Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Brak świateł mijania i masa błędów układu elektrycznego w A4 B6


A4Mamil
Przejdź do rozwiązania Rozwiązane przez Langista,

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Pacjent audi a4 b6 avant 1,9 bke. Obstawiam moduł komfortu ale wolę też tu spytać. Dziś wieczorem zauważyłem że moje światła mijania nie działają ale wszystkie inne tak, wyciągnąłem bezpieczniki w celu sprawdzenia i się zaczęło. Po podpięciu kompa masa błędów wyskoczyła min. ABS, wspomaganie, check engine, panel klimy nie gaśnie po wyłączeniu świateł jak powinien, podświetlenie nawiewów też nie działa a działało, prędkościomierz (reszta zegarów ok), czujniki parkowania, krótko mówiąc choineczka. Przejechałem się i nic nie dało, odczepilem Aku na dłuższy czas i też nic. Woda zalewa koło zapasowe a modul jest pod nogami ma to coś z tym wspólnego czy po prostu siadł albo to inna przyczyna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Rozwiązanie

Masz przecieki w aucie, skoro woda w kole zapasowym stoi to moduł komfortu też będzie mokry, chociaż te objawy wyglądają jak padnięty MCE, który jest nad nogami kierowcy. Podszybie nie jest zatkane? Konkretnie odpływy przy akumulatorze i obok serwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Langista napisał(a):

Masz przecieki w aucie, skoro woda w kole zapasowym stoi to moduł komfortu też będzie mokry, chociaż te objawy wyglądają jak padnięty MCE, który jest nad nogami kierowcy. Podszybie nie jest zatkane? Konkretnie odpływy przy akumulatorze i obok serwo.

Widziałem tam troche wody przed wczorajsza trasa. Po trasie około 1100km zrobiło się tam sucho. Nie mam podszybia tego plastikowego osłaniającego aku. Wiem że wypadałoby kupić to. Ten plastik też osłania od wody ale czy to wystarczy? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, A4Mamil napisał(a):

Widziałem tam troche wody przed wczorajsza trasa. Po trasie około 1100km zrobiło się tam sucho. Nie mam podszybia tego plastikowego osłaniającego aku. Wiem że wypadałoby kupić to. Ten plastik też osłania od wody ale czy to wystarczy? 

Wcześniej nie miałem problemów wszystko stało się nagle wczoraj tak o samo z siebie. Nic w aucie praktycznie nie działa, dobrze że chociaż jeździ. Ten moduł komfortu jest właśnie koło nóg kierowcy. Obstawiasz to czy co innego? Widziałem że on jest trochę wyżej montowany więc wątpię że jest zalany ale może zimne luty są. Nie wiem jak ugryźć temat a nie chce na oslep wymieniać bo najzwyczajniej szkoda pieniędzy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Langista napisał(a):

Masz przecieki w aucie, skoro woda w kole zapasowym stoi to moduł komfortu też będzie mokry, chociaż te objawy wyglądają jak padnięty MCE, który jest nad nogami kierowcy. Podszybie nie jest zatkane? Konkretnie odpływy przy akumulatorze i obok serwo.

Dziś będę zaglądać tam do tego modułu. Spisze numery i wymienie. Jakieś kodowanie będzie potrzebne?

 

Edytowane przez A4Mamil
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MCE (lub z angielska BCM - Body Control Module), a Moduł Komfortu to 2 różne rzeczy.

 

MCE masz mniej więcej nad pedałami gazu i hamulca.

 

spacer.png

 

 

 

MK jest pod wykładziną podłogi pod nogami kierowcy.

 

spacer.png

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, A4Mamil napisał(a):

Dziś będę zaglądać tam do tego modułu. Spisze numery i wymienie. Jakieś kodowanie będzie potrzebne?

 

Tak będziesz musiał zakodować, pod swoje wyposażenie .Wejdz vcds w Mk swoje, i śpisz kodowanie, jakie masz w swoim, i do nowego zapisz tak samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To czy masz osłonę podszybia czy nie, nie ma tu nic do rzeczy, chodzi o kanały które teraz przy nawrocie deszczów mogły się zatkać różnym syfem, przez co woda stała w miejscu i znalazła drogę do auta. Chociaż jak miałeś wodę w kole zapasowym to bardziej szukał bym nieszczelności po stronie relingów dachowych lub kratek wentylacyjnych pod tylnym zderzakiem.

Nie mniej problem ze światłami wskazuje na MCE. Skrzynkę z bezpiecznikami sprawdzałeś? Czy po skasowaniu błędów wszystkie od razu wracają?

Edytowane przez Langista
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może kompa trochę zalało, i któryś przekaznik w podszybiu?tam też bym sprawdził.Ale wydaj mi się że to MCE tak jak kolega powyżej piszę .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, A4b6quattro napisał(a):

Może kompa trochę zalało, i któryś przekaznik w podszybiu?tam też bym sprawdził.Ale wydaj mi się że to MCE tak jak kolega powyżej piszę .

Skrzynka od kompa na podszybiu sucha. Może być to ten mce albo mk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Langista napisał(a):

To czy masz osłonę podszybia czy nie, nie ma tu nic do rzeczy, chodzi o kanały które teraz przy nawrocie deszczów mogły się zatkać różnym syfem, przez co woda stała w miejscu i znalazła drogę do auta. Chociaż jak miałeś wodę w kole zapasowym to bardziej szukał bym nieszczelności po stronie relingów dachowych lub kratek wentylacyjnych pod tylnym zderzakiem.

Nie mniej problem ze światłami wskazuje na MCE. Skrzynkę z bezpiecznikami sprawdzałeś? Czy po skasowaniu błędów wszystkie od razu wracają?

 

Skasować skasuje błędy ale nie mam dostępu do sterownika ABS i nie mogę skasować a wcześniej miałem dostęp i normalnie mogłem błędy skasować chociaż wcześniej nie było żadnych błędów. A teraz pokazuje że brak połączenia z tym sterownikiem a wcześniej miałem połączenie bez problemu. Ta wode w bagażniku wyrzuciłbym na osobny temat bo raczej wątpię że to przez to. Prędzej to podszybie, auto stało na parkingu pod drzewami, dużo syfu z drzew się sypało więc mogło się zapchać. Jutro to wyczyszcze a dla świętego spokoju sprawdzę numery mce i mk i kupię to i to, wymienię i zobaczymy czy problem ustąpi. Muszę się z tym uporać bo za 3 tygodnie jadę z powrotem w delegację 

 

 

Edytowane przez A4Mamil
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakim kabelkiem,to robisz ? Bo poczytałem trochę ,i może to wina kabelek, że teraz się połączyć nie możesz że sterownikiem ABS.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa wygląda tak. Może pomoże w lokalizacji problemu. Błędy po auto scanie mam takie. Nawet w radio mi się wgryzly bledy

IMG_20240224_163817.jpg

IMG_20240224_163632.jpg

IMG_20240224_163615.jpg

IMG_20240224_163601.jpg

IMG_20240224_163549.jpg

IMG_20240224_163540.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, A4b6quattro napisał(a):

A jakim kabelkiem,to robisz ? Bo poczytałem trochę ,i może to wina kabelek, że teraz się połączyć nie możesz że sterownikiem ABS.

 

 

Normalny kabelek do vcds. Viaken kkl vag vscan. Wątpię że to on bo zawsze mi działał tylko teraz nie chce mi wejść 

Edytowane przez A4Mamil
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyciągnij licznik i go przytrzymaj nad grzejnikiem przez jeden dzień. Moduł komfortu zostaw w spokoju, on niczemu winien nie jest. Ewentualnie MCE dostał wilgoci i sieje zakłócenia po szynie CAN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, Langista napisał(a):

Wyciągnij licznik i go przytrzymaj nad grzejnikiem przez jeden dzień. Moduł komfortu zostaw w spokoju, on niczemu winien nie jest. Ewentualnie MCE dostał wilgoci i sieje zakłócenia po szynie CAN.

Odpływ jeden pod serwo był zapchany. Sprawdzałem przed chwilą. Może się zalał 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, Langista napisał(a):

Wyciągnij licznik i go przytrzymaj nad grzejnikiem przez jeden dzień. Moduł komfortu zostaw w spokoju, on niczemu winien nie jest. Ewentualnie MCE dostał wilgoci i sieje zakłócenia po szynie CAN.

Ten moduł mce jest pod nogami? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, A4Mamil napisał(a):

Ten moduł mce jest pod nogami? 

Czytasz w ogóle to co Ci koledzy napisalii? Chyba nie.

https://a4-klub.pl/topic/498682-brak-świateł-mijania-masa-błędów-elektrycznych/?do=findComment&comment=5772997

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro będę rozbierać to się okaze. Spisze numery wymienię mce i dam znać 

Edytowane przez A4Mamil
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie wracam z problemem. Mce rozebrane, mk rozebrane żadnych uszkodzeń na płytkach nie widać, żadnych zimnych lutow, wszystko suche i już nie wiem co. Czy dla świętego spokoju wymienić to i to czy dalej szukać. Jakieś pomysły panowie? 

IMG_20240226_141329.jpg

IMG_20240226_144218.jpg

IMG_20240226_144225.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...