Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Malowanie listw ozdobnych


SoMeS

Rekomendowane odpowiedzi

no tak będzie chyba najlepiej.. bo widziałem gdzzieś ostatnio przypadkiem jak wyglądał środkowy dekor na kokpicie srebrny przy czarnych przyciiskach... conajmniej nieestetycznie :thumbdown:

tak więc jeszcze raz pytam czym to malować? :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

środkowy derkorrrr jest nietykalny (chyba, że czarny lub ori drewno :gwizdanie: )

tez widziałem jak któs próbował go malować na srebrno czy na niebiesko i zawsze wychodziło :sick3:

o farbę pytaj w jakimś dobrym lakierniczym, ew. niech podpowiedzą gdzie tego szukać...

z tym rezaniem po cichu tez do końca tak fajnie nie jest bo można coś spier... dlatego lepiej zasięgnąć opinii, niż później usuwać skutki własnej niewiedzy :decayed:

co do spinek to ja przy drewnie mam takie za***iste wciskane, wielokrotnego użytku, ale przy alu były te okrągłe i Raggaman pochlastał sobie łapy :thumbdown:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie tylko on:/ :wallbash: :wallbash: :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Castoramie można znaleźć "specjalne" podkłady i lakiery bezbarwne do o plastików samochodowych (do grilla kupiłem) - nie pamiętam jak się nazywają, ale firmy Motip, wiec całkiem dobrze.

Jakiś czarny połysk też pewnie znajdziesz - zawsze możesz wziąć ze dwie różne puszki (ok. 30 zeta sztuka) i spróbować na innym plastiku jak to będzie wyglądało.

I rób fotki jak się za to zabierzesz, to i jak skorzystam, bo też czarny fortepian za mną chodzi zamiast drewienka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , jezeli moge sie doloczyc do tematu to Ja robilem to samo ale w mojej B6 , zdjolem czarne nudne listwy i do lakiernika , matowanie , podklad , 2 warstwy bazy ( srebny pod kolor nadwozia) i 3 warstwy lakieru bezbarwnego i wyglada calkiem calkiem super.

Niestety za ori liswy alu itp. slono trzeba placic tak wiec to jedyna szansa na zmiane koloru , jezdze juz okolo 8 miesiecy i nic zlego sie nie dzieje ( wspomne tylko ze autko sprzatam co weekend i trwa to 4-5 godzin , odkurzanie calego wnetrza , wycieranie wszystkich elementow i ponowne odkurzanie) i zadnych pekniec , zluszczen , zarysowan itp.

Malowalem tylko listwy poza przednia i tylna popielniczka oraz poza obwodka drazka zmiany biegow bo co za duzo to nie zdrowo a same listwy bardzo ozywily nudne czarne wnetrze.

Zycze udanego rezania :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyciągnij radio i kieszeń i zobaczysz po lewej śrubkę trzymającą ten dekor i po prawej to samo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety za ori liswy alu itp. slono trzeba placic tak wiec to jedyna szansa na zmiane koloru

Panowie , szczotkowane alu mozna łatwo zrobic z dekorów a'la Carbon :naughty: :naughty: :naughty: :naughty: :naughty:

wystarczy zdjąć okleine "niby carbon" i ukazuje sie naszym oczom piekna aluminiowa listwa , którą papierem o odpowiedniej gradacji można "zeszczotkowac" bede tak robił w parówie :good:

na próbe zdjąłem sobie z mojego rozbitka jedną listwe i zjechałem papierem - wychodzi miodzio :good: (Kolkov + za pomysł :good: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam swoje pomalowane w czarny połysk - to u mnie w wątku :decayed:

ale zastanawiam się czy już tego nie spolerować na sreberko :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można krótko i zwięźle dla laika jak pomalować dekory drewnopodobne B5?

Zmatowić, podkład i kolor?

Jak gradacja papieru?

Podkład specjalny do plastiku? Chyba nie, bo to jednak zdaje się jest jakieś drewno lakierowane.

Jaka farba?

Malowane będzie sprayem, kolor biały albo aluminium, bez połysku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można krótko i zwięźle dla laika jak pomalować dekory drewnopodobne B5?

Zmatowić, podkład i kolor?

Jak gradacja papieru?

Podkład specjalny do plastiku? Chyba nie, bo to jednak zdaje się jest jakieś drewno lakierowane.

Jaka farba?

Malowane będzie sprayem, kolor biały albo aluminium, bez połysku.

Papier 320 lub 600 jak wolisz

Podkład Novol ten taki uniwersalny

Spray akrylowy ja zawsze malowałem Śnieżką

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :hi: pany a jak to jest z grubością warstwy lakieru lub nawet okleiny np na konsoli środkowej na górze pasek awaryjne przeciw mgłowe itp czy po warstwie włączniki się nie zablokują lub nie będą ocierać i ścierać warstwy farby lub okleiny to samo tyczy się boczków drzwi tzn klamki tam gdzie jest otwieranie zamykanie szyb reg lusterek , mam granatowe wnętrze, jasną skórę i jasne drewno które razi w oczy :kwasny: chciałem pomalować lub okleić pod kolor foteli ecru piekny połysk :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nic nie będzie obcierać. śmiało możesz obklejać czy malować.

hehe kompozycje w środku masz niezłą :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...