Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Jaka to skrzynia biegów w Audi A4 B9?

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam,

Potrzebuję pomocy w informacji jaką posiadam skrzynie i schemat do niej niestety kompletnie się nie znam i nic literki QBZ czy QFJ mi nie mówią, wrzucę niżej zdjęcie.

Jeśli da się z tego rozczytać jaki mam napęd czy haldex, torsen czy cos jeszcze innego tutaj jest?

Mam problem, który już tutaj ktoś na forum miał odnośnie strasznego strzelania przy skręcie i jednoczesnym dodawaniu gazu, wyczytałem, że pomaga wymiana oleju w mechanizmie różnicowym i był wrzucany tam schemat skrzyni, niestety się okazało, ,że mam inną skrzynie niż ta osoba co miała taki sam problem i szukam dalszego rozwiązania, będę wdzięczny jeśli ktoś mi odpowie na te pytania.

 

Pozdrawiam :)

438128860_3706796159596236_7680051575923372755_n.jpg

Rozwiązane przez Muskel1

Przejdź do rozwiązania
Opublikowano

podjedz do aso z zapytaniem, powinni pomóc.

Opublikowano
  • Rozwiązanie

Masz siedmiobiegową skrzynię s-tronic DL382, o oznaczeniu 0CL z torsenem. 

Haldex występuje tylko w platformie MQB, czyli z poprzecznie montowanymi silnikami. Ty masz A4 B9 czyli platforma MLBevo z wzdłużnie montowanym silnikiem. 

  • 3 miesiące temu...
Opublikowano

Podpinam się do tematu jaka mam skrzynie oznaczona na wlepie ?  oraz ewentualnie z jakim innym oznaczeniem skrzynia mogłaby pasować do mojego egzemplarza ?

20240814_211329.jpg

  • 4 tygodnie później...
Opublikowano

Witam. Też jestem ciekawy co mam za skrzynie. Jaki serwis na 120 000 km. Jakie oleje, filtry itd. Co trzeba zrobić. Nie ukrywam, że zaczyna mi podszarpywac i głośniej chodzi. Słyszalne są zmiany biegów i pojawił się dziwny luz przy popuszczaniu gazu i lekkim IMG_4528.thumb.jpeg.6f8c018204dc714562d7eab261775897.jpegdodawaniu…

Opublikowano

7-biegowy s-tronic.

 

Opublikowano
W dniu 11.09.2024 o 15:51, Muskel1 napisał(a):

7-biegowy s-tronic.

 

a jakie oznaczenie?

Opublikowano

Skoro masz quattro, to masz 0CL.

  • 1 rok później...
Opublikowano

Podpinam się do tematu jaka mam skrzynie oznaczona na wlepie? Szukam zestaw do wymiany oleju i co widzę to wszystko jest na 0CL,0CJ,0CK,DL382 a na wlepię mam PHJ

image.jpg

Opublikowano

0CK

  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano

Podpinam się do tematu , jaka to skrzynia UML ?

Opublikowano

0CK

  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano

Witam,

Podpinam się do tematu proszę o informację czy skrzynia w moim aucie ( s tronic )  jest to skrzynia pierwszej czy drugiej generacji.

Pozdrawiam.

WLEPA AUDI.jpg

Opublikowano

W B9 nie ma różnych generacji. Jest jedna skrzynia DSG DL382.

Opublikowano

Witam podpinam się również byłby ktoś w stanie mi powiedzieć jaka to skrzynia, i czy nadaje się do chip tuningu i czy to torsen czy haldex?

20251105_082546.jpg

Opublikowano
6 minut temu, stanley4020 napisał(a):

torsen czy haldex?

W B9 nie ma, nie było i nie będzie napędów haldex, gdyż występują one tylko w poprzecznie montowanych silnikach.

Opublikowano
3 minuty temu, Muskel1 napisał(a):

W B9 nie ma, nie było i nie będzie napędów haldex, gdyż występują one tylko w poprzecznie montowanych silnikach.

A orientujesz się jaką mam skrzynię ?

Opublikowano
Godzinę temu, stanley4020 napisał(a):

A orientujesz się jaką mam skrzynię ?

Na wlepie masz podane TCC czyli S-tronic 

Opublikowano
2 godziny temu, stanley4020 napisał(a):

czy to torsen

Tak.

  • 4 tygodnie później...
Opublikowano

Ktos wie jaka dokladnie to skrzynia i ile maksymalnie Nm podniesie?

20250331_192200.jpg

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.