Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AAH] Jaki zestaw kupić tarcze+klocki ?


kris_kilt

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :hi:

Jak w opisie , od jakiegos czasu (3-4tyg) zacząłem odczówać przy mocniejszym hamowaniu szczególnie z większych prędkości, że troche mi autem trzęsie , więc pora na wymiane układu hamulcowego.

jeszcze niewiem dokładnie czy wystrczy same klocki czy już tarcze też , w następnym tygodniu jade do mojego mechanika - on oceni , co i gdzie jest do wymiany.

Proszę o poradę jakiej firmy kupić tarcze i klocki oraz jaka jest ich przewidywana cena?? - powiem szczerze , niechcę wydawać na to zbyt dużo , ale też niechce najtańszych zamienników , coś pomiędzy w możliwie najlepszej jakości , wiadomo :wink4:

autko jak w prefixie -> 2.8L V6 174ps benzynka

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam zestaw tarcze Brembo + klocki Ferodo Premier/Premium (cen do Audi niestety nie znam, ale pisz do TOM77 - ma dobre ceny).

Do siebie założyłem klocki ATE. Przy zmianie okazało się, że wcześniej były właśnie Ferodo. Niestety ATE dużo słabiej sobie radzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie jestem świeżo po wymianie tarcz i klocków.I to i to ATE.Tak jak pisał Edmondo,napisz do Tom77 a napewno coś Ci doradzi i ceny ma przystępne.Sam się u niego zaopatruje w części.Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do siebie założyłem klocki ATE. Przy zmianie okazało się, że wcześniej były właśnie Ferodo. Niestety ATE dużo słabiej sobie radzi.

Potwierdzam.

Z tym, że w moim odczuciu ATE radziły sobie tylko słabiej (bez dużo;) od Premier'ów, wytrzymały za to sporo kkm więcej.

Teraz mam klocki Mintex'a, i też nie narzekam (od czasu do czasu potrafią zapiszczec, co przy ATE i Ferodao się nie zdarzało).

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzęsienie autem może być skutkiem kilku usterek, chociaż z opisu najbardziej mi pasuje pokrzywienie tarcz. Zresztą u siebie mam podobny objaw :confused4:

Co do wyboru to temat był wielokrotnie wałkowany a opinii jest tyle ilu użytkowników :mysli: a i tak w największym stopniu dobór zestawu zależy od tego jak jeździsz.

Do spokojnej jazdy bierz gładkie tarcze ate lub zimmermana i klocki textar, mintex, ferrodo premier - te znam a pozostałych nie. Kolejność nie ma znaczenia. Taki zestaw na przód to koszty na poziomie 600pln

Obowiązkowo płyn hamulcowy jeżeli był zmieniany razem z tarczami :tongue4:

Jeżeli często zdarza Ci się hamować z ponad 150 km/h do 80-60 lub na zielonym gaz opór a potem hamulec opór przed następnymi światłami :kox: to przy wadze auta ok 1600 kg i rozmiarze tarcz 288 mm zastanowiłbym się nad porządnym zestawem, który oczywiście będzie kosztował ale na bezpieczeństwo warto wydać - pod taką jazdę zestawów można wybrać kilka setów tarcze: tarox, brembo oro, ebc groove, itp. klocki: ferrodo ds performance, mintex w mieszance 1144 i inne - będzie to lekka przesada ale jeżeli wybierzesz się kiedyś na tor to te zestawy popracują. Taki zestaw to ponad 1500 pln :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na porządne hamowanie wystarczy zestaw tarcze brembo + klocki ferodo premier.

Taki zestaw na miasto jest extra.

Wielokrotne hamowanie na światłach i cały czas ta sama skuteczność. Dobra skuteczność. Nie jestem pewien, czy tarcze są tak dobre, ale klocki napewno.

U siebie założyłem ostatnio ATE, a zdjąłem Ferodo (wcześniej nie wiedziałem, co takm siedzi) i osłabienie jest odczuwalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zestaw 312mm i po kłopocie :naughty:

gładka tarcza i klocek nie za twardy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ATE/ATE - jestem zadowolony. zmieniam co jakieś 15tysi- ale działają OK. :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...