Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Jakiego minimalnego rozmiaru felga do tarczy 312 mm ?


Kozi

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Pytanko mam takie, czy do tarcz 312 da się zamontować felgę 15". Jestem przed swapem hamulców, ale mam na zimę 15" stalówki.

Pozdro

Łukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie da rady 15'', nie zmiesci sie zacisk

musisz załozyc minimum 16''

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest jeszcze kwestia ksztaltu ramion felgi zeby nie byly za blisko zacisku, najlepiej przymierz 16tke przed zakupem (kolega mial taki problem w Ibizie Cupra z zalozeniem zimowek na 16tkach)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paę dni temu zmieniałem, nawet w 16" (ori Audi) zacisk jest b. blisko felgi (a od ciężarków wyważających-jeśli są przyklejone wewnątrz to dosłownie na milimetry), za to blacha osłaniająca pasuje spoko:

312c.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaki klocek zapodałeś do OZ-etów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

akurat miałem Textary pod ręką, są dość miękkie, ale wrażenia po swapie już bardzo pozytywne, a tak jak dzisiaj przejechałem trasę ok. 350 kilometrów w deszczu to różnica olbrzymia, oprócz większego rozmiaru, wydaje mi się że nawiercana tarcza jest też dużo skuteczniejsza na "mokro" bo łatwiej i szybciej wysycha już od początku hamowania. Zobaczymy jeszcze jak z problemem pękania Zimmermannów Sport, który spotykał niektórych użytkowników - rozmawiałem z działem techn. w DE i twierdzą że robili jakieś zmiany, może kit a może faktycznie?, ale tak jak pisałem mam je w dobrej cenie więc potestować można

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

akurat miałem Textary pod ręką, są dość miękkie, ale wrażenia po swapie już bardzo pozytywne, a tak jak dzisiaj przejechałem trasę ok. 350 kilometrów w deszczu to różnica olbrzymia, oprócz większego rozmiaru, wydaje mi się że nawiercana tarcza jest też dużo skuteczniejsza na "mokro" bo łatwiej i szybciej wysycha już od początku hamowania. Zobaczymy jeszcze jak z problemem pękania Zimmermannów Sport, który spotykał niektórych użytkowników - rozmawiałem z działem techn. w DE i twierdzą że robili jakieś zmiany, może kit a może faktycznie?, ale tak jak pisałem mam je w dobrej cenie więc potestować można

Daj znac jak i co z zimmermanem :> Ja kupiłem chyba okazyjnie :mysli: nowe płaskie brembo 312 mm. Do tego szukam klocków ferodo premier w dobrej cenie, ale nawet na allegro chcą ponad 200PLN. Nie macie namiaru na lepsze ceny? :mysli:

rtocki jaki numer osłony zapodałeś? albo od czego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tego szukam klocków ferodo premier w dobrej cenie, ale nawet na allegro chcą ponad 200PLN. Nie macie namiaru na lepsze ceny? :mysli:

rtocki jaki numer osłony zapodałeś? albo od czego?

W sprawie klocków napisz do TOM77 - chyba w 200 powinna się cena zamknąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tego szukam klocków ferodo premier w dobrej cenie, ale nawet na allegro chcą ponad 200PLN. Nie macie namiaru na lepsze ceny? :mysli:

rtocki jaki numer osłony zapodałeś? albo od czego?

W sprawie klocków napisz do TOM77 - chyba w 200 powinna się cena zamknąć.

Pisałem :confused4:. Ma tylko tarcze brembo (i to o 1/4 droższe niż ja kupiłem :cool1:).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

osłona została stara-seria, taka była przy 288 mm

No i super :>. Może warto kupić takie nowe? Nie wiecie jaka cena w ASO :mysli:

Apropos, może wiecie jaki upgrade tylnych tarcz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...