Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Rozpoznawanie znaków i wyłączenie dźwięku w A4 B9


CharlieW

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Chciałbym zapytać o możliwość permanentnego wyłączenia dźwięku komunikatu o przekroczeniu prędkości. Po wyłączeniu auta wszystko wstaje do ustawie "fabrycznych" zarówno dźwięk jak i wydłużenie reakcji na przekroczenie prędkości o 10km/h

Auto po lift 24r

Z góry dziękuję za sugestie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, CharlieW napisał(a):

Witam wszystkich. Chciałbym zapytać o możliwość permanentnego wyłączenia dźwięku komunikatu o przekroczeniu prędkości. Po wyłączeniu auta wszystko wstaje do ustawie "fabrycznych" zarówno dźwięk jak i wydłużenie reakcji na przekroczenie prędkości o 10km/h

no to chyba nowe przepisy tego wymagaja, wszedzie jak patrze na testy wlasnie nowych aut to narzekaja strasznie ze po pierwsze ciezko czesto dotrzec w menu do opcji wylaczenia, a po 2 ze po ponownym uruchomieniu auta to jest znowu aktywne - takie przepisy ;)

Jedyna opcja to pewnie udac sie do kogos kto moze to wykodowac jakos - ale czy da sie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to wymóg EU (ustawa UE 2021/195) , która nakazuje stosowania systemu ostrzegania o przekroczeniu prędkości (ISA) w autach od 01.07.2024.

Do A6, A7, A8, Q7 i Q8 można zakupić moduł zapamiętujący ostatnie ustawienie przycisku ISA. Czy pasuje do A4 nie wiem.

WWW.ACTIVE-SOUND.EU

body { margin:0px; } #headline2 { background-color:#f4f4f4; display:inline-block; width:100%; height:100%; color:#333333; font-size:105%; font-weight:bold; padding:5px 15px 5px 15px; border-left:solid...

 

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Muskel1 napisał(a):

Czy pasuje do A4 nie wiem.

MLB-evo wiec czuje ze powinno zadzialac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie testowałem, więc nie dam gwarancji😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jak start/stop w najnowszych  poukrywane w menu aby nie dezaktywować tak łatwo, nie wiem czy w a4 ale a7 chyba tak jest..

Edytowane przez RALF76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ze start/stop w a4 nie ma problemu i generalnie z samym rozpoznawaniem znakow również nie ma, ale ten dźwięk co chwilę jest męczący. Co prawda opcja wyłączenia nie jest jakoś mega pochowana, dostęp do niej jest w miarę logiczny ale mimo wszystko wolałbym wsiąść do auta i jechać, a nie grzebać w menu po każdym jego zgaszeniu. 

Wiadomo jak ten modol wygląda i gdzie się go instaluje? 

Dziękuję za odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie ma info na ten temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz tak zauważyłem, że zwiększając głośność np muzyki jesteśmy w stanie zagłuszyć to pikanie po przekroczeniu, czy do znaczy że dla tego systemu jest osobny głośniczek, który hipotetycznie możnaby pozbawić prądu? 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie. Osobne głośniki mają tylko zegary, pdc i asystent wzywania pomocy. Reszta powiadomień systemowoch jest poprzez audio.

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, CharlieW napisał(a):

wolałbym wsiąść do auta i jechać, a nie grzebać w menu po każdym jego zgaszeniu.

no dlatego to jest upierdliwe i ma byc upierdliwe - przeciez mogliby zrobic dedykowany przycisk (jak ze start /stop) ale jednak nie zrobili ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.03.2024 o 16:59, CharlieW napisał(a):

Teraz tak zauważyłem, że zwiększając głośność np muzyki jesteśmy w stanie zagłuszyć to pikanie po przekroczeniu, czy do znaczy że dla tego systemu jest osobny głośniczek, który hipotetycznie możnaby pozbawić prądu? 😁

komunikaty mają odrębne poziomy głośności. np komunikaty nawigacji ustawia się oddzielnie niż muzykę (mozna ustawic glosno muzyke a cicho komunikaty). Tą głośność zmienia się gdy jest aktywny komunikat (gdy nawigacja mówi o tym gdzie jechac krecimy volume - widac na mmi wtedy ze zmieniamy inną głośność). Jak przestanie mówić - pokrętlem regulujemy multimedia (muzyke). Zobacz czy nie jest tak samo z tym komunikatem. W momencie gdy bedzie go słychać spróbuj ściszyć na maxa. Może zadziała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, wuPiotrek napisał(a):

W momencie gdy bedzie go słychać spróbuj ściszyć na maxa. Może zadziała.

Nie da się go ściszyć gdyż jest to komunikat jak niezapiętych pasów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze pytanko. Skoro we wcześniejszych rocznikach występowało zapamiętywanie ostatniego ustawienia czyli np powiadomienia dźwiękowego (już kilka osób potwierdziło w autach z 23) to znaczy że w roczniku 24 uwalili ta możliwość, więc teoretycznie kodowanie powinno załatwić sprawę tak samo jak np w przypadku lane asisst(zapamiętanie ostatniego ustawienia jak permanentne wyłączenie obs11). Teraz pytanie gdzie to zakodować? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tej pory nie ma kodowania, które to umożliwia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Muskel1 napisał(a):

Do tej pory nie ma kodowania, które to umożliwia.

co w sumie jest troche "dziwne" bo jak widac wszystkich to bardzo denerwuje  (zeby nie napisac dosadniej ;) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Muskel1 napisał(a):

Do tej pory nie ma kodowania, które to umożliwia.

A porównując ścieżki kodowania z modeli z 23 z modelem z 24. Tylko czy nie jest problemem znalezienie samej ścieżki od ISA? Obd11 ogarniam aplikacje, reszta raczej nie na moją glowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie miałem podłączonego rocznika '24, więc Ci nie powiem czy są jakieś różnice, na podstawie których można coś wywnioskować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...