Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B7 BLB] Sprzęgło czy koło dwumasowe ?


gregory78

Rekomendowane odpowiedzi

tak tak to wiem ... moje pytanie było co to moze byc ,czy dwumas ,czy samo sprzegko powoduje takie objawy . Jak bede wymienial kiedys to naturalnie ze wszystko :hi:

szarpanie i wibracje przy ruszaniu -> sprzęgło i docisk

telepanie budy z metalicznym stukaniem przy gaszeniu -> dwumas

Ale robienie sprzęgła bez dwumasa mija się z celem, szczególnie jak koło jest już przytarte przez zużytą tarczę sprzęgła

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

słuchajcie gregory78 ma zupełną rację :th: Też miałem starszy model A4 i nie nażekałem. Coś mi się wydaje, że B7 to lipa :thumbdown: Pozatym nie dawało mi to draganie spokoju i przy okazji odwiedziłem serwis. Mechanik powiedział żeby się nie przejmować i jeździć aż się rozsypie :gwizdanie: Moim zdaniem przy tej klasie auta takie rzeczy nie powinny mieć miejsca. lipa, lipa :thumbdown:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm podłącze się pod ten temacik bo nie wiem czy tak ma być czy jest coś nie tak ;) Do tej pory jeździłem jedynie Seatem TDI więc silnik był ustawiony inaczej. W B7 zauważyłem cos takiego: gdy samochodzik stoi to dodając gazu czuć że silnik minimalnie kołysa samochodem. czy to normalne? i druga sprawa która widoczna jest jedynie rano na zimnym silniku: przez pierwsze kilka startów na jedynce na samym początku samochód delikatnie skacze (naprawdę bardzo minimalnie). Po kilku razach rusza juz płynnie. Czy to też normalne czy kończy się coś ze sprzęgła?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W B7 zauważyłem cos takiego: gdy samochodzik stoi to dodając gazu czuć że silnik minimalnie kołysa samochodem.

Jest to normalne ponieważ silnik jest ułożony wzdłużnie (w seacie poprzecznie)

i druga sprawa która widoczna jest jedynie rano na zimnym silniku: przez pierwsze kilka startów na jedynce na samym początku samochód delikatnie skacze (naprawdę bardzo minimalnie). Po kilku razach rusza juz płynnie. Czy to też normalne czy kończy się coś ze sprzęgła?

Takie są pierwsze objawy "zmęczenia" koła dwumasowego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie są pierwsze objawy "zmęczenia" koła dwumasowego

mam nowy 2-mas i też szarpie - to raczej docisk albo poduszki pod skrzynią

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...