Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ADP] Skaczące obroty - problemu ciąg dalszy


v1ck

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Juz jakis czas temu pisalem o problemie ze skaczacymi obrotami. na Vagu 0 bledow, wymenilem juz aparat zaplonowy, czujnik halla, wczoraj bylem u mechanika i przeczyscil mi przepustnice i przeplywke, ale problem wciaz jest ;/ najczesniej jak proboje gdzies zaparkowac i delikatnie operuje gazem to obroty spadna do 500 i podskocza do ok 1500.. i tak kilka razy az sie uspokoi.. nieraz mi zgasl juz przez to..

mechanik sie poddal, mowi ze nie wie od czego to moze byc.. cos wspominal o czujniku ssania, ale czy taki wogole jest? ehh ma ktos jakis pomysl?

pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm , jak ja mialem problem z obrotami , to winna byla przepustnica , za drugim razem (po okolo 8 miesiacach) jak problem powrocil , znow ja wyczyscilem + silniczek krokowy , lecz tym razem neiwiele to dalo. okazalo sie ze u mnie sa dwie przepustnice , po wyczyszczeniu tej drugiej tez (od niskich obrotow) jak reka odjal , problem znikl. niewiem czy u ciebie tez wystepuja obie przepustnice czy tez nie , ale warto sprawdzic.takie bylo moje doswiadczenie w tym temacie

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam problem :confused4: jak podłączałem pod VAG'a to nie pokazało żadnych błędów (były jakieś ale po skasowaniu i ponownym podłączeniu nic nie pokazało) a u innego mechanika podłączył jakąś taką dziwną dużą maszyne do sprawdzania błędów i pokazało że przepływomierz leży (jeszcze nie wymieniłem ale niedługo chyba to zrobie)

czasem jest irytujące jak ruszam spod świateł a obroty zamiast w góre lecą w dół.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawc wezek od odmy czy jest caly albo zawor wegla aktywnego czesto to jest przyczyna falowania obrotow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to czesty przypadek-szczegolnie w wolnossacych silnikach,w 1,6 AHL mialem skoki obrotow nawet do 4 tys,na swiatlach auto wylo,mechanik powiedzial,ze to modol wolnych obrotow-wyczyscili,ale problem nie ustapil-kupilem nowa przepustnice i po zamontowaniu,adaptacji i resecie kompa ustapilo,mozna wymienic sam modol,to jest ten element,do ktorego podpieta jest kostka w przepustnicy,ale czy wymiana tylko modolu jest dobre?-ja proponuje nowa przepustnice

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedzi.

Posprawdzam te rzeczy jak będe miał chwile czasu.

Może jeszcze opisze dokładnie objawy:

- jak dodam gaz i odpuszcze to obroty spadają do ok 500 i wracaja zaraz na 900,

- jak dodam lekko gazu i trzymam mając auto na luzie to obroty falują,

- no i najbardziej denerwujące jak chce ruszyć daje gaz i od razu popuszczam sprzęgło to potrafi zamulić tak, że Audi troche ruszy i zaraz słabnie (całkiem niebezpieczne jak sie gdzieś wciskam), nawet jak dam gaz do oporu juz po puszczeniu sprzegla calkowicie nic sie nie dzieje, dopiero po chwili ok 5-10 sekund zaczyna nabierac obrotow. pomaga jak wcisne sprzeglo dam gaz tak do 2000 obrotow i dopiero puszczam sprzeglo, to wtedy juz nie muli.

No i najlepsze jest to, że nie dzieje sie tak cały czas. Raz śmiga aż miło a raz wlaśnie te objawy wszystkie na raz występują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cos mi się wydaje ze mozesz miec walnięty zawor odpowietrzający, spróbuj pojezdzic z odkręconym korkiem od baku i jesli to zaworek to nie powinno juz zamulac, mialem te same objawy tylko dodatkowo syczał zbiornik paliwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie jest podobnie jak ma kartofel, czasem smiga az milo a czasem przy ruszeniu potrafi sie zmulic na pare sek. jakbym wogole nie dodowal gazu.

najbardziej mnie denerwuje jak gdzies proboje zaparkowac bo nie raz juz mi zgasl przez to..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Grzesiek1098

Mam podobny problem + dodatkowo po odpaleniu zimnego silnika po dodaniu gazu muli się i strzela :wallbash:, o co kaman :mysli:, wymienione przewody, świece, kopułka aparatu, wyczyszczona przepustnica, i tak jak już ktoś pisał raz śmiga jak ta lala a raz nie da się z miejsca ruszyć.

Aha i po przełączeniu na gaz problem znika, tzn nie do końca bo wydaje mi się trochę słabszy ale da się jechać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy, dzisiaj wieczorkiem sprawdzilem jak pracuje silniczek, a tu na 3 przewodach iskry przebijaja, czy moze to byc przyczyna skaczacych obrotow i zamulania autka?, kurde kable maja 3msc NGK.. az sie zdziwilem.

na wtorek umowilem sie z mechanikiem na wygrzebanie problemu, ale jezeli beda to wlasnie kable to chyba bede musial mu odmowic :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj strasznie mi muliła :disgust: czasem jak sie tak zamuli i ruszyć nie można to jak dodam gaz to coś tak dziwnie strzeli (nie z rury wydechowej tylko jakoś tak w silniku) a i czasem też pasek piszczy niedlugo po odpaleniu z zimnego, dzisiaj właśnie piszczał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez ostatnio walcze z podobnym falowaniem,narazie przepustnica czysta i swieczki bosch,zostaje jeszcze blad czujnika halla który nie daie sie wykasować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez ostatnio walcze z podobnym falowaniem,narazie przepustnica czysta i swieczki bosch,zostaje jeszcze blad czujnika halla który nie daie sie wykasować.

ja jak mialem czujnik halla to musialem wymienic caly aparat zaplonowy bo byly luzy ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj Audi mnie zaskoczyła i chodziła jak marzenie :notworthy: normalnie jakby miała turbine :gwizdanie: ciągneła już od 2000 obrotów

Kurzcze gdyby cały czas tak chodziła byłbym najszczęśliwszym posiadaczem Audi w historii :decayed: no może oprócz szczęśliwych posiadaczy eSek i eReSek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj Audi mnie zaskoczyła i chodziła jak marzenie :notworthy: normalnie jakby miała turbine :gwizdanie: ciągneła już od 2000 obrotów

Kurzcze gdyby cały czas tak chodziła byłbym najszczęśliwszym posiadaczem Audi w historii :decayed: no może oprócz szczęśliwych posiadaczy eSek i eReSek

naprawiales cos? mi ciagnie jakos od 2500 dopiero ;/ aczkolwiek troche spalanie mi zeszlo :P 11.96L na 198km :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...