Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AEB] Czy wahacze wymieniać parami ?


bialy986

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Szykuję się do wymiany w przednim zawieszeniu-wahacz "banan" i końcówka drążka kierowniczego.Wszystko lewa strona.I mam w związku z tym pytanie:Czy wymienić od razu i prawą stronę?mimo że na razie wszystko jest ok. i czy jak będę wymieniał koń.drążka kier. to razem z drążkiem? :) Nie wiem dlatego pytam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Końcówki drążków to raczej tak :>... Ale wahacz wymienił bym jeden :decayed:....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Końcówki drążków to raczej tak :>... Ale wahacz wymienił bym jeden :decayed:....

Sprawa jest taka że z wymianą jednego wahacza jest taki ból że wychodzą luzy w następnym....

jak wymieniać to albo całość albo dól oddzielnie i góra oddzielnie(z obu stron)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Brytol

Końcówki drążków to raczej tak :>... Ale wahacz wymienił bym jeden :decayed:....

popieram... no i w sumie sam tak zrobiłem :tongue4: i nie ma problema

tak samo drążek wymieniłem jeden

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście wymieniałbym wahacze parami, a najlepiej od razu cały komplet :mysli:

Brawo kolego, najlepiej to cały samochód wymienić tak profilaktycznie. Jeśli pozostałe wahacze nie wykazują objaw zużycia to wymienić tylko ten zużyty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za odpowiedzi i doradzenie.Podjąłem decyzję że wymienię tylko ten wahacz co ma luzy a końcówkę drążka kierowniczego wymienię lewa i prawą.Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale napewno nie było to spowodowane tym że wymieniłeś tylko jeden wahacz, poprostu dokonaleś złej oceny stanu technicznego reszty wahaczy albo wymieniłeś ten który wydawało ci się że jest padnięty a tak naprawdę to był ten drugi, zdarzyło mi się i tak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale napewno nie było to spowodowane tym że wymieniłeś tylko jeden wahacz, poprostu dokonaleś złej oceny stanu technicznego reszty wahaczy albo wymieniłeś ten który wydawało ci się że jest padnięty a tak naprawdę to był ten drugi, zdarzyło mi się i tak

Wymieniłem ten uszkodzony i przez dwa dni był spokój. Nic ni pukało. A później znowu stuki zaczęły dobiegać z lewego koła. Sprawdzam; jest luz na drugim wahaczu. Może taki niefart że poleciał jeden po drugim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale napewno nie było to spowodowane tym że wymieniłeś tylko jeden wahacz, poprostu dokonaleś złej oceny stanu technicznego reszty wahaczy albo wymieniłeś ten który wydawało ci się że jest padnięty a tak naprawdę to był ten drugi, zdarzyło mi się i tak

Wymieniając jeden wahacz drugi automatycznie zostaje bardziej obciążony :wink4:

Błędne jest myślenie że nowy wahacz będzie brał całość"pracy" na siebie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Błędne jest myślenie że nowy wahacz będzie brał całość"pracy" na siebie...

Nikt tak nie twierdzi, każdy wahacz ma swoje zadanie do spełnienia. Zawsze wymieniam pojedynczo i nie zdarzyło mi się żeby inne wahacze nagle z tego powodu padły. Wiadomo, że te starsze zużyją się szybciej niż nowy bo więcej przepracowały i nie może być inaczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wymieniałem pojedynczo do momentu aż padła połowa zawieszenia i wymieniłem wszystko.

I powiem Ci tak. Z wahaczami nie ma reguły. Te co były wymieniane dobre w połowie. Te co były stare - dobre w połowie.

Czyli na 10 części z przodu - 5 jest dobra i nie wiem co z nimi zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zostaw sobie na części zamienne skoro są dobre, jak nowe się kiedyś zaczną sypać a portfel nie będzie zbyt gruby to beda jak znalazł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...