

Wiem,że to forum Audi, ale chodzi mi o obiektywną radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szwagier kupił sobie jakiś czas temu VW4 90KM i narzeka, że jak 3 osoby na pokładzie, to niestety, ale nie ma jak bezpiecznie wyprzedzić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szwagier kupił sobie jakiś czas temu VW4 90KM i narzeka, że jak 3 osoby na pokładzie, to niestety, ale nie ma jak bezpiecznie wyprzedzić...

No właśnie... ten 110-cio konny byłby wiele fajniejszy.

ciekawe jest to, że golf 4 ma wyższe noty za bezpieczeństwo niż Audi a4, według Euro NCAP. Mimo, że to dużo mniejsze auto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

golf IV nie jest dużo mniejszy od b5... ja bym brał golfa dla młodego chłopaka... nie ma wielowachaczowego zawieszenia, a jak mocy będzie brakować to mały chip na 20-30 koni więcej nie będzie kosztowny... jestem za golfem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

golf IV nie jest dużo mniejszy od b5... ja bym brał golfa dla młodego chłopaka... nie ma wielowachaczowego zawieszenia, a jak mocy będzie brakować to mały chip na 20-30 koni więcej nie będzie kosztowny... jestem za golfem

ile kosztuje taki chip?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

800-1500zl za chipa w normalnej firmie( nie mylic z tymi chipami z allegro )

ja dla mlodego bralbym golfa .... ;) ze wzgledu na nizsze koszty eksploatacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem ale wydaje mi się że najlepszym wyjściem było by się go spytać

może chłopak nie lubi kombi albo przeciwnie

osobiście mi się seryjny golf 4 słabo podoba a jesteśmy w podobnym wieku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdrowy Golf 4 90PS + chip jedzie bardzo fajnie [sam czyms takim jezdzilem], tani w utrzymaniu, nie psuje sie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem bardzo fajnego, 116 KM, z bardzo fajnym wyposażeniem, ale musiałbym po niego jechać 200 km w jedną stronę... a jeśli się nie spodoba, to 400 km zrobione na nic. Sprzedawca raczej nie zgodzi się na spotkanie w połowie drogi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem bardzo fajnego, 116 KM, z bardzo fajnym wyposażeniem, ale musiałbym po niego jechać 200 km w jedną stronę... a jeśli się nie spodoba, to 400 km zrobione na nic. Sprzedawca raczej nie zgodzi się na spotkanie w połowie drogi.

No trudno zeby jeszcze do Ciebie przyjezdzal... :D

Ja po auto jechalem 900km w 1 strone :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Golf będzie oszczędniejszy i powinien być tańszy w eksploatacji (przednia zawieszka) - chyba, ze eksploatacja też będzie sponsorowana.

Ja np. uwielbiam kombi, bo wrzucam tam co chcę i kiedy chcę, bez zastanawia się, czy wejdzie (parę lat wcześniej też tak było).

A tak będą szczerym, to mając lat 18 cieszyłbym się z jakiegokolwiek samochodu.

Ale wymaganie się zmieniają, więc może najlepiej dyskretnie wybadać jaki samochód mu bardziej pasuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopak ma prawko ponad rok, szaleństwo za kierownicą raczej go nie cieszy :) jeździ spokojnie.

Szaleństwo w tym wieku jest raczej nieuniknione. Moi rodzice nie wiedzą i chyba nigdy się nie dowiedzą co ja wyprawiałem z pierwszym samochodem. Znam też takich co na oko są "dobrze ułożeni", a wieczorami palą gumę ojca samochodem... uwaga... AUTOMATEM. :D

Może się mylę, ale wydaje mi się, że każdy musi przejść głupi wiek za kierownicą...

Co do samochodu - osobiście nie lubię golfów, co nie znaczy, że to kiepski samochód. Tak czy siak golf na pewno będzie tańszy w utrzymaniu, chociażby dlatego, że ma jednowahaczowe zawieszenie.

Poza tym ja bym się wściekł gdyby ktoś mi kupił auto. Może lepiej wcześniej uzgodnić z docelowym użytkownikiem jaki to ma być samochód. :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W rodzinie jest Audica A4 i będzie kupowane drugie auto - Golf 4. Tylko jest dylemat Kto czym będzie jeździł. Czy ojciec bierze Audi, a syn Golfa, czy na odwrót. Chłopak wybiera się na studia, dlatego wydaje mi się, że golf będzie lepszy, ekonomiczniejszy i mniejszy, lepiej da radę w dużym mieście.

A jeśli chodzi o szaleństwo - właśnie o tym mówię, że naprawdę bez szaleństwa. Po dwóch wypadkach pod rząd (1 - czołówka, 2 - spotkanie z sarną) już jest spokojna jazda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a4 i golf są na tej samej płycie podłogowej więc miejsca w nim będzie podobnie tyle samo - golf w porównaniu do a4 produkowanej od 94roku chyba młodziej wygląda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...