Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Problem po wymianie rozrządu w Audi A4 B6 1.8T BFB

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Bardzo dziwny dzwięk jak pracuje silnik, tak jak by nie mógł zassać powietrza.

Opublikowano
  • Autor
Godzinę temu, VRGOOD napisał(a):

Bardzo dziwny dzwięk jak pracuje silnik, tak jak by nie mógł zassać powietrza.

Hmm , generalnie to kolektor był zdejmowany , listwa wtryskowa i z wtryskami benzynowymi i listwa gazowa ... Alternator też , wymieniony termostat , poskładane wszystko ... No i jest jak jest 

Opublikowano

cześć ja niedawno robiłem też rozrząd i też miałem ustawione znaki tak jak u ciebie na wałkach  rozrządu że jeden w punkcie a drugi odrobinę przestawiony i też sprawdzałem logi w grupach 93,90 91 i wszystko jest w normie w nawiasie akceptowane miałem problem bo wyskakiwał mi błąd p1531

Wymieniałem czujnik halla i nic objawy miałem takie że miałem problem z rozruchem na zimnym dopiero kiedy łapał temperatury już normalnie łapał wszystko kręciło. kolega mi powiedział że sprawdził komputer i pyk duży bezpiecznik taki 40 ampery spalony i jeden mały. Weź zobacz czy po prostu u ciebie tam nie ma błędu przy komputerze coś uszkodzone spalone.

Opublikowano
  • Autor

Ok dzięki sprawdzę. Tak sobie myślę i nie wiem czy nie pomyliłem wtyczki od przepustnicy z wtyczką od alternatora lub od termostatu ... Bo u mnie np wtyczka przepustnicy sięgnie alternatora i na odwrót hm może przez to nie pracuje poprawnie przepustnica i silnik się krztusi 

Opublikowano

Na filmiku z vaga widać coś niepokojącego bo ECU nie widzi żadnych parametrów nawet obrotów. I może od dłuższego czasu nie tu szukasz problemu.

Opublikowano
  • Autor
47 minut temu, Pieterb napisał(a):

Na filmiku z vaga widać coś niepokojącego bo ECU nie widzi żadnych parametrów nawet obrotów. I może od dłuższego czasu nie tu szukasz problemu.

Sterownik silnika ? Akumulator ? 

Opublikowano

Nie wiem dlaczego tak jest. Trzeba by wsio po kolei sprawdzać.

No chyba że to jakieś urządzono mizernej jakości masz i rwie połączenie po uruchomieniu motoru.

Opublikowano
  • Autor
Teraz, Pieterb napisał(a):

Nie wiem dlaczego tak jest. Trzeba by wsio po kolei sprawdzać.

No chyba że to jakieś urządzono mizernej jakości masz i rwie połączenie po uruchomieniu motoru.

Sprawdzę ostatni raz przed oddaniem na serwis: kolektor dolotowy, listwę z wtryskami PB, alternator, termostat, przepustnice i intercooler . Ciągle mam w głowie myśl że wystarczy jedna drobną rzecz poprawić i silnik będzie pracować jak należy . Kompresję jeszcze raz sprawdzę i wszystkie rurki podciśnienia, odmę

Opublikowano

A spróbuj odpiąć przeplywomierz i zobacz wtedy, a później wyciągnij listwę wtryskowa  z wtryskami I zobacz czy rozpylają ładnie i czasem nie leje któryś z nich tak było w moim przypadku, 

Opublikowano
  • Autor
6 minut temu, sirmonk napisał(a):

A spróbuj odpiąć przeplywomierz i zobacz wtedy, a później wyciągnij listwę wtryskowa  z wtryskami I zobacz czy rozpylają ładnie i czasem nie leje któryś z nich tak było w moim przypadku, 

Dzięki za odpowiedź. Auto jest w serwisie. Zajmują się nim ludzie którzy mają zdecydowanie więcej wiedzy niż ja. Nawet nie wiem za bardzo gdzie jest przepływomierz i jak się sprawdza rozpylanie wtryskiwaczy ? napisze w temacie jak już odbiorę maszynę i będę wiedział co oni zrobili a co ja zrobiłem źle . Trzymaj się 

Opublikowano

Oki, daj znać 

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

Jak tam wyszło u mechanika ?

Opublikowano
  • Autor
  • Rozwiązanie

Cześć! Pacjent żyje :)

 

podobno na łańcuszku ustawiłem źle o "ząbek" (wg mechanika) choć znaki się zgadzały i było 16 ogniw między nimi czyli tyle ile powinno być. Z przodu wymieniony rozrząd: pasek, napinacz mechaniczny, rolka - Dayco . oraz pompa wody Hepu P547 z metalowym wirnikiem.  Świece wymienione na bosch, cewki zostawione oryginalne (lecz zamierzam wymienić niedługo na BERU zse 043), od strony dolotowej źle złożyłem (jakimś cudem???) i powstała nieszczelność która była JEDNYM Z DWÓCH GŁÓWNYCH PROBLEMÓW. Drugi poważny problem to : ciśnienie oleju na 4 cylindrze, raz jest a raz go nie ma. Naprawili ten problem ale no kurde zapomniałem zapytać jak. Dalej wymieniona uszczelka przepustnicy i kolektora dolotowego. Wymieniony termostat. Wymieniony ezektor. Wymieniona odma. Zalany płynem, odpowietrzony. Teraz dopiero pracuje jak należy. Ma odpowiednią moc. Zero falowania obrotów oraz wypadania zapłonów :)

Dostałem lekcję pokory by nie brać się za coś, co tylko wydaje mi się że wiem jak zrobić ? nie zapłaciłem wiele , głównie za diagnozę i roboczogodziny by ożywić silnik.

Tekst do zamknięcia i dziękuję wszystkim komentującym :)

Pozdrawiam, Adrian 

Opublikowano
7 godzin temu, AdrianoA4B6 napisał(a):

Dostałem lekcję pokory by nie brać się za coś, co tylko wydaje mi się że wiem jak zrobić

Jednak rozrząd wymieniłeś a pomylić się z jego ustawieniem o jeden ząbek nawet mechanikom się zdarza(Ja tak miałem).Jak na amatora moim zdaniem wymieniłeś za dużo na RAZ i później nie wiadomo gdzie był problem. 

Edytowane przez KubaS1988

Opublikowano

Fajnie że auto żyje ;) A jednak mówiłem że coś dziwinie zasysa powietrze ?

Opublikowano
  • Autor
5 godzin temu, KubaS1988 napisał(a):

Jednak rozrząd wymieniłeś a pomylić się z jego ustawieniem o jeden ząbek nawet mechanikom się zdarza(Ja tak miałem).Jak na amatora moim zdaniem wymieniłeś za dużo na RAZ i później nie wiadomo gdzie był problem. 

Pierwszy raz najgorszy ? ma się internety serwisówki ale własnego osobistego doświadczenia odnośnie tego co się chce naprawić to brak 

Opublikowano
  • Autor
1 godzinę temu, VRGOOD napisał(a):

Fajnie że auto żyje ;) A jednak mówiłem że coś dziwinie zasysa powietrze ?

Mówili że jak składałem dolot po wymianie termostatu , to ten wspornik trzymający bagnet oleju hmm wsadziłem pod dolot i to jakoś skręciłem tak jakby na chama , bo przyznaje nie spojrzałem jak to było skręcone przed demontażem no i sam zrobiłem te nieszczelność . Ale o wymianie odmy i ezektora to nie miałem pojęcia ? i żeby nowe uszczelki dać ale to na logikę brać że zawsze trzeba nowe . No i na łańcuszku wymagane było poprawienie , a z przodu rozrząd na pasku powiedzieli że bardzo dobrze ustawiłem bo wszystko się zgadzało :) gdybym o tym wszystkim wiedział w czasie naprawy w garażu to obyło by się bez oddawania , ale na złe nie wyszło ? no i udało mi się nie rozyyebać zaworów oraz oszczędzić ściągania głowicy 

  • 5 miesięcy temu...
Opublikowano
W dniu 12.10.2024 o 21:04, AdrianoA4B6 napisał(a):

Cześć! Pacjent żyje :)

 

podobno na łańcuszku ustawiłem źle o "ząbek" (wg mechanika) choć znaki się zgadzały i było 16 ogniw między nimi czyli tyle ile powinno być. Z przodu wymieniony rozrząd: pasek, napinacz mechaniczny, rolka - Dayco . oraz pompa wody Hepu P547 z metalowym wirnikiem.  Świece wymienione na bosch, cewki zostawione oryginalne (lecz zamierzam wymienić niedługo na BERU zse 043), od strony dolotowej źle złożyłem (jakimś cudem???) i powstała nieszczelność która była JEDNYM Z DWÓCH GŁÓWNYCH PROBLEMÓW. Drugi poważny problem to : ciśnienie oleju na 4 cylindrze, raz jest a raz go nie ma. Naprawili ten problem ale no kurde zapomniałem zapytać jak. Dalej wymieniona uszczelka przepustnicy i kolektora dolotowego. Wymieniony termostat. Wymieniony ezektor. Wymieniona odma. Zalany płynem, odpowietrzony. Teraz dopiero pracuje jak należy. Ma odpowiednią moc. Zero falowania obrotów oraz wypadania zapłonów :)

Dostałem lekcję pokory by nie brać się za coś, co tylko wydaje mi się że wiem jak zrobić ? nie zapłaciłem wiele , głównie za diagnozę i roboczogodziny by ożywić silnik.

Tekst do zamknięcia i dziękuję wszystkim komentującym :)

Pozdrawiam, Adrian 

Cześć. Odgrzewam temat. Co było z tym ciśnieniem oleju na 4 cyl? O co chodziło? 

Opublikowano
  • Autor
Godzinę temu, KarNaw napisał(a):

Cześć. Odgrzewam temat. Co było z tym ciśnieniem oleju na 4 cyl? O co chodziło? 

Cześć, nie wiem bo nie pytałem ich w jaki sposób naprawili ten problem. Powiedzieli ze musiało tak być już od dłuższego czasu i silnik nie pracował na wszystkich 4 garach tak samo

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.