Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Błędy 16688 i 16684 na LPG w A4 B6 1.8T

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam.

 

Od jakiegoś czasu mam mały problem z moim Audi. 

Mianowicie, wracając z pracy w nocy po 2 przy niskich temperaturach czuję szarpnięcie przy przełączaniu się samochodu na LPG. Podczas jazdy, zaraz gdy się przełączy na gaz, w okolicach 100km/h i stosunkowo wysokich obrotach auto zaczyna szarpać i mruga CHECK. 

Sprawdzałem na kompie i pokazuje dwa błędy:

16684 - Random/Multiple Cylinder Misfire Detected

16688 - Cylinder 4: Misfire Detected

Byłem na regulacji, ale nic nie pomogło. Za 1000km mam serwis gazowy, wymiana filtrów. 

Co możecie doradzić ?

Domyślam się, że bez logów się nie obejdzie ?

Rozwiązane przez Lichy92

Przejdź do rozwiązania
Opublikowano

Na benzynie również pojawiają się te błędy? Wypada zapłon na 4. cylindrze. 

Opublikowano
  • Autor
54 minuty temu, george napisał(a):

Na benzynie również pojawiają się te błędy? Wypada zapłon na 4. cylindrze. 

Właściwie to nie jeździłem za wiele na pb, ze 2-3 razy powrót z pracy w celu sprawdzenia czy takie cuda się dzieją, ale było ok. 

Przed chwilą zrobiłem logi, mam na lapku. Zaraz wrzucę. Zostawiłem auto na pb, zrobię trochę km i podam korekty oraz sprawdzę czy wali błędami.

Edytowane przez Lichy92

Opublikowano

Zamień wtryskiwacze gazowe miejscami i sprawdź.

Opublikowano
  • Autor
26 minut temu, przem8 napisał(a):

Zamień wtryskiwacze gazowe miejscami i sprawdź.

Mam całą listwę. Znajomy mam identyczną instalacje i mogę podmienić od niego na parę dni listwę.

Opublikowano

Jak uwazasz, a nie łatwiej zamienic wężyki i wtyczki 3 z 4?

Opublikowano
  • Autor
Opublikowano

Na lpg masz źle grupy zrobione, powinno być 2+33

Opublikowano

Takie podstawy jak świece, cewka na 4 cylindrze czy instalacja cewek rozumiem sprawdzone?

Opublikowano
  • Autor
7 godzin temu, przem8 napisał(a):

Na lpg masz źle grupy zrobione, powinno być 2+33

Przecież jest grupa 02 z grupą 033 ?

Opublikowano
  • Autor
36 minut temu, whyduck1 napisał(a):

Takie podstawy jak świece, cewka na 4 cylindrze czy instalacja cewek rozumiem sprawdzone?

Świece wymienione 10k temu. Cewki nie sprawdzałem, ale z tego co widzę to problem jest ewidentnie z LPG. Korekty na PB wydają się wzorowe i póki co bez wypadania zapłonu.

Opublikowano

W logach nic nie widac jeśli chodzi o wypadanie zapłonu.

Opublikowano
  • Autor
1 godzinę temu, przem8 napisał(a):

W logach nic nie widac jeśli chodzi o wypadanie zapłonu.

Pewnie dlatego, że dzieje się tak tylko i wyłącznie gdy na zewnątrz jest chłodniej ok. 0-2 stopnie oraz wtedy gdy się świeżo przełączy z PB na LPG.

Ogólnie logi ok ?

Opublikowano
9 godzin temu, Lichy92 napisał(a):

Świece wymienione 10k temu. Cewki nie sprawdzałem, ale z tego co widzę to problem jest ewidentnie z LPG. Korekty na PB wydają się wzorowe i póki co bez wypadania zapłonu.

Korekty tutaj nie wiele powiedzą o stanie cewek. Kiedyś miałem podobnie.

LPG jest czułe na układ zapłonowy i na tym paliwie w pierwszej kolejności wychodzą wypadania zapłonu. Z czasem, gdy stan cewki się pogorszy, na benzynie zacznie się podobnie.

Zamień na próbę cewki miejscami i jesli w przyszłosci komp zarejestruje wypadanie zapłonu to zaobserwujesz czy przeszło na zmieniony cylinder.

Analogicznie jak z wtryskami gazu czy benzyny.

Taki najprostszy test.

Edytowane przez whyduck1

Opublikowano
  • Autor
20 godzin temu, whyduck1 napisał(a):

Korekty tutaj nie wiele powiedzą o stanie cewek. Kiedyś miałem podobnie.

LPG jest czułe na układ zapłonowy i na tym paliwie w pierwszej kolejności wychodzą wypadania zapłonu. Z czasem, gdy stan cewki się pogorszy, na benzynie zacznie się podobnie.

Zamień na próbę cewki miejscami i jesli w przyszłosci komp zarejestruje wypadanie zapłonu to zaobserwujesz czy przeszło na zmieniony cylinder.

Analogicznie jak z wtryskami gazu czy benzyny.

Taki najprostszy test.

Okej, masz rację.

Dziś zaczynam jazdę na LPG ze zmienioną listwą wtryskową. Zobaczę czy wywali wypadanie zapłonów na cylindrze 4, jeśli tak się stanie podmienię cewkę 4 z 1 i zobaczymy co się będzie działo ?

  • 5 tygodni później...
Opublikowano
  • Autor

Witam Panowie po dłuższej przerwie.

Nie było za bardzo czasu na odwiedzenie forum oraz naprawy i testy się przeciągały. Suma summarum jest gorzej niż było.

Po wymianie listwy wtryskowej gazu w przedziale 3000-4000 tys. obrotów czasami zrzucało z LPG na PB, a czasami szarpanie, mulenie i błąd na cylindrze nr. 4. Więc zrobiona podmianka cewki nr.1 z cewką nr.4 i kolejna regulacja LPG w serwisie. Przy okazji wymienione filtry LPG bo zbliżał się termin.

Zrobione ok. 150 km i auto nie pokazuje żadnych błędów, ale dalej szarpie w przedziale 3000-4000 tys. obrotów na nie w pełni nagrzanym silniku (tak jak pisałem wcześniej, jak samochód osiągnie te 80 stopni to nic się nie dzieje). Oprócz tego podczas przechodzenia z PB na LPG mocne szarpnięcie czy tam takie przymulenie.

Bardzo dziwne jest to, że jak auto już osiągnie te ok. 80 stopni to wszystko jest okej.

Zauważyłem też delikatne drgania w samochodzie na jałowym, ale nie wiem czy to może mieć coś z tym wspólnego. Dragonia na PB i LPG.

 

Ktoś na jakieś pomysły jeszcze ?

Opublikowano
Godzinę temu, Lichy92 napisał(a):

ale dalej szarpie w przedziale 3000-4000 tys. obrotów na nie w pełni nagrzanym silniku (tak jak pisałem wcześniej, jak samochód osiągnie te 80 stopni to nic się nie dzieje).

Może być zalany na zimnym albo taka regulacja. Zrób loga 2+33 z jazdy na lpg to będzie widać po korektach.

Opublikowano
W dniu 19.04.2024 o 13:49, Lichy92 napisał(a):

Ktoś na jakieś pomysły jeszcze ?

Uszkodzona głowica.

Opublikowano
  • Autor
12 godzin temu, pelonek1 napisał(a):

Uszkodzona głowica.

I objawiała by się tylko na LPG ?

Opublikowano
  • Autor

Zrobiłem loga 2+33 z jazdy dzisiaj, ale akurat objawy nie wystąpiły. Nic z autem się nie działo.

Loga wrzucę no bo jak już jest...

https://vaglogs.com/log/002-033-Not-Running-7c860cfe-7470-463f-bb04-f8bdc10a35b2

 

Postaram się zrobić loga w nocy jak będę wracał z pracy, wtedy praktycznie zawsze się to dzieje.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.