Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Audi a7 acc wyłączą się po jakimś czasie


audicoman

Rekomendowane odpowiedzi

Mam mały problem z ACC. Gdy włączę podczas jazdy na wprost działa prawidłowo aktywny tempomat. Gdy pojawi się jakaś wysepka małe rondo to wywala błąd acc i braking guard niedostępne- brak widoczności czujnika. 

Np jak wracam z pracy to zawsze wywala mi błąd na desce w tych samych miejscach - nawet jak nie mam włączonego tempomatu.

 

Wrzucam w vcds kąty ustawień radarow. Dodam, że radary zostały przeniesione na inny zderzak bo zmieniłem na sline. Po tym acc działał z 60 km i zaczęło wywalać ten błąd. 

Czy tu kalibracja pomoże ? Ogólnie w vcds tez mam błąd z braku widoczności czujnika. 

 

 

20240618_173155.jpg

20240618_172959.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może za głęboko osadziłeś radar i kratka zasłania widoczność.

Obejrzyj ten filmek

https://youtu.be/twQYs7lvj5g?si=6SaL8PiMCWof-SC1

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Muskel1 dzięki. Jeszcze mam błąd od napinacza pasa kierowcy - przez to nie działa Audi pres sense. Czy flash sterownika może pomóc? czy czeka mnie wymiana całego napinacza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Muskel1 właśnie przeglądałem pierwszy autoscan jak auto przyjechało do mnie z us i był ten błąd plus masę innych z powodu niskiego napięcia- akumulator był padnięty. 

Dużego dzwona nie było bo tylko był pęknięty zderzak, klosz lampy i grill. Pirotechnika nieruszona. Napinacz w czasie jazdy czuc ze dziala prawidłowo - tylko ten błąd i brak działania pre sense. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem przypadki  gdzie na skutek wyczerpania akumulatora sterowniki, a dokładniej mówiąc EEPROM padł i pokazywało także błąd uszkodzenia sterownika. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...